Menu
Pilnā versija
Foto

Ļaujiet mums strādāt un audzēkņiem – mācīties!

Vairāk nekā 1000 pedagogu* · 31.03.2022. · Komentāri (53)

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Kamēr sabiedrības galvenā uzmanība ir pievērsta karam Ukrainā, Latvijā turpinās process, kas nodara smagu kaitējumu izglītības kvalitātei un iedragā Satversmē garantēto tiesiskumu. Lai apturētu šo postīgo procesu, ir tapusi pedagogu atklātā vēstule Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijai un sabiedrībai.

Mēs esam skolotāji, augstskolu docētāji un pirmskolas iestāžu audzinātāji. Lai cik dažādi mēs būtu, mūs vieno mīlestība uz saviem audzēkņiem un profesiju.

Mums katram ir savi argumenti par savu izvēli, mums katram ir sava veselība un daudziem arī slimības, ar kurām esam spiesti sadzīvot, mums katram ir savas privātas tiesības uz pārliecību un katram sava vienīgā, dažkārt fiziski vai emocionāli trauslā dzīvība.

Starp mums ir gan tādi, kas vakcinējušies brīvprātīgi, lai pasargātu ne vien sevi, bet arī citus, gan tādi, kas vakcinējušies pret savu gribu – tikai tādēļ, lai varētu turpināt strādāt savā profesijā, tādi, kas pārslimojuši, būdami vakcinēti vai nevakcinēti, kā arī tādi, kas nav vakcinējušies, jo nevēlas ievadīt sevī vielas, kuru iedarbība nav pārbaudīta vismaz piecu gadu garumā un kas var radīt smagas un neatgriezeniskas blaknes.

Tagad daudzi no mums nedrīkst strādāt. Daļa izstumto tādēļ pametīs profesiju, daļa pametīs valsti, daļa, iespējams, nekad vairs neatradīs darbu, daļa zaudēs ticību valsts varas pārstāvjiem. Jebkurā gadījumā psiholoģiskās un sociālās sekas būs ļaunākas par pašu vīrusu.

Drīz daudziem beigsies pārslimošanas vai vakcinācijas sertifikāta derīguma termiņš, jo, kā izrādās, šo vakcīnu sniegtā aizsardzība nav ilga. Rodas jautājums: ar ko vesels, bet nevakcinēts pedagogs skolēnam ir epidemioloģiski bīstamāks par vakcinētu, kas tieši tāpat var saslimt un pārnēsāt infekciju?

Dzīve ir apliecinājusi, ka slimo un diemžēl arī mirst gan nevakcinētie, gan vakcinētie, ar "balstvakcīnu" vai bez. Arī infekciju pārnēsā visi – gan vakcinēti, gan nevakcinēti, taču nevakcinētajiem pedagogiem tādēļ tiek liegta iespēja strādāt un nopelnīt iztikas līdzekļus.

Vakcinētie strādājošie cieš no pārslodzes, izdegšanas un citu slimību saasinājumiem, audzēkņi cieš, nesaņemot pilnvērtīgu izglītību, bet visa sabiedrība cieš no pazemojuma, jo tā tiek šķelta, tiek aizskartas Satversmē garantētās pilsoniskās brīvības un tiesības un zaudēta cilvēcība. Turklāt tas tiek darīts mūsu bērnu acu priekšā. Tiek radīts bīstams precedents, kad mēģina izveidot spiedienam pakļāvīgu masu, nevis personības ar pilsonisku stāju un viedokli.

Mēs neesam pret vakcināciju, mēs esam pret vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātiem un ierobežojumiem, kas liedz strādāt veseliem pedagogiem, mēs esam par cilvēku tiesībām un viņu brīvo gribu, kas iegūta piedzimstot, un par to, ka vakcinācijai jābūt brīvprātīgai.

Ļaujiet mums strādāt un audzēkņiem – mācīties!

* Iniciatīvas grupas “Atbildīga brīvība” vārdā Dace Kaminska, Rīgas rajona pašvaldību darbinieku arodbiedrības priekšsēdētāja

P.S. Šo vēstuli īsā laikā ir parakstījuši jau vairāk nekā 1000 atbalstītāju no gandrīz visiem novadiem, starp tiem vairāk nekā 200 dažādu izglītības iestāžu pedagogi, kā arī 40 mācību iestāžu vadītāji. Cerējām, ka valdība atjēgsies un, sekojot Lietuvas un Igaunijas paraugam, atcels prettiesiskos un sabiedrību šķeļošos ierobežojumus, – tad šī vēstule vairs nebūtu aktuāla. Taču ir noticis pretējais: nevakcinētajiem pedagogiem jau trešo reizi tiek pagarināta neatmaksāta dīkstāve, faktiski liedzot gūt ienākums no 2021. gada novembra līdz 2022. gada septembrim. Un nav zināms, kas notiks jaunajā mācību gadā. Tāpēc parakstu vākšana tiek atsākta.

Vairāk par vēstules tapšanas iemesliem un nolūkiem, kā arī to, kā iespējams zem tās parakstīties, vari uzzināt, sekojot saitei https://ej.uz/skolotājuatbalstu.

Novērtē šo rakstu:

177
18