Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Lai Rīgas pils Svētku zālē būtu iespējams „nodrošināt valstiski nozīmīgus, augsta līmeņa reprezentācijas pasākumus”, valsts prezidenta Egila Levita kanceleja viņa uzdevumā ir pieprasījusi un nākamā gada valsts budžeta projektā arī saņēmusi 183 921 eiro.

Šogad Valsts prezidenta kancelejas tēriņiem budžetā bija paredzēts atvēlēt 5,5 miljonus eiro, un kancelejas mājas lapā atrodamajā „Budžeta paskaidrojumā par 2021. gadu” bija minēts, ka arī 2022. un 2023. gadā tēriņi būšot līdzīgi.

Tie ir izrādījušies meli, - koā E. Levita kanceleja nākamgad vēlas tērēt 6,7 miljonus eiro, tātad par 1,2 miljoniem eiro vairāk nekā šogad. Jaunajā valsts budžeta projektā „prioritārajiem pasākumiem papildu piešķirtais finansējums” E. Levita kancelejai nākamajā gadā paredzēts 1,237 miljonu eiro apmērā, un nav runas tikai par prezidentam savajadzējušos flīģeli vien.

Lai „stiprinātu sabiedrības izpratni par valsts prezidenta institūcijas nozīmi Latvijas valsts politiskajā sistēmā”, paredzēts iztērēt 40 000 eiro no nodokļu maksātāju līdzekļiem pasākumu kopumam ar nosaukumu „„Valsts prezidenta institūcijai 100” pasākumu nodrošināšana”, bet E. Levita kancelejas „kapacitātes stiprināšanai” tā pieprasījusi vēl 220 845 eiro.

Papildus tam E. Levita kanceleja iecerējusi nākamgad saņemt vēl 155 050 eiro „Latvijas Republikas Satversmes pieņemšanas simtgades atzīmēšanai” un "atzīmēt Satversmes pieņemšanas simtgadi, veidot dialogu ar dažādām sabiedrības grupām, lai vairotu izpratni par Satversmi un tajā ietvertajām vērtībām", bet 568 000 eiro – „Trīs jūru iniciatīvas samita organizēšanai” (kopā samits Latvijas budžetam izmaksās pusotru miljonu eiro). Visbeidzot 70 000 eiro paredzēti Rīgas pils dārza labiekārtošanai.

Par Krišjāņa Kariņa valdības jau apstiprināto valsts budžeta projektu, kurā paredzēti šie izdevumi, vēl ir jālemj Saeimai. Jāpiebilst, ka tajā K. Kariņa valdība nav aizmirsusi arī pati sevi, - "resora “Ministru kabinets” valsts pārvaldes efektivitātes un kapacitātes stiprināšanai un IKT, materiāli tehniskās bāzes kapacitātes stiprināšanai" tā papildus vēlas saņemt 1,429 miljonus eiro.

Novērtē šo rakstu:

140
7