Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Nacionālā apvienība (NA) iesniegusi likuma grozījumus, lai priekšvēlēšanu reklāmas būtu tikai valsts valodā. JKP atbalsta. A/Par neatbalsta. Vienotība un KPV vēl domā.

Argumenti:

- Šādi grozījumi novērstu situāciju, ka priekšvēlēšanu laikā piespiedu kārtā ar vides plakātiem, aplīmētu sabiedrisko transportu un piebāztām pastkastītēm tiekam uzrunāti svešvalodā.

- Latvijā ir viena valsts valoda, kura Latvijas pilsoņiem (vēlētājiem) ir jāzina. Tad kāpēc pieļaut šī Satversmē nostiprinātā norma dzīvē tiek ignorēta?

- Oponenti apgalvo, ka latviskās partijas, komunicējot krieviski, var iegūt vairāk krievvalodīgo vēlētāju balsis. Pirmkārt, prakse parāda, ka šāda iztapība rezultātu nedod. Tie, kuriem ir iebildumi saņemt informāciju valsts valodā, parasti tāpat nebalso par latviskajām partijām. Otrkārt, noteikumi attiektos arī uz prokrieviskajām partijām (tādām kā Saskaņa un Latvijas krievu savienība). Arī tām vēlētāji būtu jāuzrunā valsts valodā.

- Amatpersonu rīcībai būtu jākalpo par priekšzīmi. Ja politiķi ar vēlētājiem oficiāli sazinās svešvalodā, tas parāda, ka viņi netic latviskai Latvijai, un tas rada neticību arī sabiedrībā.

- Oponenti pārmēt, ka šī būtu diskriminācija. Tieši pretēji. Latviešu valoda nav tikai latviešu tautības valoda, bet visas valsts pilsoņu kopējā, vienojošā valoda.

Novērtē šo rakstu:

21
32