Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Valsts policijas priekšniekam Intam Ķuzim nevis "piemirsies" savā amatpersonas deklarācijā uzrādīt Rīgas domes priekšsēdētāja Nila Ušakova dāvanu - aptuveni 300 latu vērtu velosipēdu, bet gluži vienkārši gadījies "pārpratums", - šāds ir paša Valsts policijas priekšnieka skaidrojums.

Pietiek jau informējis, Ušakovs savu dāvanu Ķuzim pasniedza pagājušā gada 5.decembrī, kad Iekšlietu ministrijas telpās notika svinīga sanāksme par godu Valsts policijas gadadienai, kurā piedalījās visu tiesībsargājošo iestāžu vadība.

Domes priekšsēdētājs Pietiek aizvadītajā nedēļā atzina, ka šādu dāvanu Ķuzim patiešām pasniedzis, taču tā iegādāta par viņa personiskajiem līdzekļiem, līdz ar ko precīzu cenu un modeli viņš tagad nosaukt nevarot, - cena esot bijusi ap 300 latiem.

Taču ne Ušakova, ne Ķuža valsts amatpersonu deklarācijās šāds dāvinājums vai darījums nav minēts, un Pietiek vērsās pēc skaidrojuma Valsts ieņēmumu dienestā (VID) - vai kādai no šīm amatpersonām pasniegtā vai saņemtā dāvana bija jādeklarē.

Kā izriet no VID skaidrojuma, dāvinātājam šis būtu bijis jāuzrāda kā darījums tikai tad, ja velosipēda cena pārsniegtu 20 minimālo mēnešalgu robežu, savukārt Valsts policijas priekšnieks, nedeklarējot no Ušakova saņemto dāvanu, gan ir pārkāpis likumu.

"Paskaidrojam, ka valsts amatpersonai, kura saņēma dāvanu Ls 300 vērtībā, šī dāvanas vērtība jānorāda valsts amatpersonas deklarācijas 7.sadaļā kā pārskata periodā gūtais ienākums. Savukārt, valsts amatpersonai, kura pasniedza dāvanu, valsts amatpersonas deklarācijas 8.sadaļā „Darījumi” tā būtu jānorāda tajā gadījumā, ja dāvanas vērtības summa pārsniegtu 20 Ministru kabineta noteiktās minimālās mēnešalgas," skaidro VID.

Valsts policijas preses pārstāve aizvadītās nedēļas beigās atzina - Valsts policijas priekšnieks atzīstot šo pārpratumu un jau esot papildinājis savu valsts amatpersonas deklarācijas 7. punktu.

Pārpratums esot radies tādēļ, ka Valsts policijas 94. gadadienas svinīgajā sanāksmē dāvinātais velosipēds Valsts policijā tika uztverts kā dāvinājums visai policijai, nevis personīgi Valsts policijas priekšniekam. 

Saskaņā ar Valsts policijas preses pārstāves skaidrojumu Ušakova dāvināto velosipēdu savā darbā izmanto Kriminālpolicija, bet Ķuzis velosipēdu izmantojis, piedaloties 1. maija veloparādē.

Foto - no kasjauns.lv

Novērtē šo rakstu:

0
0