Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Starptautiskā krimināltiesa (ICC) ir gatava uzrādīt apsūdzību vairākām augstām Izraēlas amatpersonām, ieskaitot premjerministru Netanjahu, un izsniegt viņu apcietināšanas orderi.

ICC nenodarbojas ar jebkādiem noziegumiem. Tās kompetencē ietilpst vienīgi to personu vajāšana, kas ir atbildīgas par genocīdu, noziegumiem pret cilvēci, agresijas noziegumiem un kara noziegumiem.

Šai sakarā man ir jautājums: vai tie, kas publiski atbalsta Izraēlas darbību Gazā, tiks saukti pie atbildības pēc Latvijas Republikas Krimināllikuma 74.1 panta?

Vairāki desmiti kriminālprocesu (arī mans) tika ierosināti pēc šā panta par “Krievijas agresijas un kara noziegumu attaisnošanu”. Daži no šiem procesiem uzsākti 2022. gada pavasarī un vasarā, kad vēl nebija tapis neviens JURIDISKS lēmums, kas klasificētu Krievijas darbības kā noziedzīgas. Tikai politiskas deklarācijas un kampaņa masu medijos. Bet Valsts drošības dienestam ar to pietika, lai ierosinātu lietas.

Un te Starptautiskā krimināltiesa gatavojas izsniegt orderi valsts līdera apcietināšanai. Tas, protams, nav notiesājošs spriedums, taču ir krietni pārliecinošāks pamatojums nekā tie, kas ir bijuši Valsts drošības dienesta (VDD) rīcībā 2022. gadā. Tā ka ir laiks gatavot VIP kameras Rīgas Centrālcietumā dažām Latvijas Very Important Person.

Latvijas prezidentam Edgaram Rinkēvičam, piemēram. Izraēlas triecienus Gazā viņš komentēja šādi: “Dot raķešu triecienus pa teroristu bāzēm vai vietām, kur ir aizdomas, ka viņi tur varētu būt, tas, manā izpratnē, ir pieļaujams.”

Tas ir, var dot triecienus pa ēkām bez precīziem datiem, balstoties tikai uz aizdomām, ka teroristi tur VARĒTU BŪT (bet varētu arī nebūt...). Tas kaut kā nesaskan ar Ženēvas konvenciju par civilpersonu aizsardzību kara laikā. Sanāk, ka prezidenta kungs attaisno kara noziegumus.

Esmu uzskatījis, joprojām uzskatu un vairākkārt esmu rakstījis, ka nedrīkst vajāt par “nozieguma attaisnošanu”, ja nav tiesas sprieduma, kas atzina paveikto darbību par noziegumu. Tas ir tiesiskais nihilisms, kas grauj tiesiskuma pamatprincipu: atzīt par vainīgu var vienīgi tiesa.

Taču, ja jūs – es vēršos pie VDD un prokuratūras – esat ignorējuši šo principu Krievijas un Ukrainas kara sakarā, ignorējiet arī šoreiz. Vai arī tas ir “eto drugoje”?

Novērtē šo rakstu:

102
62