Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Jaunu standartu valsts amatpersonu vēlmei paķert pat sīkāko papildu labumu uz valsts rēķina ir uzstādījusi Latvijas Bankas prezidenta vietniece Zoja Razmusa: lai gan gadā viņa algā saņem vairāk nekā 127 000 eiro, bijusī Ilmāra Rimšēviča vietniece uz Latvijas Bankas rēķina ir pakampusi arī mobilo telefonu par nepilniem 259 eiro.

Kā rāda Latvijas Bankas informācija, Razmusa ir viena no četriem centrālās bankas darbiniekiem, kas pērn uz tās rēķina tikuši pie Samsung Galaxy A8 (A530F) mobilajiem telefoniem, kuri bankai izmaksājuši 258,94 eiro gabalā.

Latvijas Banka skaidro, ka mobilie telefoni tiekot iegādāti darba vajadzībām un nodoti lietošanā tām Latvijas Bankas amatpersonām un darbiniekiem, ar kuriem, ņemot vērā viņu amata (darba) pienākumus, nepieciešams nodrošināt informācijas operatīvu apriti.

Šī aprite ietverot nepieciešamību „sazvanīt arī ārpus darba laika un amatpersonai vai darbiniekam esot ārpus pastāvīgās darba vietas, kā arī nodrošināt regulāru piekļuvi Latvijas Bankas e-pasta sistēmai, darbiniekam neatrodoties savā pastāvīgajā darba vietā”.

Razmusas gadījumā nepieciešamību iegādāties telefonu uz bankas rēķina padara piedauzīgu fakts, ka viņa ir viena no visaugstāk apmaksātajām amatpersonām Latvijas Bankā, mēnesī saņemot vairāk nekā 10 tūkstošus eiro.

Kā rāda Razmusas amatpersonas deklarācija, 2018. gadā viņa atalgojumā Latvijas Bankā saņēmusi 127 516 eiro. Tiem vēl jāpieskaita 35 828 eiro liela pensija un 2290 eiro pabalsts.

Tas nozīmē, ka kopā gada laikā Razmusa saņēmusi 165 634 eiro. Ar šo naudu pietiktu, lai iegādātos 640 tādus telefonus, kādu viņa pakampusi uz Latvijas Bankas rēķina.

Novērtē šo rakstu:

194
30