Menu
Pilnā versija
Foto

Laipni lūgti Alūksnē (bet ne visi)

Pietiek lasītājs · 23.03.2017. · Komentāri (18)

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

20. martā svinējām pavasara iestāšanos. Un, kā zināms, pēc pavasara nāk vasara. Daudzas pašvaldības gatavojas vasarai, cerot piesaistīt tūristus. Tas nozīmē - ienākumi ne tikai tirgotājiem, bet ienākumi arī pašvaldības maciņā. Un, jo vairāk tūristu, jo vairāk ienākumu, - tas ir sen zināms fakts.

Protams, arī Alūksnes novada pašvaldība cīnās par tūristiem. Un ir ar viņiem kopā, domājot tās gaišākās domas. Tāpēc reizē ar pavasara iestāšanos pilsētas lielākajās auto stāvvietās parādās interesantas ceļa zīmes (apskatāmas attēlos zem raksta).

Apskatot ceļu satiksmes noteikumu grāmatiņu, šādas zīmes gan nav atrodamas, bet acīmredzot Alūksnes novada pašvaldība grib būt pirmie šajā jomā un ieviest ko jaunu, nebijušu.

Ne visi tūristi brauc ar autobusiem vai lido lidmašīnās. Ir kategorija, kuri pārvietojas ar dzīvojamajiem vagoniņiem (māja uz riteņiem) vai velk piekabē šo mājiņu. Ērti un labi. Vagoniņā ir ierīkots viss ērtai atpūtai, nakšņošanai. Duša, ūdens, tualete (viss BIO), virtuve un citas ekstras. Iebrauc stāvvietā, pārguli un turpini ceļu tālāk.

Diemžēl jaunizgudrotās zīmes liedz iespēju tūristiem nakšņot Alūksnē, jo, kā redzams no 2300 līdz 700 ar šiem dzīvojamajiem vagoniņiem aizliegts atrasties stāvvietā.

Rodas pamatots jautājums, kam tas ir izdevīgi un vai netiek lobētas kāda atsevišķa uzņēmēja intereses (tikai nav zināms - kura), vai varbūt tā ir cīņa ar tūristiem pēc principa - jo mazāk tūristu jo mazāk problēmu. Vai arī šis ir vēlēšanu iespaidā radīts brīnums, - piemēram, lai ārzemju latvieši netraucētu vēlēšanas? Vai varbūt ir kāds cits iemesls?

Attēlos redzams stāvlaukums O. Vācieša ielā, stāvlaukums pie Alūksnes kultūras centra Brūža ielā un stāvlaukums pie Luterāņu baznīcas. Visi šie stāvlaukumi atrodas pilsētas centrā viena kvartāla robežās. Interesanti, vai kādam izdosies gūt atbildi uz jautājumu – vai tiešām neviens neierobežos šādu „jaunradi”?

Foto

FotoFotoFoto

Novērtē šo rakstu:

0
0