Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

"Koalīcija, lūdzu, ievēliet mani," teica Egils Levits, kam jāzina, ka prezidenta ievēlēšana ir noteikta Satversmē un prezidenta vēlēšanu likumā. Latvijas valsts prezidentu ievēl 100 Saeimas deputāti tieši aritmētiski un nevis politiski. Neievēl koalīcija, partija vai valdība…

Pats Levits pirms četriem gadiem skaidri izteicās būt ievēlēts ar vairākumu un arī opozīcijas deputātu balsīm! Gribu norādīt, ka pašreizējā situācijā neviens no kandidātiem nespēj būt ievēlēts bez opozīcijas balsīm. Interesanti būtu precizēt, kuri ir Levita sarakstā prokremliskie?

Šobrīd redzam sekas tam, ka prezidents netika ievēlēts caur kārtīgu demokrātisku debašu, izvērtēšanas procesu, bet gan koalīcijas politisko tirdziņu. Tauta to ir novērtējusi ar zemāko reitingu vēsturē. Varbūt būtu vērts pieturēties nevis pie politikas, bet gan pie Satversmes?

Lai apgalvotu, ka „Apvienotais saraksts” nepārstāv Rietumu vērtības, ir jābūt jau īpašam izmisumam. Viens no galvenajiem katalizatoriem „Apvienotā saraksta” tapšanā bija tieši Krievijas iebrukums Ukrainā un vēlme nosargāt Rietumu kursu, kas ir skaidri parakstīts valdības memorandā, deklarācijā un mūsu darbos.

Ja kādam nav skaidras mūsu valsts prezidenta kandidāta vērtības, tās var viegli noskaidrot, kaut tikai vienu reizi izsniedzot caurlaidi Ministru kabinetā. Pēc būtības Krišjānis Kariņš, paužot nostāju par „Apvienotā saraksta” valsts prezidenta kandidāta “neskaidrajām vērtībām”, apšauba arī tās koalīcijas partnera vērtības, jo Uldis Pīlēns ir viens no dibinātājiem, kas sniedzis lielu ieguldījumu „Apvienotā saraksta” vērtību un politiskās programmas izstrādē.

„Apvienotais saraksts” bija tas, kas ar Edvardu Smiltēnu ieviesa Satversmes izmaiņas, panākot atklātu prezidenta vēlēšanu balsošanu. Pieminēšu, ka Vaira Vīķe-Freiberga tika iebalsota PAR ar 88 balsīm no 100. Levits piedāvā neielaist opozīciju Saeimā, kas ir antikonstitucionāli.

Šīs nevajadzīgās intrigas un neveiklie PR triki tikai grauj Latvijas augstākā valsts amata - prezidenta prestižu.

Novērtē šo rakstu:

137
15