Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis bijis tas, kurš pieņēmis lēmumu, ka 18. novembra valsts svētku parādē jāpiedalās arī tādai valsts spējas aizsargāties no pašas iedzīvotājiem demonstrējošai tehnikai kā protestētāju izgaiņāšanai paredzētajam ūdensmetējam un mūsdienu "melnajai bertai" - speciālajam autobusam, kas domāts aizturēto konvojēšanai.

 Pašās parādes beigās braucošais ūdensmetējs (skat. video publikācijas beigās), kas paredzēts „nepareizu” demonstrantu izklīdināšanai, vairākiem Pietiek lasītājiem bija radījis jautājumu – kāds šādai tehnikai un tāpat parādē izrādītajam konvojēšanas autobusam ir sakars ar valsts svētkiem un vai tiešām bruņoto spēku parādē valstij jāizrāda, ka tā domā arī par savu drošību no pati saviem iedzīvotājiem.

Aizsardzības ministrija no šīs izrādīšanas norobežojas, - tai ar šo tehniku neesot nekāda sakara. „Katra militārajā parādē iesaistītā institūcija atbilstoši savai profesionālajai specifikai izvērtē un attiecīgi pieņem lēmumu ar kādiem resursiem piedalīties parādē, pēc iespējas visaptverošāk parādot sabiedrībai savas spējas, uzdevumus un dienesta specifiku,” – šāds ir ministrijas diplomātiskais skaidrojums.

Savukārt Valsts policija apliecina, - lēmumu par ūdensmetēja un aizturēto konvojēšanas autobusa piedalīšanos valsts svētku parādē pieņēmis Valsts policijas priekšnieks Ķuzis. Lēmums par „Valsts policijas tehnikas nodrošināšanu Latvijas Republikas proklamēšanas dienai veltītajā svētku parādē” viņš pieņēmis, jo „šāda veida parādēs tiek demonstrēts iespējami plašs dienesta rīcībā esošas tehnikas klāsts”.

Ķuža skatījumā valsts varaiu vienādi esot jārūpējas par savu aizsardzību kā no ārējiem ienaidniekiem, tā no pašas iedzīvotājiem. „Jāpiebilst, ka Latvijas Republikas proklamēšanas dienai veltītā parādē Valsts policija ar tehniku piedalījās pirmo reizi un tas saistāms ar valsts ārējās un iekšējās drošības nenošķiramību,” skaidro Valsts policija.

Spriežot pēc publiski parādījušās informācijas, Valsts policijai ir pamats lepoties ar izrādīto tehniku, - ūdensmetēja iegāde no nodokļu maksātāju līdzekļiem varētu būt izmaksājusi vairāk nekā 300 tūkstošus eiro.

Valsts policija gan nav ziņojusi par tā iegādi, taču pirms trim gadiem informēja, ka 2015. gadā plānojot iegādāties „mazgabarīta ūdensmetēju pūļa savaldīšanai”, kas varētu izmaksāt aptuveni 314 tūkstošus eiro. Tad arī tika ziņots, ka vēl aptuveni 440 tūkstošus eiro izmaksāšot četri „speciālie transportlīdzekļi personāla pārvietošanai masu nekārtību apstākļos”.

Savukārt pērn Valsts policijas vadība ziņoja, ka, lai gan Eiropā esot valstis, kurās neesot neviena ūdensmetēja, Latvijai ar vienu šādu tehnikas vienību esot par maz un būtu nepieciešams vēl viens šāds demonstrantu izklīdināšanas līdzeklis.

Novērtē šo rakstu:

0
0