Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Esmu kravas auto vadītājs, strādāju uzņēmumā, kas atbild par valsts autoceļu uzturēšanu, – Satiksmes ministrijas pārraudzītajā Latvijas Autoceļu uzturētājā. Gribēju dalīties ar situāciju, kas mūsu uzņēmumā valda jau kādu laiku, un, cerams, piesaistīt Jūsu uzmanību šim jautājumam.

Mūsu tehniskais parks ir novecojis – mašīnas bieži lūst, un to remonts ir gan sarežģīts (dažreiz tuvu neiespējamam), gan dārgs. Mēs sekojam priekšnieku norādījumiem, bet dažreiz šķiet, ka valsts autoceļu uzturēšana pienācīgā stāvoklī vairs nav mūsu galvenā prioritāte. Nauda, ko saņemam, ir maza, bet vēl jādomā par vasaru, kad arī būs jāveic darbi. Tas ir novedis pie situācijām, kad dažkārt nevaram nodrošināt pienācīgu ceļu uzturēšanu, skolēni nevar tikt uz skolu, darbinieki nereti strādā virsstundas bez atbilstošas kompensācijas. 

Tomēr ir arī izredzētie mūsu vidū - pašu valdes vadītāji. Ar ko izredzēti? Ar lepnu un glaunu mašīnu iegādi, jo kungiem un kundzēm sevi uz mājām droši un laikā jāaizved. Uz Ziemassvētkiem valdnieki sev sarūpēja ekskluzīvas dāvanas. Tā nostrādājuši visu gadu reorganizējot, atlaižot cilvēkus, pieņemot sev pietuvinātus darbiniekus, spiežot strādāt virsstundas. Papētiet, kā ta strādā īsti ceļinieki, cik daudz, kādas ir virsstundas un ko par tām saņemam. Čiks vien sanāk. Tāpēc vakances kravas auto šoferiem ir un arī būs. 

Visu gadu darbiniekiem nemaksāja prēmijas, ietaupīja uz parasto darbinieku algu rēķina, un valde sev nopirka Audi mašīnas.

Pēc kolēģu informācijas viena lepna Audi A6 cena bija vairāk nekā 50 000 eiro, ko piešķīra valdes loceklei Ilzei Bukuldei, bet Audi Q5 tika valdes loceklim Jurim Dupuram. Saliekot kopā, iespaidīga summa.

Pats galvenais no ceļiniekiem – valdes priekšsēdētājs Vilnis Vitkovskis braukā ar Volvo V90 CC, kas arī nav lēta mašīna, bet varbūt arī tā drīz tiks mainīta, brauc jau kopš „Nešpora laikiem”? Par šādu summu varēja pāris normālas lietotas kravas automašīnas nopirkt.

Šī situācija rada jautājumus par valdes prioritātēm un morāli. Vai tā ir pieņemama prakse valsts uzņēmumā? Vai līdzīga situācija ir novērojama arī citos Valsts uzņēmumos?

Es patiešām ceru, ka mediji varētu pievērsties šai problēmai, veikt dziļāku izpēti un atspoguļot situāciju plašākai sabiedrībai. Mūsu mērķis ir ne tikai atklāt nepilnības, bet arī mudināt uz pozitīvām pārmaiņām mūsu, ceļinieku uzņēmuma un sabiedrības labā.

Paldies par laiku un uzmanību. Lai visiem mierīga diena, droša nokļūšana uz darbu un mājās.

* Domājot par savu drošību un represijām, atļaušos neatklāt savu identitāti. Paldies par sapratni.

Red.piez. Pēc CSDD ziņām, Latvijas Autoceļu uzturētājs ir iegādājies jaunu Audi A6 Limousine līzingā un pavecu - 2016. gada izlaiduma Audi Q5 īpašumā.

Novērtē šo rakstu:

136
5