Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis nevēlas atklāt Valsts policijas (VP) Rīgas reģiona pārvaldes (RRP) Ķengaraga iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas darbinieku, kurš 30. oktobrī savu dienesta auto ar reģistrācijas numuru HU-2564 bija novietojis invalīdu stāvvietā pie Piedrujas ielasCenukluba veikala.

Sociālajā tīklā Facebook ievietoto fotoattēlu ar piebildi "Mums ir, no kā mācīties!!!" Pietiek bija pārsūtījis kāds lasītājs, un Valsts policijā izdevās noskaidrot, ka šajā dienā šo automašīnu izmantojis kāds policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ķengaraga iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas darbinieks.

Taču Valsts policija kategoriski atsakās minēt sava darbinieka - "galvas invalīda" vārdu un uzvārdu, jo "identitātes atklāšana būtu ne tikai prettiesiska, bet arī neētiska". Nekādus normatīvos aktus, kas šādu policista - "galvas invalīda" atklāšanu liktu traktēt kā nelikumīgu, gan nespēj nosaukt ne Ķuzis, ne kāds cits policijas vadības pārstāvis.

Tā vietā Valsts policija skaidro, ka "automašīna izmantota darba pienākumu pildīšanai", jo konkrētais "galvas invalīds" "tajā dienā bija devies pieņemt liecības lietās, kuras viņš izskata, no blakus esošo ēku darbiniekiem."

Tiesa, Valsts policijas ieskatā neesot pieņemami aizņemt invalīdu stāvvietu - "īpaši tādēļ ka Ceļu satiksmes noteikumi atļauj policijas auto šādās situācijās novietot, piemēram, uz ietves. Tādēļ nekādā gadījumā nedrīkst aizskart invalīdu intereses, aizņemot speciāli viņiem paredzētās stāvvietas".

Saistībā ar šo gadījumu esot uzsākta dienesta pārbaude Rīgas reģiona pārvaldes Iekšējās izmeklēšanas birojā, lai izvērtētu, vai darbinieks saucams pie disciplināratbildības. Tāpat materiāli nosūtīti arī Kārtības policijai administratīvās lietas uzsākšanai (administratīvais sods par šādu pārkāpumu ir 50 eiro).

Novērtē šo rakstu:

0
0