Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Labas ziņas Latvijai! Šodien airBaltic veiksmīgi emitēja obligācijas 340 miljonu eiro vērtībā. Tirgus pieprasījums pēc šiem vērtspapīriem vairāk kā divkārt pārsniedza mērķa summu.

Šis ir labs sasniegums uzņēmumam un valstij - starptautiskie privātie investori redz potenciālu mūsu nacionālās aviokompānijas izaugsmē. Jau šī gada pirmā ceturkšņa airBaltic ieņēmumu aplēses ir 132 miljoni eiro, kas ir par 26% vairāk nekā pērn.

Politikā bieži dzirdam saukļus par to, ka jāveicina eksports, bet bez konkrētām idejām. Aviācijas pakalpojumu pienesums Latvijas eksportam 2023.gadā sasniedza 880 miljonus - divreiz vairāk nekā Igaunijai un Lietuvai.

Lauvas tiesu no tā nodrošina airBaltic darbība, kas vienlaikus veicina Latvijas starptautisko savienojamību. Turklāt savas darbības laikā airBaltic jau ir nomaksājis teju 400 miljonus eiro nodokļos un nodrošina tūkstošiem darba vietu ne tikai aviācijā, bet arī saistītajās nozarēs, tostarp tūrismā.

Aviācijas eksports ir konkrēts virziens, kur Latvijai jāsaglabā un jānostiprina sava līderpozīcija gan Baltijā, gan Eiropā.

Obligāciju emitēšana ļaus airBaltic augt - paplašinot Rīgas savienojamību, palielinot floti un ienākot jaunos tirgos. Nākamie soļi - stratēģiskā investora piesaiste un uzņēmuma akciju kotācija Rīgas biržā.

No kopējās obligāciju summas 290 miljonus eiro iegādājās privātie investori. Valsts iegādājās 50 miljonus eiro.

Pieprasījums pēc vērtspapīriem pārsniedza piedāvājumu, gala pasūtījumu vērtībai pārsniedzot 840 miljonus eiro.

Novērtē šo rakstu:

7
105