Menu
Pilnā versija

Pievienot komentāru

Lapas:    3   2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Хм

22.05.2020. 12:40

»

!

nu gan esi samurgojis,bet ne varda par latvijas ierednu patvalu un vid reketu,vienu vardu sakot fantezetajs bezresursu teritorija,kur ierednu klans neko citu nezin un nemak ka tikai zagt


Ну почему же, там все сказано, универсальная отговорка "если бы не оккупация, этого бы не было". Вот почему-то пропущен момент, а почему же эстонцам оккупация не мешает. Хорошо, проявим лояльность - мешает намного слабее? Количество нас оккупантов, примерно такое же.

Atbildēt

Хм

22.05.2020. 12:38

»

Žulis

Ir jāmēģina saprast, ka apvainojot vai ķengājot kādu tautu, mēs panākam tikai to, ka tādas pašas ķengas un apvainojumus saņemam savas tautas virzienā. Neviens īsts nacionālists nezākās otru tautu, piedēvējot tai kādas vispārējas negatīvas īpašības. Tas, kurš mīl savu tautu, respektēs un cienīs arī citu...


Со многим можно согласиться. Но откуда вот такой вывод? Arī mūsdienu Latvijā valdošā režīma interesēs ir panākt, lai latvieši nevis asi vērstos pret šeit ieklīdušo krievvalodīgo civilokupantu un viņu pēcteču agresīvajiem mēģinājumiem ieviest šeit savu kārtību
Я, честно говоря, не совсем понимаю, в чем унижение для латышей, если русский будет учиться на своем родном языке, с безусловным требованием по окончанию школы хорошо знать латышский язык?
Неужели это действительно унизительно-знать, что русский химию учит на русском?

Если речь идет о голосовании за русский как государственный-вы из той ситуации сделали именно те выводы, которые были выгодны вам

Atbildēt

Хм

22.05.2020. 12:30

»

Soņā ukrainvalodīgā

Tu neesi ticis ar savu situācijas izpratni tālāk par 5 klases skolnieka prāta spējām, kaut gan tu visu labi saproti, bet bāz priekšā savus murgus, iestrādāto savu citu pakļaušanas ideoloģiju...


Еще раз уточню-почему в своих "если бы" вы вырываете только дла именно вас выгодные моменты? Хорошо, была оккупация 1940 года, но войну выиграл Гитлер?
История не знает сослагательного наклонения "если бы". Потому что такие "аргументы" как "если бы" получают в ответ такие же встречные "а если бы".
А если бы вы в 1991 году не придумали унизительные окна натурализации, а если бы вы не придумали вначале такие условия сдачи экзамена, что многие латыши признавали, что не сдали бы? А если бы вы не призывали вначале всех вместе строить независимую Латвию, а потом заявив "а вообще-то вы оккупанты, чужие и точка, вы неграждане"?

Не волнуйтесь, я весьма неплохо знаю латышский. Но когда тебе с 1991 года постоянно напоминают, что ты оккупант, что правильные латыши мечтают тебя отсюда вывезти-никакого особого желания переходить на латышский язык нет.

Atbildēt

Ieteikums, kā arī pateicība, autoram

22.05.2020. 11:39

Paldies par rakstu. Ir jautājums. Kāda jums ir izglītība, ja esat ķēries pie smaga temata apskates par apzīmējumiem, bet savā rakstā bez izpratnes lietojat tādus apzīmējumus, kā "masu medijs"? Var jau būt, ka jums ir izglītiba t.i. intelekts, bet līdz inteliģencei jums vāl ir ceļš ejams. .. Vai esat dzirdējis latviešu valodas vārdu "plašsaziņa"?

Atbildēt

Pietiek.com redakcijai, īpašniekam

22.05.2020. 11:30

»

Хм

Эти все "жили бы как в Дании или Финляндии" из области "если бы да кабы...


Aizvāciet lūdzu no viedokļu apmaiņas kaut kādā svešā valodā rakstīto! Vai Lato Lapsa ir pievienojies 9.maija svinētājiem?

Atbildēt

22.05.2020. 10:42

»

Хм

Вот и все, что может ответить настоящий латышский патриот-только про вековую боль о госязыке...


Tā ir liela kļūda naciķ-baurus saukt par patriotiem. Drīzāk tas pat ir klaji melīgs apgalvojums. Naciķ-bauri būtu gatavi ziedot latviešu tautu pret iespēju slepkavot krievus, pabarot savu naidu. Paskatieties kaut uz naciķ-kangaru darba rezultātiem saeimā, tur viņi jau 30 gadus valdībās sēž

Atbildēt

wwww

22.05.2020. 10:25

Pietiek izklaidē publiku ar infantīlu skribentu jokiem, pārmaiņas pēc. labi.

Atbildēt

Žulis

22.05.2020. 10:16

Ir jāmēģina saprast, ka apvainojot vai ķengājot kādu tautu, mēs panākam tikai to, ka tādas pašas ķengas un apvainojumus saņemam savas tautas virzienā. Neviens īsts nacionālists nezākās otru tautu, piedēvējot tai kādas vispārējas negatīvas īpašības. Tas, kurš mīl savu tautu, respektēs un cienīs arī citu tautu mentalitāti un dzīvesveidu. Nacionālists asi vērsīsies pret dažādu tautību salašņām un iebrucējiem, kas viņa zemē grib ieviest savu kārtību, nevis pret tautām kā tādām, kuras dzīvo savās zemēs, savās valstīs. Ir jāsaprot, ka mūsdienās vairs nevienas tautas interesēs nav iebrukt svešā zemē, slaktēt turienes iedzīvotājus lai ieviestu savu kārtību un uzkundzētos. Tas gan var būt atsevišķu tautas vai valsts varas slāņu interesēs. Un šīs šaurās varas aprindas bieži izmanto no nacionālisma ideoloģijas patapinātus saukļus, lai savu mērķu realizēšanā iesaistītu plašas tautas masas. Vēl šīs aprindas izmanto tautu sanaidošanas politiku, iztēlojot agresijai nolemtās tautas par kaut kādiem otrās šķiras zemcilvēkiem. Taču jebkuri citu zemju iekarošanas plāni beigu galā vislielākos zaudējumus un ciešanas atnes tai tautai, kura pakļaujoties valdošās varas propagandai, uzsāk agresiju pret citām tautām. Arī mūsdienu Latvijā valdošā režīma interesēs ir panākt, lai latvieši nevis asi vērstos pret šeit ieklīdušo krievvalodīgo civilokupantu un viņu pēcteču agresīvajiem mēģinājumiem ieviest šeit savu kārtību, bet izteiktu lamas un ķengas visas krievu tautas virzienā. Šādi tiek panākta naidīga atbildes reakcija latviešu tautas virzienā no visu, arī tādu krievu tautības iedzīvotāju puses, kuri sākumā bijuši lojāli latviešu tautai un valstij. Šādi sadalot vēlētāju elektorātu divās naidīgās nometnēs, valdošais režīms panāk, ka šīs nometnes, viena otru savstarpēji apkarojot, ar it kā brīvu vēlēšanu starpniecību pasniedz valdošajam režīmam demokrātijas mandātu un nodrošina netraucētu Latvijas valsts izlaupīšanu un izsaimniekošanu jau gandrīz triju gadu desmitu garumā. Zinu, ka šeit man kāds droši vien iebildīs, sakot, ka valdošais režīms, tieši otrādi, mūs nepārtraukti aicina uz savstarpēju saticību un toleraci vienam pret otru. Papētiet dziļāk un jūs sapratīsiet, ka šie aicinājumi ir tādi, kas drīzāk sanikno un sanaido, nevis samierina. Aicinājumi uz samierināšanos un piekāpšanos tiek adresēti galvenokārt latviešiem, bet ienācēji tiek iztēloti kā tādi apbižot upuri, kam nodarīts pāri un kuru cilvēktiesības (!!!) tiek nepārtraukti pārkāptas. Kaut gan vajadzētu būt tieši otrādi.

Atbildēt

!

22.05.2020. 09:55

»

Soņā ukrainvalodīgā

Tu neesi ticis ar savu situācijas izpratni tālāk par 5 klases skolnieka prāta spējām, kaut gan tu visu labi saproti, bet bāz priekšā savus murgus, iestrādāto savu citu pakļaušanas ideoloģiju...


nu gan esi samurgojis,bet ne varda par latvijas ierednu patvalu un vid reketu,vienu vardu sakot fantezetajs bezresursu teritorija,kur ierednu klans neko citu nezin un nemak ka tikai zagt.

Atbildēt

Soņā ukrainvalodīgā

22.05.2020. 09:37

»

Хм

Эти все "жили бы как в Дании или Финляндии" из области "если бы да кабы...


Tu neesi ticis ar savu situācijas izpratni tālāk par 5 klases skolnieka prāta spējām, kaut gan tu visu labi saproti, bet bāz priekšā savus murgus, iestrādāto savu citu pakļaušanas ideoloģiju.
Tu neesi sapratis pat tik vienkāršu lietu, ka ja nebūu bijusi okupācija, nebūtu tās radīto seku, nebūtu 4 maija Latvijas un tās alkatības, kura izveidojās ar šo periodu, bet būtu turpinājusies Kārļa Ulmaņa izveidotā Latvija. Viss ko tu uzskaitīji - tās ir krievu laika okupācijas sekas. Kamēr tu to nesapratīsi, vienmēr sūdzēsies - nas ne uvažajut. Cieni citus, tu būsi 3 x vairāk cienīts.

Būtu prieks, ja tu un tev līdzīgie saprastu valstu attīstības loģiku un kā tev, tā man, visiem Latvijā būtu labāka dzīve. Tu varēji būt pie varas, tāpat kā latvieši un veidot skaistu Latviju, ja tava domāšana nedaudz uzlabotos, tu būtu 50 gados ieācījies latviešu valodu, sācis latviskāķ domāt un darboties kopā ar latviešem. Bet tu kā vilks - baro cik gribi labi, tik un tā skaties uz mežu, orientējies pēc okupnanta (Gruzijā, Ukrain) Putīna agrsīvās politikas un tieksmes pakļaut citas valstis ar agresiju un naidu. Putinam naivā Latvija atdeva pat Abreni, bet viņš nekaunīgi paziņo - par to kompensācijā sņemsiet "sprāguša ēzeļa ausis". Agresors, attiecības uzlabot ar Latviju nevēlas.

Atbildēt

Хм

22.05.2020. 08:49

»

VDD zina

VDD zinās, kas šis draudētjs, iebiedētājs', lai izvērtu muti protestetājiem par okupāciju, kura nodarīja Latvijai milzīgu skādi - pirkārt, Latvija šodien būtu līdzvērtg Daņijas attīsības līmenim, būtu saglabājusi daudz augstāku genofondi, kā tas ir šodien, jo opkupanti iznīcināja visu tautu ievērojamākos...


Эти все "жили бы как в Дании или Финляндии" из области "если бы да кабы"
А если бы шведы не продали Петру 1 эти земли? А если бы в России в 1917 не была революция (или переворот), а если бы после революции в гражданской войне белые победили бы, а если бы Латвия себя повела в 1940 как Финлядния, а если бы в войне Гитлер победил бы? А если бы вы сами в 90-тые не позволили все бессовестно развалить? А если бы сами вели себя как эстонцы сейчас?
Вот почему в Эстонии на 20-30% зарплаты выше? там же тоже много оккупантов? Почему же там они так не мешают строить порядок?
Может, пора периодически и в зеркало смотреть? Ах да, понимаю, неудобно..Придется отвечать на слишком неудобные вопросы... Поэтому лучше "ух, вот если бы не оккупация"
Так уже 30 лет как "не оккупация" и у власти одни латыши.

Atbildēt

Juris

22.05.2020. 08:38

Par ko raksts..!? Bla,bla,bla!

Atbildēt

Хм

22.05.2020. 08:36

»

Ivo

Bidla, Latvijā ir viena valsts valoda,latviešu..arī cūkām un citiem zoodārza dzīvniekiem


Вот и все, что может ответить настоящий латышский патриот-только про вековую боль о госязыке.
Поэтому и стоишь раскорячившись, но довольный, когда тебя "имеют" различными госзакупками, дутыми должностями и т.д. - потому что тебя "имеют" на чистом государственном. Вот когда Ушаков поворовал-вот там возмущение, он же русский вор! А если свои-ну так это же не считается, они же правильные, они латыши!
Вот и стой дальше так рачком, получая baudu, заслужил.

Atbildēt

Ivo

22.05.2020. 06:47

»

Janis

Vi uvazajemij na 100% pravi


Cūkai cūka ir uvazajemij..smieklīgi

Atbildēt

Laimdota

22.05.2020. 03:55

»

?

kapec ,,atbrivotaji,, asv Latvija samazina iedzivotaju skaitu ,kops 1990 gada


Atbrivotaja asv un ES ir 500 000 Par savu naudu brauc no zagligiem Latvju kangariem Projam.
Parads Latvijas par 30gadiem vel Mazberni dzesis.
Rotsildam un Zviedru vacu kungam kalpojam ES.
Mezi izpardoti Zeme Un Vid jums vel Gaisa nodokli sakartos.

Atbildēt

asv laiki

21.05.2020. 22:52

katastrofali samazinas Latvijas iedzivotaju skaits.latviesiem Latvija aizliedz par skaidru naudu nopirkt malkas skuniti un mazdarzinu !

Atbildēt

VDD zina

21.05.2020. 22:30

»

Teds

Šonakt tas vēl nenotiks, bet pamazām mēs savu mērķi sasniegsim, par to var nešaubīties šeit tie zākātāji


VDD zinās, kas šis draudētjs, iebiedētājs', lai izvērtu muti protestetājiem par okupāciju, kura nodarīja Latvijai milzīgu skādi - pirkārt, Latvija šodien būtu līdzvērtg Daņijas attīsības līmenim, būtu saglabājusi daudz augstāku genofondi, kā tas ir šodien, jo opkupanti iznīcināja visu tautu ievērojamākos cilvēkus - un cik neizšāva Krievijā - lēš visā PSRS un Krievijā - vair\aķus miljonus iznīcināja un, raksturīkākais, ka tas notika miera laikos, Staļina laikos!

Atbildēt

Teds

21.05.2020. 22:24

»

Ivo

Kamēr 9.maija bioatkritumi ir Latvijā padomju izdzimteņu un necilvēku okupācija nav beigusies..visus ārā uz huilostanu


Šonakt tas vēl nenotiks, bet pamazām mēs savu mērķi sasniegsim, par to var nešaubīties šeit tie zākātāji.

Atbildēt

Lūk, taisnība -himna

21.05.2020. 22:18

»

Ivo

Kamēr 9.maija bioatkritumi ir Latvijā padomju izdzimteņu un necilvēku okupācija nav beigusies..visus ārā uz huilostanu


Himna - "...naveki spločila velikaja Rusj"..." - arto ju izteikts viss, kas ir okupētājvalsts. Un citas daudzas pazīmes - PSRS mantiniece, reakcija, ja runā par krievu laiku okupāciju - "suns zina ko ēdis" utt. Man liekas, ka laiks te rakstā domāts - perioda apzīmējums, režīma apzīmējums ... Ja vainīgā valsts klusētu, neatsauktos, neturpināju agresīvo politiku vai tml., tad vēl varētu runāt, ka tā bija "daudzu taitību" vienotā agresija, bet te ? - pašu, pret savu tautu? Staļina laikā tā varētu teikt (1937. gada utt., slepkavības).

Atbildēt

Teds

21.05.2020. 22:16

»

Žulis

Sarunvaloda ne vienmēr ir juridiski korekta. Un nez vai no teiktā tā uzreiz vajadzētu secināt par kaut kādu gļēvumu, padevību vai galvas bāzšanu smiltīs. Drīzāk tas ir izpratnes trūkums. Un šāds izpratnes trūkums, diemžēl, piemīt arī raksta autoram. Ar jēdzieniem “vācu laiki”, “krievu laiki”, “zviedru...


Nu gluži tā nav, ja iznīcināja arī krievus, tātad tikai internacionālisms. Internacionālisms bija PSRS publiskā seja, bet aiz tās valdīja lielkrievu šovinisms ar bidlu kultūru un attiecībām po poņāķijām. Tajā pašā laikā, suniskā paklausībā uzņemot visas pavēles no augšas ar ilgiem aplausiem, bet vēlāk tikai savā, parasti noslēgtā lokā, kārtoja savas ģēlas po poņāķijām. Protams ķēra, protams baidījās, jo Kremlis bija ieinteresēts nodrošināt disciplīnu lai gūtu garantētu peļņu un kādiem neienāktu prātā dumpoties. Nu bet krieviem bija priekšrocības neapstrīdami, to zināja visi. Otrs ir mentalitāte, normālie un pieklājīgie krievi, kādus varēja satikt krievijā, tomēr nepameta savu Krieviju lai dotos laimes meklējumos uz citām republikām. Un kur tad vēl cietumos ievestie noziedznieki un tādi kuriem liedza uzturēties Maskavā, tie ari ieradās ar savām nosliecēm.
Vara šeit tāpat kā Krievijā, pieder čekas bandītiem, bandītu čekistiem utt, tā nav latviska, bet ir izteikti internacionāla ar tipiski krievisku ķēķi, kā jau tajās aprindās pieņemts. Tā kā pie esošās varas uz tiesiskumu velti cerēt, bet tiesiskums vienlaicīgi ir arī deokupācijas jautājuma risināšana, pilsonības anulēšana nepiederošiem Latvijas valstij un reālās atbildības ieviešana visām amatpersonām, visos līmeņos.

Atbildēt

Ainis

21.05.2020. 22:04

"Iekarot un sev pievienot var teritorijas, bet okupēt var tikai valstis ... "- par var zinātnieki strīdēties. Kas ir zeme, teritorija - tukša sala, nevienm nepieder, nav nevienas uz tās dzīvojošas tautas, tām tautām nav pašpārvaldes vai jau cita iekarotāja pārvalde (okupantu savstarpējās cīņas par ietekmes sfēru)? Ir - tātad, ja to vardarbīgi sagrābj, iekaro, tas ir tas pats, kā to sauc jaunākos lakos - okupācija un ne mazāk. Lieto vēl "modernāku", glaimojošaku vārdu - inkorporācija, iekļaušana. Un tas arī ir viens un tas pats - OKUPĀCIJA.
Arī tam nav nozīmes, ka okupācijas periodu apzīmē ar tautas piesaukšanau - vācu laiki, kas būtu jāsaka precīzi - vācu okupācijas laiki, vai krievu okupācijas laiki, kur nacionalitāte nozīmē valsti un varu - kopā. Nu jau mūsu ērā iekarotāji vairs nav tautas, bet gan valstis, to varas aparāts ar armiju. Nezinu, varbūt vēl ie kādas ciltis, kuras iekaro, pakļauj viena otru.

PSRS vajāja visus, kuri neatzina tās režīmu, pretojās tam, tāpat kā tas notiek Putina Krievijā. Tam nekādas nozīmes, kā jau autors ir izteicies rakstā, ka PSRS bija vairāku valstu "inkorporatīvs" veidojums Krievijas impērijas sastāvā un tam nav ne mazākās nozīmes, kādas tautības cilvēki bija tās valsts varas virsotnēs- Ševarndzes, Kalniņi, Zamuleviči, Dzeržinski utt. - vara ir vara un cilvēks ir interesants radījums - ar savu tieksmi uz amatiem, varu un naudu un kalpo tai varai vai citai varai, iekārto savu dzīvi un no zinātniskā viedokļa pilnībā runājam tikai par galveno jautājumu, blakus parādības (te blakusjautājums - valsts amatpersonu etniskā piederība p) -kura valsts realizē savu politiku, neatkarīgi, kuras etniskās piederības atsevišķi pārstāvji tai kalpo - gruzīni, židi, ukraiņi, latvieši ... . Tas līdzīgi kā partijā Saskaņa, kas ir spilgts piemērs - viņi vervē citu tautību cilvēkus, lai maskētu savu politiku, parādītu, ka viņi organizē savu politiku visu tautību "labā", daudzu tautību "bērnu" interesēs, ka tik viņi kalpo (un vēl agresīvāk, ka Saskaņas pamatsstāvs - re , ctas tautības aizstāv mūsu politiku, jūs(?). Ko varēja izdarīt čečeņi savas neatkarības cīņa, kuru vad;dīja PSRS ģenerālis - Džohars Dudajevs? Krita par upuri. Un kas vadīja politiku pret viņu - Krievija kā tāda. Tātad "krievu okupācijas laiku"apzīmējuma nav ne vainas, tas ir tiešs trāpijums. Kā teikts raksta, te nav pie vainas krievu tauta. Jā jā Latvja okupētu kādu valsti, latviešu tautai nebūtu izvēles - jāiet palīgā varai nodrošināt okupāciju, pie tam par atbalstu saņemot privilēģijas. Krievu laikā -Tēvijas kara dalībnieku privilēģijas, demoblizētiem no armijas brīvi saņemt dzīvokļus 1mēneša laikā
jebkurā ivēlētā dzīvesvietā,izņemot Maskavu un Ļeņigradu, saņemt ārpus rindas automašīnu , ikgada santorija utt. Un cilvēki, neatkarīgi no tautībs, kalpo režīmam, dienēja, ieņēma amatus. Diplomātijā ir sava ētika un tās valoda, par to nav runa.

Atbildēt

Ivo

21.05.2020. 21:36

»

hi hi

sorospajol,ko UŠAKOVA KUNGS tev nazaga,zaglis ta tu pats


Pidars išakovs apmēram miljardu no Rīgas budžeta izsaimniekoja..sev ..9.maija atkritumiem..

Atbildēt

Uldis

21.05.2020. 21:16

»

Ivo

Neviens laiks nav nesis tik daudz ļaunuma kā padomju izdzimteņu un necilvēku laiks.slepkavu un laupītāju laiks


Atkal tevi izlaida no muļķumājas vai izbēgi caur atejas bedri?

Jācer ka tikai uz īsu brīdi kā parasti.

Atbildēt

hi hi

21.05.2020. 21:15

»

Ivo

Cik ilgi latviešu tauta maksās nodokļus lai segtu to ko nozaga Rīgā pidars išakovs


sorospajol,ko UŠAKOVA KUNGS tev nazaga,zaglis ta tu pats?!

Atbildēt

Vecis

21.05.2020. 20:46

Latviešu tauta vienmēr ir bijusi sašķelta. Tā tas bija Ulmaņa laikā,tā bija padomju laikā un turpinās vēl šodien. Vienmēr ir bijušas cilvēku kategorijas kuras atbalsta pretējus uzskatus. Tas ir normāli ka pastāv viedokļu dažādība. Katram ir sava dzīves pieredze. Tas nepatīk pie varas esošajiem.

Atbildēt

himna

21.05.2020. 20:43

Sojuz ņerušimij sovetskih respubļik naveki sploķila veļikaja Rusj...lai nebūtu krievu laiks,bet arī ne padomju.Vienkārši okupācijas laiks un viss.Bet,kā lai zin,par kuru okupācijas laiku ir runa?Man arī riebjas tā smalki mīlīgā padomju laiku piesaukšana.

Atbildēt

Solī

21.05.2020. 20:17

Pirms 30.gadiem raksts būtu ok. Tagad zero vērtība.

Atbildēt

Žulis

21.05.2020. 19:44

Sarunvaloda ne vienmēr ir juridiski korekta. Un nez vai no teiktā tā uzreiz vajadzētu secināt par kaut kādu gļēvumu, padevību vai galvas bāzšanu smiltīs. Drīzāk tas ir izpratnes trūkums. Un šāds izpratnes trūkums, diemžēl, piemīt arī raksta autoram. Ar jēdzieniem “vācu laiki”, “krievu laiki”, “zviedru laiki” tiek apzīmēti tie laika periodi, kad Latvijas teritorija piederēja vācu, zviedru vai krievu iekarotājiem. Toreiz Latvijas valsts vēl nebija nodibināta, tātad, nevar runāt par valsts okupāciju. Iekarot un sev pievienot var teritorijas, bet okupēt var tikai valstis. Tas nozīmē, ka pēc Latvijas Republikas nodibināšanas visos vēlākajos laika periodos nebija nekādu vācu, krievu vai padomju laiku, bet bija (kā to pareizi raksta autors saka) mūsu valsts okupācija. Un valdīja šeit okupācijas vara. Tomēr, pirms mēs okupācijas varai piedēvējam kādu tautību, vispirms tomēr ir jāpskatās, kas tad īsti ir okupanti. Nacistiskās Vācijas iebrukumu Latvijas teritorijā visai pamatoti var saukt par vācu okupācijas laiku, jo nacistiskās Vācijas valdība atklāti deklarēja sevi kā vācu tautas pārstāvjus. Citādi tas ir ar PSRS iebrukumu Latvijā. PSRS valdība sev nepiedēvēja piederību krievu tautai un neuzņēmās krievu tautas pārstāvniecību. Tieši otrādi, PSRS vara visos iespējamos veidos uzsvēra un demonstrēja savu daudznacionālo, internacionālo būtību. PSRS vara vajāja un iznīcināja nacionāli un patriotiski domājošos krievu tautības cilvēkus. Pēc būtības PSRS valdošais režīms bija krievu tautai naidīgs un šodien piedēvēt šī režīma veikto okupāciju krievu tautai ir, maigi izsakoties, rupja kļūda. Šādu kļūdu var nezināšanas dēļ pieļaut sarunu valodā, bet ne publicistikā vai diplomātijā. Un kaut arī patreizējā Krievijas Federācija sevi ir pasludinājusi par PSRS tiesību un saistību mantinieci, tas vienalga nedod tiesības PSRS veikto Latvijas okupāciju piedēvēt Krievijai vai krievu tautai. Diskutējams gan ir jautājums par to, vai Latvijas okupācija mūsdienās ir beigusies, jo starptautiski reglamentētā deokupācijas un dekolonizācijas procedūra tā arī šeit nav notikusi. Šeit pat lustrācija nav bijusi. Tātad, padomju varasvīri savu varu Latvijā nav zaudējuši bet ir tikai pārkārtojušies. Vairākas pazīmes liecina, ka Latvijas okupācija turpinās, bet tā jau ir cita tēma

Atbildēt

Ivo

21.05.2020. 19:11

Ja paskatās cik dzīvnieku 9.maijā lien,rāpo uz un ap uzvaras parku,saproti kā to mēslu ir pārāk daudz lai valsts varētu normāli attīstīties..

Atbildēt

beda

21.05.2020. 19:08

štrunts par tiem vācu vai krievu laikiem - tagad plosās knariņš un varonīgā plimtniece šuplinska Nez cik desmitgades būs vajadzīgs, lai atkoptos no tā visa Bet tikmēr trakošana turpinās uz nebēdu

Atbildēt

Ivo

21.05.2020. 19:03

Neviens laiks nav nesis tik daudz ļaunuma kā padomju izdzimteņu un necilvēku laiks.slepkavu un laupītāju laiks...

Atbildēt

kamene

21.05.2020. 18:46

Par pirmskara laiku teica - Latvijas laikā. Vai raksta autors uzskata, ka tagad ir Latvijas vai latviešu laiks šeit? Vai 90.- gadu bandītisms arī skaitāms pie latviešu laika? Un tagad?

Atbildēt

Хм

21.05.2020. 18:22

Уж как 30 лет у власти чистокровные латыши. А все на оккупацию списываете. Такое ощущение, что это уже не случайность, а целенаправленный пиар. Чтобы не задавали лишние вопросы, почему так живет, сразу пропаганда "это все следы оккупации! Вот если бы русских всех вывезли мы бы зажили! " А чем русские сейчас мешают жить? Ах да, слышу русскую речь, в латышский портится настроение, не может работать... А тут еще русский бизнесмен взятку принес за победу в госзакупке.. Ну как ты откажешь этому оккупатну, надо брать..

Atbildēt

Kāda Tauta-tāda valdība

21.05.2020. 17:48

Gadsimtiem ilgi okupantu paverdzinaataa vergu dzeeraajtauta,kura gadu simtenjiem ir liekushi muguras muizkungu laukos un ir redzeejushi savaa dziivee tik vien kaa ziga pakalju dzimtcilveeki buudami,normaalu,attiistiitu,taisniigu un tiesisku valsti attiistiit nevar.Vienkaarshi nav speejiigi.Jo zagt,melot,korumpeeties ir vinju iistaa stihija,un vieniigais dveeseles mierinaajums vinjiem ir riet uz krievsiem,agraak reeja uz Vaacieshiem,bet tagad par tiem ir jau aizmirsts.Es nesaku ka tie okupanti ir bijushi tie pozitiivie,nebuut nee,bet atiistiitaaki gan.

Atbildēt

Latvijā nav padevīga tauta

21.05.2020. 17:29

Pilsētvides aktīvisti 28.maijā visas Brīvības ielas garumā plāno organizēt piketu, protestējot pret Valsts drošības dienesta (VDD) ēkas būvniecību Brīvības gatvē 207, velotreka "Marss" teritorijā, liecina sociālajā vietnē "Facebook" publicētā informācija.

Atbildēt

Ha, ha, tev Sarkankalna taisnība

21.05.2020. 17:20

»

dunduks tas JM

Jānītis Mazjānītis (JM) ir ASV kājslauķis. ...viņa formulējumi, kA Latviju okupēja krievi.... ne PSRS...JM ir naida kurinātājs


Cik labi, okupācija bija, okupanta nav, paši sevi okupēja, paši Polijas virsnieki aizbrauca uz Katiņāu un , golodomorā izmira - paši vainīgi, paši iebruka savā valstī ar a, paši saveda no Maskavas varmākas Višinkus, kas organzēja izvešanas uz Sibīriju, paši organizēja "troiku tiesas" Latvijā un šāva cilvēkus par to vien, ka strādāja kādā valsts amatā utt. Tava psiholoģija nav tālu no Aptieks ielas Sakankalnā.

Atbildēt

Aldis

21.05.2020. 17:13

Tā nu sanāk, okupācija uz vietas, bija, bet valsts, no kuras prasīt atbildību par okupāciju, nav (firma likvidēta?). Jā, ja par kaut kādu skādi mēģina debatēt, ko it kā nodarījusi tā pati Padomju Savienība, tā tūlīt Krievija asi reaģē, atsaucas. Tādās reizēs mēdz teikt – suns zina ko ēdis.

Atbildēt

dunduks tas JM

21.05.2020. 16:54

Jānītis Mazjānītis (JM) ir ASV kājslauķis. ...viņa formulējumi, kA Latviju okupēja krievi.... ne PSRS...JM ir naida kurinātājs

Atbildēt

kurmis

21.05.2020. 16:51

4.maijā čekisti,komunisti u.c.okupētās Latvijas okupantu sulaiņi ar okupētājvalsts svētību pasludināja savu neatkarību,kura turpinās šodien un ir tikpat leģitīmās LPSR tiešs turpinājums un patreiz ir nodota ES un NATO gādībā,kuriem kolaboracionisms un tā profesionāļi ir tikpat noderīgi kā Kremlim.Arī to ar smiltīs iebāztu galvu ir grūti saskatīt,bet noliegt arī nav iespējams,bet katrs kurš ir spiests to saskatīt ,tiek maigi mudināts braukt celt bagāto valstu ekonomiku,līdzīgi vācu okupācijas periodam.Tie,kuri nesadarbojas ar krievu okupantu sulaiņiem,tiek represēti ekonomiski un sociāli.

Atbildēt

Cyril

21.05.2020. 16:44

»

Yes

Nesmeksti, untermensch, kāpēc jābrauc prom, ka tādus naciķus kam domāšana kā tev varēs atkal pielikt pie klaušu darba akmeņlauztuvēs, lai būvē kungiem pilis un mājas


..nu šoreiz drīzāk priedīšveidīgos kals ķēdēs, kad beidzot tas vadzis trūks, un jūsu arī nav bezgala daudz, ļeņina ielas lukturu vajadzētu pietikt.

Atbildēt

Lapas:    3   2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts: