Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Kopš 8. jūnija, kad Aivars Lembergs savā iknedēļas preses konferencē KNAB, SAB un VID pārstāvjus Juri Jurašu, Aigaru Sparānu, Ediju Ceipi un Jāni Boroviku ļoti skaidri saistīja ar kontrabandas „jumtošanu”, pagājušas gandrīz divas nedēļas, taču Lemberga nosauktās personas tāpat kā tiesībsargāšanas iestādes ir centušās uz šiem izteikumiem nereaģēt. Tuvākajās dienās Pietiek pēc kārtas publicēs Saeimas Nacionālās drošības komisijas locekļu skaidrojumus – kāpēc viņi par šādām šķitami sensacionālām ziņām neko lāga nezinot un īsti arī nevēloties zināt. Pirmā – komisijas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

- Saistībā ar Lemberga kunga pēdējo dienu izteikumiem par specdienestu amatpersonu iespējamu saistību ar kontrabandu. Esat lasījusi vai skatījusies?

- Nē.

- Es varētu iedot izlasīt vai parādīt preses konferences ierakstu.

- Nē, mani neinteresē Lemberga kunga izteikumi.

- Bet tas ir saistībā ar augstu amatpersonu....

- Lemberga kungs realizē savu politiku, un viņš parasti izvirza konkrētu mērķi, zina, ko viņš grib sasniegt. Viņš ļoti daudz Izmanto melus un dažādas provokatīvas metodes, un tamlīdzīgi Es netērēju savu laiku, lai lasītu to.

- Uzskatāt, ka Lemberga kungs ir melojis, to sakot?

- Nē, tādus apgalvojumus es nevaru izteikt, jo, pirmkārt, es neesmu lasījusi, es nedrīkstu komentēt to, par ko es neesmu lasījusi, bet katrā ziņā es, redzot ļoti daudz, kas notiek... ir vienkārši dažādu veidu provokācijas.

- Jūs tomēr esat Nacionālās drošības komisijas deputāte, komisijas vadītāja.

- Es izvērtēju to objektīvo informāciju, kas ir manā rīcībā, un tas ir pamats tam, kā es pieņemu lēmumus, par ko es arī attiecīgi sniedzu komentārus.

- Bet, ja Lemberga kungs ir apmelojis, paudis nepatiesu informāciju

- Tad ir, tad ir, es domāju, ka katram cilvēkam ir tiesības to izvērtēt. Mēs dzīvojam brīvā, demokrātiskā valstī, kurā ir Satversmes 100.pants par tiesībām brīvi izteikties. Ja šajā stāstā ir aizskarta kāda amatpersona vai konkrētas intereses, tad tiem, kas ir par to atbildīgi, ir arī attiecīgi jāizmeklē. Tur noteikti ir nosaukti konkrēti cilvēki. Ja viņi izvērtē, mēs dzīvojam tiesiskā valstī, viņiem pastāv iespēja vērsties tiesā.

- Jums kā Nacionālās drošības komisijas vadītājai nekas tur nebūtu darāms?

- Nē. Man kā Nacionālās drošības komisijas vadītājai nav jāvērtē Lemberga izteikumi.

- Bet varbūt tomēr tajos ir daļa patiesības.

- Man ir pietiekami daudz objektīvas informācijas, lai es varētu izvērtēt to, kas notiek valstī.

Novērtē šo rakstu:

0
0