Menu
Pilnā versija
Foto

Latvijas sociālantropoloģijas kauns

Mārcis, Pietiek lasītājs · 25.03.2020. · Komentāri (83)

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Krievveidīgi vai krievvaloīgie

01.04.2020. 14:20

Latvijā dzīvo divas tautības - latviešvalodīgie un krievvalodīgies?!

Nu ja . vēl dzīvo pagrīdes čekisti, kuri šķel Latviju divās etniskaš daļās. Bet tas ir sīkums, jo tas ir čekistu darbs.
Brīnums ir masu medijos, kuri prasa naudu, lai pildītu čekistu dotos uzdevumus škelt Latviju un mauj vienā laidā: krievvalodīgies, lasi, krievu nav, ir radusies jauna suga, etnisks HIBRĪDS - krievvalodīgie. Nav arī latviešu, ir "latviešvalodīgie".
Krievvalodīgie,krievvalodīgie, krievvalodīgie, krievvalodīgie,krievvalodīgie, krievvalodīgie,k rievvalodīgie,krievvalodīgie, krievvalodīgie,krievvalodīgie,krievvalodīgie, krievvalodīgie,k rievvalodīgie,krievvalodīgie, krievvalodīgie,krievvalodīgie,krievvalodīgie, krievvalodīgie,krievvalodīgie,krievvalodīgie, krievvalodīgie,krievvalodīgie,krievvalodīgie, krievvalodīgie,krievvalodīgie,krievvalodīgie, krievvalodīgie,krievvalodīgie,krievvalodīgie, krievvalodīgie,krievvalodīgie,krievvalodīgie, krievvalodīgie,krievvalodīgie,krievvalodīgie, krievvalodīgie,krievvalodīgie,krievvalodīgie, krievvalodīgie,krievvalodīgie,krievvalodīgie, krievvalodīgie,krievvalodīgie,krievvalodīgie, krievvalodīgie,krievvalodīgie,krievvalodīgie, krievvalodīgie,krievvalodīgie,krievvalodīgie, krievvalodīgie,krievvalodīgie,krievvalodīgie, krievvalodīgie,krievvalodīgie,krievvalodīgie, krievvalodīgie,krievvalodīgie,krievvalodīgie, krievvalodīgie,krievvalodīgie,krievvalodīgie, krievvalodīgie,krievvalodīgie,krievvalodīgie, krievvalodīgie,krievvalodīgie,krievvalodīgie, krievvalodīgie vai KRIEVVEDĪGIE?

Atbildēt

plioks

31.03.2020. 13:34

»

hm

Sarkanās Armijas rindās karoja ap 70 000 latviešu. Hitlera pusē, ieskaitot policijas un palīgvienības karoja ap 45 000 latviešu...


No Maskavas latviesu komunistiskai valdibai tika dots rikojums sagatavot nevelamu cilveku sarakstu izsutisanai, Cekai pasai nekadu sarakstu nebija, ja nu kads desmitnieks no redzamakajiem latviesu politikiem. Un nu, latviesi paradija savu isto dabu. Ar V. Laci prieksgala. Kam tik nebija slinkums zinoja par saviem darba devejiem, ja bija kads naids, par kaiminiem un t. t. Stastu pasakas? Man ir manu vecaku to dienu dienasrgamatas un tie nav meli, bet skaudra patiesiba.

Atbildēt

Gunars

31.03.2020. 09:12

»

labrītiņš

brašā cīnītāja par viendzimuma laulībām pamodusies!Izrādās,ka viņas interešu lokā ir arī nabaga diskriminētie krievu kolonisti,ne tikai lezbiešu kopdzīves reģistrācija.Aelita,putniņš lido!Lido un čivina,ka,izmantojot epidēmiju,var bīdīt ne tikai homoseksuāļu reģistrēšanas likumu,bet arī vairāku valsts...


Ja ir genos notiek mutacijas. tad piedzimst mutanti. Tas ir zinatnisks fakts, ko nevar noliegt. Jebkura kropliba, ka fiziska ta gariga ir genu mutacijas rezultats, ar retiem iznemumiem. Gomiki un lezbietes ir genu mutaciju rezultats, tatad garigi un varbut ari fiziski slimi cilveki. Ja mes uzskatam sevi par kristiesiem (pats gan esmu atteists), tad viendzimuma gimenes, ir pilnigs Dieva gribas izkroplojums. Mani izbrin Stankevica kunga nostaja saja jautajuma. Vienmer uzskatiju vinu par loti izglitotu un intelektualu cilveku. Dievamzel esmu spiests mainit savu uzskatu. Eiropas kropla sodienas morale, ved uz postu, svetas gimenes tradicijas tiek grautas.

Atbildēt

gunars

31.03.2020. 08:44

»

hm

Demokrātija ir mērķis, uz kuru mēs kopsolī dodamies


Demokratija ir domata idiotiem. V.Cercils.

Atbildēt

Paldies Mārcim, raksta autoram!

29.03.2020. 16:59

Paldies Mārci par rakstu. Tikai gribētos precizējumu, proti, vai gadījumā raksta nosaukumānav ieviesusies drukas kļūda? Manuprāt nosaukumā ir pazudis "L" burts. Proti, vai nosaukums sākotnēji bija domāts "Latvijas sociālantropoloģijas klauns"? Sāds raksta nosaukums daudz precīzāk raksturotu šo "antropoloģi."

Atbildēt

lai troļļi nerej Ukrainu un Latviju

28.03.2020. 07:49

lai izglīto savējos

Atbildēt

labrītiņš

26.03.2020. 19:07

brašā cīnītāja par viendzimuma laulībām pamodusies!Izrādās,ka viņas interešu lokā ir arī nabaga diskriminētie krievu kolonisti,ne tikai lezbiešu kopdzīves reģistrācija.Aelita,putniņš lido!Lido un čivina,ka,izmantojot epidēmiju,var bīdīt ne tikai homoseksuāļu reģistrēšanas likumu,bet arī vairāku valsts valodu likumu,lai neviens nejustos diskriminēts cīņā par progresu un attīstību.Vispārēja apjukuma laikā jābīda progresīvas idejas,lai apkarotu latvisko "tumsonību un nacismu"

Atbildēt

Jā, bet

26.03.2020. 15:31

»

AUTORAM

Ar nacismu aimiglotie pastaļu prāti pat savu vēsturi nezin,no kā pasi cēlušies, proti,ka tad kad pēc mēra epidēmijas izmira pilnībā Saldus un visa piekraste (dzīvs nepelika neviens iedzīvotāj), tad tika ievesti tatāri. Jā, jā, TATĀRI. Pēc tam sekoja zviedru pilskungu pirmās nakts akcijas utt., bet vainīgi...


Pats tu nezini vēsturi! Pēc tam, kad šeit no sērgas visi bija izmiruši, šeit tika ievesti nēģeri. Jā, jā NĒĢERI! Vienkārši nēģeriem tā āda ar laiku zem ziemeļu saules izbaloja un tad ar zviedru pilskungu pirmās nakts akcijām radās daudznacionālā latviešu tauta.
tā, lūk, bērniņi! Jums visiem vēl daudz jāmācās!

Atbildēt

hm

26.03.2020. 15:30

»

zināšanas beidzās?

Tu covid upuri varēji pietaupīt spēkus - vēl jāpardzīvo šī pandēmija. Un kamēr ir laiks, pamācies par vēsturi - no Latgales ir pietiekoši daudz leģionāri, savādāk rodas tāds iespaids, ka tu te izplati kaut kādas pseidoidejas, ka Latgales iedzīvotāji ir kaut kādi citplanētieši, kas eksistējuši ārpus ...


Sarkanās Armijas rindās karoja ap 70 000 latviešu. Hitlera pusē, ieskaitot policijas un palīgvienības karoja ap 45 000 latviešu.
Nevajag plātīties ar savu aprobežotību!
Tāpēc ir jautājums, par latviešiem un viņu attieksmi pret notiekošo pirms un pēckara laikā. Jā izsūtīja ap 50 000, bet nepilnus 2 miljonus neizsūtīja! Viņi bija lojāli pastāvošai varai. Vairākums!
Un tādi kā tu zina gari un plaši runāt par tiem nelaimīgajiem 50 000, bet klusē, kā ūdeni mutē ieņēmuši par tiem 2 miljoniem. It kā viņu nebūtu!
Bailes māc? No kā? No vēstures patiesības?

Atbildēt

stulba tā Putniņa

26.03.2020. 15:27

Tāpat kā daudzas pēdējos gados pie mutes brūķēšanas tikušas "speciālistes", Putniņa vienkārši ir stulba,tāpēc arī vinas secinājumi ir stulbi. Krievs ir krievs, viņi dzīvo pēc citām ponjātijām, cita mentalitāte, kultūra (ja tada vispār ir). Ko var no krieva gribēt - kad viņi te uzradās kopā ar okupācijas karaspēku, tad utaino oficieru sievas nevarēja kleitu no peņuāra atšķirt. Analfabētu-oficieru sievas pa Rīgas centru naktskreklos lielīgi staigāja.

Atbildēt

mango

26.03.2020. 14:37

Nekāds vīruss neapturēs pastaļu ņemšanos par un ap Krieviju, tas ir tik smieklīgi. Kaut kāds uz galvu slims Mārcis (kas tas par suņa vārdu)atkal noraizējas ne par to, par ko pašreiz patiesi vajadzētu runāt, prasīt atbildību un raizēties. Un nevis Krievijā, bet tepat Latvijā.

Atbildēt

Krievs, kura senči bija 18.novembra Latvijas pilsoņi

26.03.2020. 14:36

»

mācies vēsturi

no kā tad Krievija atkaroja Somijas teritoriju


Par okupāciju mūsdienu izpratnē var runāt kopš Hāgas un Ženēvas konvencijas laikiem.
Neesmu vēsturnieks, bet kad (laika ziņā) latgaļi ienāca Latvijā? No kurienes (no Indijas? no rietumiem?) viņi ienāca? Un ko viņi satika tagadējās LAtvijas teritorijā? Vieni raksta, ka pirmbaltus, vieni ka sēļus, vieni raksta, ka somugrus. Citi raksta, ka latgaļi ienāca 2 piegājienus un ar apmēram 4 gadsimtu atstarpi. Pēc mīusdienu mērauklas sanāktu, ka latgaļi ir okupējuši tagadējo Vidzemi un Latgali! Bet tas ir nonsenss.

Atbildēt

AUTORAM

26.03.2020. 13:49

»

Kāda Tauta-tāda valdība

Pastali ir shovinisti


Ar nacismu aimiglotie pastaļu prāti pat savu vēsturi nezin,no kā pasi cēlušies, proti,ka tad kad pēc mēra epidēmijas izmira pilnībā Saldus un visa piekraste (dzīvs nepelika neviens iedzīvotāj), tad tika ievesti tatāri. Jā, jā, TATĀRI. Pēc tam sekoja zviedru pilskungu pirmās nakts akcijas utt., bet vainīgi,protams, kā vienmer krievi!
Mācies, mārcīt, bērniņ, varūt kādreiz sākumskolu arī pabeigsi, tad varēsi skricelēt!
Pietiek, ļaujot šādiem Mārčiem pubicēties, degradējas!

Atbildēt

latvietiņš

26.03.2020. 12:54

»

jautājumi latvietiņam

vai tiešām tu visā nopietnībā tici,ka Latvijā no 1918-1940 gadam valdīja Musolīni režīms,no kura un šeit salīdušajiem itāļu fašistu partijas biedriem mūs ar ieročiem rokās atbrīvoja mistiska varonīga krievvalodīgo tauta?visi pārējie cilvēki zin,ka ar ieročiem rokās mūs okupēja,izsūtīja,spīdzināja čekā...


Nu kā jūs nesaprotiet, nav jau tik svarīgi, vai tie krievi to Latviju okupēja vai iekaroja. Svarīgi ir tas, ka viņi tagad ir šeit kungi. Un kungus vajag klausīt. To ir sapratušas arī visas tās mūsu pēcatmodas valdības. Un to vajadzētu saprast arī visiem mums. Tās Krievijas palamāšana jau nav pa īstam. Tā mums ir vajadzīga tikai lai pielabinātos tai Eiropai. VĀrdos mēs it kā tos savus kungus palamājam, bet darbos viņiem kalpojam un tas ir gudri un pareizi darīts. Arī paši krievi to labi saprot un gan jau ar laiku augstsirdīgi mums to nelabo izrunāšanos arī piedos. Mēs taču visu ko viņiem vajag, esam te izdarījuši. Mēs viņus Saeimā esam iesēdinājuši un pat uz Eiropu aizsūtījuši interfrontistus pārstāvēt Latviju.Mēs čekas maisus slēpām, sargājām un arī tagad vēl pilnībā atklātībai neesam nodevuši, tiesās, prokuratūrā atstājām strādāt tos pašus padomju kadrus, komunistus un čekistus pasargājām no vajāšanām, padomju armijas virsniekus pie sevis izmitinājām. Visus nepilsoņus atbrīvojām no pilsoņu pienākumiem, taču piešķīrām viņiem pat vairāk tiesību, kā LR pilsoiņiem, piemēram brīvi apmeklēt gan savu dzimteni Krieviju, gan brīvi ceļot pa Eiropu.Un tas viss ir ļoti gudri un pareizi darīts. Tagad, ka tie stulbie nacionālisma uzplūdi Latvijā ir norimuši, pienācis laiks arī tai kungu valodai ierādīt šeit pienācīgu vietu. Tas taču tā pat ir nenovēršami. Labāk jau tad to izdarīt ātrāk un pēc laba prāta. Tad arī mūsu kungi varbūt mums būs labvēlīgi un uz mums tik stipri nedusmosies. Tas būs ļoti gudri un pareizi darīts. Un beidziet taču reiz slikti par to kremli un Putinu runāt. Labāk slavējiet viņus un dzīvosim draudzīgi. Tiem, kuri kungus slavē, no kungu galda dažkārt tiek kāds gards kumosiņš.

Atbildēt

zināšanas beidzās?

26.03.2020. 12:51

»

hm

Tu esi viens latviešu sūda šovinists, kuru, kādreiz kā bezvērtīgu zviedri pārdeva krieviem


Tu covid upuri varēji pietaupīt spēkus - vēl jāpardzīvo šī pandēmija. Un kamēr ir laiks, pamācies par vēsturi - no Latgales ir pietiekoši daudz leģionāri, savādāk rodas tāds iespaids, ka tu te izplati kaut kādas pseidoidejas, ka Latgales iedzīvotāji ir kaut kādi citplanētieši, kas eksistējuši ārpus Livonijas un arī pārējām vēstures lapām, kuras pārdzīvoja latvieši un ka ar latviešiem tiem nav nekāda sakara.

Atbildēt

kāpēc

26.03.2020. 11:31

»

Patriotiskais gars

Pūt vējiņ,dzen tav laiviņu švedu krasta virzienā....,pārvietojies uz tavējo laimes zemi,pajol


man kaut kur jāpārvietojas?Man tepat ir labi.un vēl pie kaut kādiem "švediem".Laikam domāti zviedri?vācies tik prom uz Krieviju!Kāpēc to nedari?Tādi,kā tu tik grib dzīvoties pa Eiropu un dievināt svēto krievzemi no pēc iespējas lielāka attālumā,prasot Latvijā krievu valsts valodu.Vai nav tizls eksemplārs?Bet tevi jau nekur negaida un arī krievzemei tu neesi vajadzīgs.Mācīties negribi,lasīt negribi,tikai sovietu murgus atkārtot kā papagailis.

Atbildēt

autoram

26.03.2020. 10:43

Putniņai taisnība, liela daļa dzīvo te Krievijas mediju informācijas ietekmē un neinteresējas, kas Latvijā notiek. Mentāli viņi ir pie Putina, tikai fiziski te pie mums.
Pavērojiet tos, kas uz ielas spļaudās, lamājas ar "mātes"vārdiem...Un tad vainojat ekspertus- antropologus.

Atbildēt

jautājumi latvietiņam

26.03.2020. 09:26

»

latvietiņš

Pilnībā pievienojos cienījamās sociālantropoloģes viedoklim. Tas ir nepieļaujami, ka valstī, kuru varonīgā krievu tauta izglāba no fašistiskās okupācijas jūga svarīga informācija netiek vispirms publicēta krievu valodā. Krievvalodīgajiem ir visas tiesības to pieprsasīt. Jo viņi šīs tiesības ir ieguvuši...


vai tiešām tu visā nopietnībā tici,ka Latvijā no 1918-1940 gadam valdīja Musolīni režīms,no kura un šeit salīdušajiem itāļu fašistu partijas biedriem mūs ar ieročiem rokās atbrīvoja mistiska varonīga krievvalodīgo tauta?visi pārējie cilvēki zin,ka ar ieročiem rokās mūs okupēja,izsūtīja,spīdzināja čekā,šāva,izvaroja,aplaupīja,sarkanās armijas barbari,kuri,tiesa gan,visi kā viens runāja skaistajā bagātajā krievu valodā.No šiem barbariem mūs atbrīvoja varonīgie vācu karavīri,kuri karu zaudēja ,pateicoties angļu un amerikāņu stulbumam,kuri vēlāk paši atzina,ka ir "nokāvuši nepareizo cūku".un tā nu barbari varēja atgriezties okupētajās Baltijas valstīs un ieviest šeit savu "kārtību"Latviešu jaunieši savā starpā nerunā ne angliski,ne krieviski.Viņi tikai piesārņo valodu ar anglicismiem un dažām krievu rupjībām.Tev būtu labāk,ja tu arī savu fizisko ķermeni pārvietotu uz skaisto un bagāto Krievzemi.Tad nebūtu jāmaina valodas likums un jātērē enerģija,rakstot infantīlus komentārus.

Atbildēt

hm

26.03.2020. 09:24

»

smadzenēs tev sūdi

Ne vecticībnieki, ne arī kriviči nav Latvijas pirmiedzīvotāji, atšķirībā no Ālandu salas apdzīvojušiem zviedriem, kur somi nekad nav bijuši pirmiedzīvotāji. Zviedru senči apdzīvoja Ālandu salas, kad somi vēl bija neatšķirami no karēļiem un tie vēl nebija nonākušo Somijā...


Tu esi viens latviešu sūda šovinists, kuru, kādreiz kā bezvērtīgu zviedri pārdeva krieviem.
Un krievi divreiz patrieca. Vienreiz no Krievijas, bet otrreiz no PSRS. Jo nevarēja izturēt tavu āpša aromātu. Izskatās, ka Eiropa drīzumā sekos krievu piemēram.

Atbildēt

smadzenēs tev sūdi

26.03.2020. 09:14

»

hm

Tev skabarga nav galvā? Vai galva sastāv tikai no skabargām , kas aizvieto pelēko vielu...


Ne vecticībnieki, ne arī kriviči nav Latvijas pirmiedzīvotāji, atšķirībā no Ālandu salas apdzīvojušiem zviedriem, kur somi nekad nav bijuši pirmiedzīvotāji. Zviedru senči apdzīvoja Ālandu salas, kad somi vēl bija neatšķirami no karēļiem un tie vēl nebija nonākušo Somijā.

Latgaliešu valoda neeksistē - eksistē tikai latgaliešu rakstu valoda, ko izveidoja jezuīti priekš ziemeļu katoļiem, kas tajā laikā bija Polijas province. Latvieši, kas lietoja augšzemnieku izloksnes - gan dziļās gan nedziļās un kas joprojām apdzīvo Vidzemi nelietoja latgaliešu rakstu valodu un sevi par atsevišķu etnosu neuzskata un arī savu valodu piederīgu etnosam(kas sevi dēvē par latgaļiem), kas balsta savu identifikāciju katolicismā, neuzskata.

Latgaļi Latvijā arī neieradās kā pirmie un pirms viņiem šeit jau dzīvoja citas ciltis - atslābsti ar savu reģionālo nacionālismu un identitātes meklējumu. Pirms bīdīt te tavas smadzenes okupējošās idejas, iesaku pārbaudīt vai tev vispār ir baltu gēni - Latvijas austrumu pusē ir viens no augstākajiem rādītājiem ar Urāliešu izcelsmi - tie bija somugri, kas kaut kādu iemeslu dēļ pieņēma baltu valodu - visticamāk, ka viņu apņemtās sievas runāja baltu valodā.

Atbildēt

Pendereckis

26.03.2020. 09:05

Sociālantropoloģe Aivita Putniņa ir lauciniece, pirms pus gada viņu pameta vīrs. Viņa ir vientuļa savā mikrorajonā.

Atbildēt

Pilsonis

26.03.2020. 08:59

»

Krievs, kura senči bija 18.novembra Latvijas pilsoņi

Krievvalodīgie ir garīgi atpalikuši slāvi, kuriem ir grūtības apgūt kādu citu valodu...


Esi uzmanīgs, neaizrijies ar savu naidu
Man draugi Nīderlandē strādā jau 5 gadus. Kad prasi, tik dažus vārdus var pateikt, kurus lieto veikalos. Un?

Atbildēt

hm

26.03.2020. 08:39

»

Krievs, kura senči bija 18.novembra Latvijas pilsoņi

Okupants un kolonists nekad nemācīsies pakļautās tautas valodu...


Okupants un kolonists nekad nemācīsies pakļautās tautas valodu.
No latgalieša skatu punkta raugoties - tieši tā! Vēl vairāk, latviskais šovinisms tā pārņēmis latviešu prātus, ka viņi pat vismurgainākajos sapņos nespēj iedomāties. ka Latgalē varētu būt sava rakstība, ka ielu nosaukumu plāksnītes, veikalu uzraksti, skolas mācību grāmatas būtu latgaliski. Ka latvieši, iebraukuši Latgalē sveicinātos - vasals u.t.t.
Vai no tā latviešiem skabarga dibenā ielīstu?
Atcerieties teātri ar deputātu zvērestu latgaliešu valodā? Ņirgāšanās!

Atbildēt

un tā

26.03.2020. 06:44

Un tā dzeltenā barišņa ir priecīga......

Atbildēt

paardomas

26.03.2020. 06:43

»

tičoks

Šo to esi piemirsis.Piemēram,Bābeles torni.Labāk nedomā,mazgā rokas,bikses,nu,vēl zobus tīri


Vēl ļaunāk kad prāts izskalots.Kas tad radīja bībeli un pasakas par Jēzu?

Atbildēt

Krievs, kura senči bija 18.novembra Latvijas pilsoņi

25.03.2020. 22:19

»

hm

Valodas visvieglāk apgūst klejotāju tautas. Žīdi, viņi gandrīz visi spēj viegli apgūt jebkuru svešvalodu


Okupants un kolonists nekad nemācīsies pakļautās tautas valodu.
Okupanti paliek, bet atbrīvotāji aiziet.
Okupācija ir noziegums pret cilvēci. Noziegumiem pret cilvēci nav noilguma.
/Krievs/

Mītnes zemes valodu parasti nezina idiots, tūrists un okupants. /K.Markss/

Kā noprotu, tad tu esi latgalietis. Man ir pamatotas aizdomas, ka tu esi aprobežots un zini tikai latviešu valodu, latgaliešu izloksni un mazliet krievu valodu.
Kā teica Ļeņins - mācīties, mācīties un vēlreiz mācīties! Latvieši, neuzskatiet, ka jūs kā Latvijas titulnācija drīkstat nemācīties! Un īpašs aicinājums atpalikušās Latgales latviešiem - mācīties, nebēdziet uz Rīgu un celiet savas mīļās Latgales labklājību.

Atbildēt

Kāda Tauta-tāda valdība

25.03.2020. 22:19

Pastali ir shovinisti

Atbildēt

Krievs, kura senči bija 18.novembra Latvijas pilsoņi

25.03.2020. 22:07

»

hm

Opsažāloj par jū


Es paužu to, ka vecticībniekiem un krieviem Latvijā ar latviešiem jārunā latviski. Kas tā nedara, tas ir nekulturāls cilvēks, šovinists, nacists un okupants.
Krievi savā starpā var runāt krieviski. Arī vecticībnieki. Arī pareizticīgie.
Latgaliešiem ir dialekts, nevis valoda. Ja latgalieši grib, tad sauciet to par valodu. Runājiet un saudzējiet to, man ir interesanti paklausīties gan dziesmas, gan filmas, gan raidījumus latgaliski.
Tviterī esmu piesekojies Latgales patriotam Jurim Viļumam. Te viņa ieraksts latgaliski - sapratu pilnīgi visu bez problēmām.

"Nagaidit #LielāTalka, jau tagad var i vajag daudz kur podkūpt! Šudiņ vokorā ar dālu lelu maisu pīlasejom pi azara pludmalis. Leidza nabeja kuļdinīka, deļ tuo jiusim pasaveice - foto nabyus. :)" /Juris Viļums/

Mn gan liekas, ka vārds "podkūpt" ir rusicisms. Un 5 sekunžu laikā googlē atradu, ka "kuļdinīks" ir nevis fotoaparāts, bet mobilais telefons. Tas caur modifikācijām ieviesies no krievu valodas.
"Vārds “kuļdinīks” radies no vārda “kulda” jeb “kārmans”, “kabata”. Agrāk, kad mobilie telefoni nebija vēl tik lieli, tos bija ērti ielikt kabatā (kuldā). "

Un te Jāņa Raiņa jeb Pliekšāna dzejolis. Sapratu visu un spriedums vēlreiz tāds, ka latgaliešiem nav valoda, bet ir dialekts.

MEITINES DZĪSMA

Ak, lakstigola, nadzīdi
Pi muna lūga skumīgi,
Maņ reitu agri joceļās,
Sirds maņ kust nu žālobas,
Kai viņos leist un rimst un plyust.

Maņ reitu agri joceļās,
Maņ saules nav tymos ustobos,
Tur putekli, tur lampas kyup,
Tur lēni muna dzeive dryup,
Tur lēni, tai kai puļkstins syt,
Maņ valkās stundas sešpadsmit.

Tu šyuposīs vēļ saskaņās
Leidz reitam, kad man joceļās,
Tev berzē rītes rosas zalts,
Maņ vacais slūgs byus plačus valts –
Ak, lakstigola, nadzīdi
Pi muna lūga skumīgi.

Atbildēt

hm

25.03.2020. 21:42

»

Krievs, kura senči bija 18.novembra Latvijas pilsoņi

Krievvalodīgie ir garīgi atpalikuši slāvi, kuriem ir grūtības apgūt kādu citu valodu...


Valodas visvieglāk apgūst klejotāju tautas. Žīdi, viņi gandrīz visi spēj viegli apgūt jebkuru svešvalodu.
Savukārt tautas, kuras dzīvojušas pastāvīgi noteiktā teritorijā, tām svešas valodas apguve padodas padodas grūtāk.
Ar rasu teorijām operēja Hitlers.

Atbildēt

Kurš putniņs agri ceļas,agri tiek sarakstā

25.03.2020. 21:38

Šai cilvēkpētītājai,protams,ir pilnīgi skaidrs,kādēļ viņi negrib saprast latviski,bet tur to noslēpumā.Kandidēs no Saskaņas vai no Latvijas Krievu Savienības?

Atbildēt

hm

25.03.2020. 21:37

»

Krievs, kura senči bija 18.novembra Latvijas pilsoņi

Latgalīšu volūda ir vīgla volūda. Tū var vīgli īmuoceitīs


Opsažāloj par jū!
Tā būtu latgaliešu valoda?
Un ko tu vēlies savos komentāros paust? Ka latgaliešiem un vecticībniekiem jārunā tikai un vienīgi latviski?

Atbildēt

Krievs, kura senči bija 18.novembra Latvijas pilsoņi

25.03.2020. 21:32

»

Krievvalodīgie? Kas tie tādi?

Krievvalodīgie, tie taču nav krievi, bet okupāccijas procesā pārkrievotie indivīdi, indivīdu grupas...


Krievvalodīgie ir garīgi atpalikuši slāvi, kuriem ir grūtības apgūt kādu citu valodu.
Viņi zina tikai krievu valodu, bet nav spējīgi iemācīties ne latviešu, ne angļu, ne vācu, ne zviedru, ne kādu citu valodu.
Ja TV un radio būs valsts sagatavota informācija krieviski, tad jāsāk ar uzrunu, ka šī informācija domāta priekš slāvu deģenerātiem, kuri, dzīvodami Latvijā, nav spējuši iemācīties valsts valodu.

Atbildēt

Krievs, kura senči bija 18.novembra Latvijas pilsoņi

25.03.2020. 21:27

»

hm

A tu latgaliešu valodu jau apguvi


Latgalīšu volūda ir vīgla volūda. Tū var vīgli īmuoceitīs.
Buļba, vuška, dzeds, baba. Visa latgaliešu "valoda".

Atbildēt

Krievs, kura senči bija 18.novembra Latvijas pilsoņi

25.03.2020. 21:23

»

hm

Ja nu latgaliešu valodai ir valsts valodas statuss, kā tu raksti, kur šo valsts valodu iespējams apgūt? Ir skolas, mācību iestādes? Armijā? Tu joko? Kur uzraksti, norādes valsts valodā...


Eu, tu tak neatšķir latgaļus no latgaliešiem. Izrādās, ka es, būdams krievs, esmu gudrāks par tevi.
Latgaļi senatnē dzīvoja gan Vidzemē, gan Latgalē. Tagad Vidzemē dzīvo vidzemnieki, bet Latgalē latgalieši.
Un mūsdienās valsts valoda ir Vidzemes latgaļu valoda. Mūsdienās gandrīz nav nekādas atšķirības starp valsts valodu jeb modernizēto seno latgaļu valodu un to, ko var dzirdēt Latgalē. Cik atceros, tur ir vienkārš algoritms - "o" kļūsts par "ū" (roka par rūka), "ā" par "uo" - kāja par kuoja, "a" par "o" - nagi par nogi.
Savukārt man krievu skolas absolventam mācīja, ka kriviči ir baltu un nevis slāvu cilts. Nezinu kādas muļķības esi mācījies latviešu skolā.
Protams, vecticībnieki dzīvoja un dzīvo Latvijā.Man rados ir vecticībnieki. Pie tam tādi vecticībnieki, kuri dienēja gan policijas bataljonā, gan latviešu leģionā, gan bija nacionālie partizāni. Un vecvecmamma man ir no Rēzeknes - pareizticīgā. Bērnību Latgalē nepavadīju.

Atbildēt

vietā

25.03.2020. 21:19

ak putniņa... bet nāk pavasars, vajag materiālus ligsdiņai... ko gan neatdosi par toTik tukša muldēšana- no valmieras meža skolas vakkuma vai kur gan citur meklēt viņu...

Atbildēt

Sorosa sulaiņu sejai

25.03.2020. 21:14

laikam beidzot ir pielecis,ka viņas mikrorajonā mītošajiem mīļotajiem ķrievvalodīgajiem tajā vidē atrodas tikai viņu fiziskie ķermeņi,par kuriem atbildīga ir Latvijas valsts,tādēļ nekavējoties jāpieņem likums par otru valsts valodu,kurai ir jābūt dižās kaimiņvalsts valodai,jo nevar taču gribēt,lai tāda ļaužu masa apgūst latviešu valodu nieka septiņdesmit gadu laikā.

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts: