Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

„BRĪDINĀJUMS: valsts apmaksāti uzbrucēji, iespējams, mērķē uz jūsu „iPhone”,” – šādu nopietnu oficiālu brīdinājumu no kompānijas Apple, Inc. saņēmis Lato Lapsa. Viņš pats to saista gan ar valsts prezidenta Egila Levita publisko paziņojumu, ka pēc grāmatas „Viltvārdis” iznākšanas amatpersona negatavojoties pret tās autoru vērsties ar tiesiskām metodēm, gan ar „izdomātajiem” notikumiem, kas aprakstīti viņa nule izdotajā Indriķa Latvieša romāna „Nāve” („Bailes 4”) pirmajā daļā.

Apple uzskata, ka pret jums ir vērsti valsts sponsorēti uzbrucēji, kuri mēģina attālināti apdraudēt iPhone tālruni, kas saistīts ar jūsu Apple ID [email protected] Šie uzbrucēji, visticamāk, vēršas pret jums atsevišķi, ņemot vērā to, kas jūs esat vai ko jūs darāt. Ja jūsu ierīci ir apdraudējis valsts sponsorēts uzbrucējs, viņš, iespējams, varēs attālināti piekļūt jūsu sensitīviem datiem, sakariem vai pat kamerai un mikrofonam. Lai gan tas ir iespējams, ir viltus trauksme, lūdzu, uztveriet šo brīdinājumu nopietni,” brīdinājumā raksta Apple.

"Romānā "Nāve", protams, viss izdomāts, un nekādu "Pegasus" spiegprogrammatūru Latvijas valsts nav nopirkusi. Un vienalga - pirmoreiz mūžā Apple man atsūta ļoti izteiksmīgu brīdinājumu. Acīmredzot Levitam, Kažociņam, kolaborantam Vonsovičam un sponsoru pulciņam piesvilis pa īstam," - tā Lato Lapsa saņemto brīdinājumu komentējis sociālajā tīklā Twitter.

Uzņēmums Apple publiski skaidro, ka tā paziņojumi par draudiem ir paredzēti, lai informētu un palīdzētu lietotājiem, kuri, iespējams, ir bijuši valsts sponsorētu uzbrucēju mērķis.

Apple paziņojumi par draudiem ir paredzēti, lai informētu un palīdzētu lietotājiem, kuri, iespējams, ir bijuši valsts apmaksātu uzbrucēju mērķis. Šie lietotāji tiek atlasīti individuāli, ņemot vērā to, kas viņi ir vai ko viņi dara. Atšķirībā no tradicionālajiem kibernoziedzniekiem, valsts apmaksāti uzbrucēji izmanto ārkārtējus resursus, lai mērķētu uz ļoti nelielu skaitu konkrētu personu un viņu ierīcēm, kas padara šos uzbrukumus daudz grūtāk atklājamus un novēršamus. Valsts apmaksāti uzbrukumi ir ļoti sarežģīti, to izstrāde maksā miljoniem dolāru, un tiem bieži ir īss darbības laiks. Pret lielāko daļu lietotāju šādi uzbrukumi nekad netiks vērsti,” skaidro Apple.

„Mēs nevaram sniegt informāciju par to, kas liek mums izdot paziņojumus par draudiem, jo ​​tas var palīdzēt valsts apmaksātiem uzbrucējiem pielāgot savu uzvedību, lai nākotnē izvairītos no atklāšanas,” teikts Apple skaidrojumā.

Novērtē šo rakstu:

416
13