Menu
Pilnā versija
Foto

Ķuža blēdīgais piemērs ir lipīgs

Pietiek lasītājs · 05.05.2020. · Komentāri (0)

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Kad beigsies budžeta naudas izkrāpšana no to personu puses, kam jācīnās ar mahinācijām un jānodarbojas ar noziedzības apkarošanu? Runa ir par noziedzīgo praksi, kas izveidojusies Valsts policijā. Nodaļu priekšnieki pirmspensionēšanas vecumā dažus gadus pirms aiziešanas pensijā "aizmirst" noformēt atvaļinājumus, lai aizejot saņemtu no budžeta vairāku tūkstošu pabalstus.

Ņemot vērā, ka tiek pārkāptas darba attiecību tiesiskās normas un nav nepieciešamības atvaļinājumus neizmantot (nekādas ārkārtējas situācijas nenotiek un vienmēr ir iespēja kādam aizvietot), tā ir visīstākā naudas līdzekļu izkrāpšana no budžeta.

Nesen bija raksti par šādu Valsts policijas priekšnieka Inta Ķuža pabalstu 18 000 eiro apmērā. Acīmredzot, Latgalē daži policijā strādā vēl vairāk un labāk: Nikolajs Siļčenko - nelielas nodaļas priekšnieks Daugavpilī, kuras padotie nekādi nevar atrast spirta un cigarešu "točkas" savā teritorijā, šogad par 6 dienām janvārī saņēma vairāk par 21 500 EUR.

2019.gadā, acīmredzot par cītīgajiem darbiem, viņš saņēma dāvinājumos no vecākiem ap 45 000 EUR. Ir gan uzkrājumi kontos, gan nekustamie īpašumi, kas liecina, ka šis policijas darbinieks cītīgi strādājis gan dienās, gan naktīs, nepaspējot pat pārtiku pirkt.

Gadu iepriekš pensijā aizgāja viņa sieva, kas arī par 3,5 mēnešiem darba saņēma vairāk par 15 500 EUR, kuru lielākā daļa sastāda "neizmantotā atvaļinājuma" daļa. Nikolaja Siļčenko pakļautībā esošais iecirkņa inspektors, aizejot atpūsties pēc tik nogurdinoša darba vienā dienā ar priekšnieku, saņēma šādu pabalstu vairāk par 11 000 EUR.

Jautājums: cik vēl Latgales reģiona pārvaldē un policijā kopumā ir šādu dienu un nakti strādājošu, neaizvietojamu, augsta ranga amatpersonu? Vai šīs pārvaldes vadībā sēž priekšnieks bez izglītības, kurš nesaprata, ka, parakstot dokumentus par šādu pabalstu piešķiršanu jeb liedzot darbiniekiem izmantot likumīgos atvaļinājumus, viņš faktiski kļūst par noziedzīgās grupas līdzdalībnieku?

Novērtē šo rakstu:

144
3