Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Divas valstis, divas pieredzes. Igaunija bez lockdown, Latvija ar. Igaunija ar cilvēcisku attieksmi pret savas valsts iedzīvotājiem, Latvija ar arogantāko valdību un valdošo koalīciju brīvvalsts pastāvēšanas laikā.

Vai Latvija arī var? Var. Noteikti var. Tiesa, ar esošo valdību noteikti ne, bet bez tās - noteikti jā.

Vai ir jēga uzņēmējiem protestējot mainīt nodokļu rezidenci masveidā un atstāt valdošos politiķus ar tukšu valsts kasi? Tas varbūt būtu pārāk radikāli. Taču uz dialogu esošie politikāņi nav gatavi.

Savu vainu krīzes radīšanā un tās tālākā kāpināšanā viņi atzīt pat negrasās, tā vietā turpinot veicinot sabiedrības tālāku noslāņošanos un sašķeltību, vienlaikus pilnībā ignorējot opozīciju un darot, ko pašiem iegribas, - ceļot sev algas, turpinot slavēt sevi sevis apmaksātajos medijos un agresīvi vēršoties pret citādi domājošajiem.

Vara pārvalda valsti uz uzticības līguma pamata ar sabiedrību. Ja uzticība ir zudusi, līgums de facto ir zaudējis spēku. De iure tas var notikt nākamā gada velēšanās, bet līdz tām vēl vesels gads.

Ko līdz tam? Lai turpina valdīt pavļuti, kariņi, leviti un viņu apkalpotāji rečekisti, fūrmaņi, skrides un citi līdzskrējēji? Šis jautājums ir jāuzdod katram sev pašam.

Ja jūtaties komfortā tā, kā ir tagad, un ticat, ka politiķi tiešām dara visu, ko var, nevis lai noturētos pie varas un turpinātu dalīt miljonus savās deputātu kvotās un ārlietu ministriju apgaismošanās, korupciju aisbergos un līdzīgās atrakcijās, tad turpinām gulēt mierīgi un gaidām prezidenta svētku uzrunu, cerot, ka nesajauks, kas par svētkiem kurā dienā ir. Turpinām gaidīt Pavļuta uzvarošos saucienus, ka Beigas jau ir tuvu, un Kariņa tukšos vāvuļojumus.

Būs labi, draugi, saka viņi, tikai aizmirst atklāti pateikt, ka labi būs tikai viņiem. Ja visi to turpinās pieļaut.

Ja nejūtaties komfortā, tad atceraties, ka demokrātiskā sabiedrībā pastāv iespējas savu viedokli paust publiski. Publiskas akcijas online, parakstu vākšanas, arī jebkuras citas legālās protesta formas vēl pagaidām ir atļautas. Ja tās neizmantojat, tad kāpēc lai valdošie domātu, ka tā vairs nevar? Viņuprāt, var.

Novērtē šo rakstu:

253
21