Menu
Pilnā versija
Foto

Lai par Urbanoviča auto domā VID!

Jaroslavs Streļčenoks, KNAB priekšnieks · 27.02.2013. · Komentāri (15)

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs, savas kompetences ietvaros, izvērtēja Jūsu 2013.gada 28.janvāra vēstulē sniegto informāciju par to, ka Saeimas deputāts Jānis Urbanovičs pārvietojas ar automašīnu RANGE ROVER ar valsts reģistrācijas numuru CU7777, kas reģistrēta uz Valda Samuša vārda. Savukārt V. Samušam visticamāk nav tādu finanšu līdzekļu, lai viņš pats varētu iegādāties minēto automašīnu.

Saskaņā ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja likuma 7.panta pirmās daļas 3.punktu Birojs kontrolē likuma „Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" (turpmāk - Likums) izpildi, kā arī citos normatīvajos aktos valsts amatpersonām noteikto papildu ierobežojumu.

Atbilstoši Likuma 2.pantam, šā likuma mērķis ir nodrošināt valsts amatpersonu darbību sabiedrības interesēs, novēršot jebkuras valsts amatpersonas, tās radinieku vai darījumu partneru personiskās vai mantiskās ieinteresētības ietekmi uz valsts amatpersonas darbību, veicināt valsts amatpersonu darbības atklātumu un atbildību sabiedrības priekšā, kā arī sabiedrības uzticēšanos valsts amatpersonu darbībai. Līdz ar to, Likumā noteiktie ierobežojumi, aizliegumi un pienākumi ir saistoši tikai valsts amatpersonām.

Izvērtējot iesniegumā norādītās ziņas, netika konstatēti fakti, kas liecinātu, ka J.Urbanovičs kā valsts amatpersona, proti, Saeimas deputāts, attiecībā uz V.Samušu būtu veicis ar amata pienākumiem saistītas darbības, kā ari netika konstatēti fakti, kas liecinātu, ka J.Urbanovičs, pārvietojoties ar automašīnu RANGE ROVER, kas reģistrēta uz J.Urbanoviča māsas dēla V.Samuša vārda, būtu pārkāpis Likumā valsts amatpersonai noteiktos ierobežojumus un aizliegumus.

Papildus informēju, ka saskaņā ar likuma „Par Valsts ieņēmumu dienestu" 8.panta pirmās daļas 8.punktu un 10.punktu, Valsts ieņēmumu dienesta uzdevumi nodokļu (nodevu) administrēšanā ir noteikti likumā "Par nodokļiem un nodevām" (18.pants). Papildus tiem Valsts ieņēmumu dienests, lai izpildītu šajā pantā noteiktos uzdevumus, seko jebkuru juridisko un fizisko personu saimnieciskajai un finansiālajai darbībai, kā arī saskaņā ar normatīvajiem aktiem saņem no personām deklarācijas un pārbauda tajās sniegto informāciju, ziņu patiesumu un ienākumu avotu likumību.

Novērtē šo rakstu:

0
0