Menu
Pilnā versija

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

...

16.02.2019. 08:55

Neliela virspusēju meklējumu sesija tīmeklī angļu mēlē liek secināt, ka "etnopolitoloģija" rietumos it nemaz nav aktīvs zinātnisku centienu novirziens. Etniskajam tiek pievērsta kaut kāda uzmanība politoloģijas ietvaros, tomēr "etnopolitoloģija" parādās gandrīz tikai bijušo PSRS republiku autoru darbos.

Es personīgi uzskatu, ka ne velti etniskajam tiek pievērsts arvien mazāk uzmanības. Cittautieši, īpaši Eiropas ietvaros, arvien mazāk tiek uzskatīti par svešiniekiem. Daļēji tāpēc, ka visi arvien labāk zina lingua franca - angļu valodu -, daļēji tāpēc, ka ES un EEZ vienotā tiesību sistēma nodrošina to, ka ikviens var dzīvot, pelnīt, saņemt pakalpojumus jebkurā no valstīm. Tāpēc kamēr vien Latvija un latvieši ir šīs sistēmas ietvaros, tikmēr mēs lēnām tuvosimies arvien labākai pārvaldībai - vai nu paši, ņemot piemēru no veiksmīgākajām savienības valstīm, var arī ar EP likumu un prakšu adaptēšanu direktīvu formā.

Nezinu, vai etnisko var aizvietot ar globālo, bet izskatās, ka nacionālo piederību var aizvietot ar supranacionālo piederību, vai vismaz teritoriālo piederību - katrs cīnās, atbilstoši noteikumiem, par sava reģiona labklājību savienības ietvaros, bet necīnās starp ģimenēs, starp tautām, starp kultūrām. Jo tās, izskatās, var diez gan labi sadzīvot viena otrai blakus. Tāpēc koncentrēšanās uz latviešu etnosa grūti maināmām, stabilām pozitīvām vai negatīvām īpašībām (ja etnosiem tādas vispār eksistē, tas vēl ir atvērts jautājums) ir daudz mazāk svarīga par pašu politisko iekārtu un sistēmu veselību/efektivitāti.

Kas attiecas uz demogrāfiju - tā ir problēma, kas izskatās saistīta ar augstu bagātības un izglītības līmeni jebkurā reģionā - Ziemeļamerikā, Austrumāzijā, Okeānijā, Eiropā un citur. Kā risināt problēmu nav īsti skaidrs - dažviet mēģina imigrantu pieņemšanu, citviet, piemēram Ungārijām, masīvu pabalstu un atvieglojumu sistēmu ģimenēm. Nekādu skaidru atbilžu vai rezultātu šajā jautājumā nav, bet skaidrs ir viens - tā nav nekāda latviešu unikāla kroplība.

Atbildēt

Uldis

07.02.2019. 16:19

»

hi hi

tutiņ,publikāciju nevajag jaukt ar disertāciju, tāpat kā nav ieteicams augstpapēžu kurpēs doties uz tirgu, tas nav pareizais tonis.....savas zināšanas ir jādemonstrē pēc piekritības


Ar katru dienu tu paliec vēl dumāks un dumāks.
Ielaista galvas slimība progresē strauji, zinu no personīgas pieredzes.

Atbildēt

hi hi

05.02.2019. 16:44

»

tu

mācies lasīt un apjēgt vairāk par 140 zīmju debilizācijas standartu, tēvzemes sargs no čekas


tutiņ,publikāciju nevajag jaukt ar disertāciju, tāpat kā nav ieteicams augstpapēžu kurpēs doties uz tirgu, tas nav pareizais tonis.....savas zināšanas ir jādemonstrē pēc piekritības

Atbildēt

Klāra

04.02.2019. 23:50

Pat krievu inteliģence (rakstnieki) pēc kara neatzina, ka kara izraisīšanā vainojama visa vācu tauta. Par ko īsti Grantiņš tika tiesāts? Tad Priedīti arī jātiesā.

Atbildēt

Kolektīvā atbildība

04.02.2019. 17:51

»

A.P.

Radikālais, izteikti regresīvais pavērsiens latviešu tautas vēsturē sakarā ar “6.oktobra paaudzes” nākšanu pie varas aktualizē atbildības problēmu. Latviešu sabiedrībā nākas panākt zināmu konsensu par to, kas ir atbildīgs par “6.oktobra paaudzes” ģenerāciju un nonākšanu tautas avangardā. Faktiski tiekamies...


...jo gudrāks un izglītotāks cilvēks, jo drošāk viņš atzīst visas latviešu tautas vainu par to visu, kas ir noticis pēcpadomju laikā. Arī pie mums ir sentimentāli un naivi visā vainot “partijas” un “politiķus”.
-----
jābūt izcilam ķēmam lai te saredzētu latviešu tautu, ja deokupācija nav notikusi, bet pie varas ir 4.maija priedīškliķes čekistbandīti ar rietumu neoliberāļiem visos posteņos, bet vaina būtu jāuzņemas latviešu tautai.
Vienkārši aukstākā nekaunība, par ko būtu jāizdzēš uz līdzenas vietas.

Atbildēt

Danoščiks

04.02.2019. 17:38

Viss atkarīgs, kas domāts zem vārda tauta.

Atbildēt

Klāra

04.02.2019. 11:50

Par neoliberālisma un postmodernisma deģenerējošo ietekmi uz latviešu kultūru taisnība. Arī par noziegumu brīvību - kā jau sen smējās - mazos blēžus liek cietumā, bet lielos ceļ amatos. Tas nav nekas jauns.
Ko mēs varam darīt? Pievērst vairāk uzmanību jaunajai paaudzei, lūkot, vai viņiem kāds nezombē ko aplamu. Piemēram. Mazdēls sāk sarunāties ar draugiem angliski. Kad aizrādu, seko atruna, ka latviešu valoda ar laiku atmirs, nav jēgas...
Nācās paskaidrot, ka latviešu valoda ir viena no senākajām valodām, tās līdzību ar seno sanskritu, turklāt labāku rakstību kā citām valodām. Tas iedarbojās.
Atceros, Ž.Simenons rakstīja, ka pie Baltijas jūras dzīvo trīs tautiņas, kas nodarbojas ar zemkopību un kopj senus dialektus.

Atbildēt

hm

04.02.2019. 10:24

Atnāk pie mirēja ārsts un diagnosticē - jūs taču esat saķēris iesnas! Kas arī tiesa!
--------------------
Padomju Savienībā latvieši atradās izglītības, kultūras, zinātnes priekšējās pozīcijās. Pasaule tai laikā dalījās divās nometnēs, kur vienā no tām mēs bijām galvgalā.
ZA nodarbojās ar kosmosa apguves problēmām, VEF un Radiorūpnīca - elektronikas giganti, kur strādāja vesela latviešu inženieru un zinātnieku armija, saskārās ar to laiku modernākajām tehnoloģijām. Lai atceramies VEF ēdināšanas kompleksu, kas kā savulaiku modernākais Eiropā atradās Rīgā, Salaspilī darbojās atomreaktors, Jelgavā RAFs ieviesa 1980. gadā pirmo ūdeņraža dzinēju mikrobusiņiem, Rīgā tika izstrādāts projekts un uzsākta Robotu rūpnīcas būve ...
---------------
Un tad atnāca neatkarība... Pastalās, bet brīvi! Jā, nekavējoties ražošana tika sagrauta, kā nederīgs padomju mantojums. Kas vietā?
Lozungs - vairāk ēdīsi, vairāk d ...
Bez visa iepriekšējā, būtu joprojām paklausīgi kalpojuši baronam, gan jau atrastos pa "atraitnes dēlam". Taču pamatmasa uzticīgi rušinātos savā zemītē, audzinātu pēcnācējus un neslimotu ar Dullā Daukas sindromu.
Diemžēl dzīvē viss izgrozījās otrādi. Ja vēlēšanās, var jau to nodēvēt arī par etnopolitiku.

Atbildēt

Edge

03.02.2019. 21:44

»

Žulis

Etnopolitoloģijas analīzes objekts nevar būt okupēta un kolonizēta valsts (Latvijā vēl līdz šim brīdim nav notikusi starptautiski reglamentētā deokupācijas un dekolonizācijas procedūra) Un tas nozīmē tikai to, ka šeit joprojām reālā vara pieder padomju okupācijas režīma pēcnācējiem. Un nav nekāda pamata...


Domāt - tas nozīmē runāt un rakstīt esošo, t.i., reāli notikušo, nevis fantazēt par "vēstures beigām" (F.Fukujama) vai ļauties A.P. pasaciņai par latviešu iespējām izturēt eksāmenu. Atgādināšu kungiem - pēc iestāšanās Starptautiskajā Valūtas Fondā (14.05.1992.) beidzās Atmodas reibonis ar visu neierobežoto brīvību un neprātīgajiem sapņiem par kādu tur neatkarīgu valsti. Notikušo mentālo (psiholoģisko) traumu pat akadēmiķis, Latvijas Zinātņu akadēmijas viceprezidents T.Jundzis spiests atzīt:"... jau 1992. gada vasarā sākās dziļākā psiholoģiskā krīze, kāda jebkad Latvijas vēsturē, manuprāt, vispār ir bijusi." Iebrukums nevar notikt pēkšņi (LV portāls)

Atbildēt

Žulis

03.02.2019. 20:51

Etnopolitoloģijas analīzes objekts nevar būt okupēta un kolonizēta valsts (Latvijā vēl līdz šim brīdim nav notikusi starptautiski reglamentētā deokupācijas un dekolonizācijas procedūra) Un tas nozīmē tikai to, ka šeit joprojām reālā vara pieder padomju okupācijas režīma pēcnācējiem. Un nav nekāda pamata šim kapitālismā pārdzimušajam padomju režīmam piedēvēt etniskumu.
____________________________
" PSRS sabrukuma rezultātā latviešu tautai atkal (tāpat kā pēc I Pasaules kara) tika dota iespēja dibināt nacionāli suverēnu valsti."
Tieši otrādi, Pēc PSRS sabrukuma tika darīts viss iespējamais, lai latviešu tautā neatdzimtu nacionālisms un neizveidotos nacionālā vienotība. Pielietojot praktiski visu informatīvā un psiholoģiskā kara paņēmienu arsenālu, tauta tika apmānīta, dezorientēta, sašķelta. Latvija kā nacionāla valsts vēl līdz šim brīdim nav atjaunota.

Atbildēt

tu

03.02.2019. 20:34

»

tēvzemes sargs ar čeku

Atkal šis A.P.,un gari.Lūdzu,atstāstiet.Paldies


mācies lasīt un apjēgt vairāk par 140 zīmju debilizācijas standartu, tēvzemes sargs no čekas.

Atbildēt

kļimoviča aita

03.02.2019. 19:35

»

tēvzemes sargs ar čeku

Atkal šis A.P.,un gari.Lūdzu,atstāstiet.Paldies


Priedītis grib pateikt, ka varēja būt arī savādāk... īsāk izteikties viņam neļauj zināšanas par etnopolitoloģiju (tās Latvijā piemīt viņam vienīgajam).

Atbildēt

kļimoviča aita

03.02.2019. 19:31

Esiet sveicināts postpadomijā, Artur Priedīti!

P.S. Ja Jūs, sacerot savus tekstus, turētu pie rokas sinonīmu vārdnīcu, iespējams, ka to sarakstītā apjomu izdotos palielināt vēl par kādiem 20%!

Atbildēt

tēvzemes sargs ar čeku

03.02.2019. 18:40

Atkal šis A.P.,un gari.Lūdzu,atstāstiet.Paldies.

Atbildēt

ar tevi latvieši nemaz nekontaktē

03.02.2019. 17:56

ko tur par viņiem vari zināt

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts: