Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Pēc 17. novembrī notikušās svinīgās pieņemšanas, kas tika rīkota par godu valsts proklamēšanas 101. gadadienai, pagājusi jau nedēļa, bet valsts prezidents Egils Levits un viņa kanceleja jau tradicionāli stīvējas ar pieņemšanas viesu saraksta atklāšanu sabiedrībai.

Kā zināms, administratīvā tiesa ir sākusi tiesvedību saistībā ar Levita kancelejas rīcību, slēpjot ziņas par Levita „inaugurācijas ballītes” viesu izvēles kritērijiem un saistītiem jautājumiem.

Kā zināms, inaugurācijas pasākuma ielūgto sarakstu Levita „komanda” publiskoja tikai pēc divu nedēļu izvairīšanās, stomīšanās un melošanas, bet pēc tam atklājās, ka jaunā prezidenta kanceleja mēģina noslēpt arī lielāko daļu no „inaugurācijas ballītes” izmaksām.

„Sarīkojuma izmaksas veido šādas izmaksu pozīcijas - telpu noformējums ar ziediem - EUR 6255.70 (seši tūkstoši divi simti piecdesmit pieci euro un 70 centi), pasākuma vadīšana un muzikālie priekšnesumi - EUR 3210.00 (trīs tūkstoši divi simti desmit euro), pasākuma scenogrāfijas izstrāde un tās tehniskā īstenošana - EUR 12042.80 (divpadsmit tūkstoši četrdesmit divi euro un 80 centi), Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pakalpojums - EUR 400.00 (četri simti euro), pasākuma organizatora civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas izmaksas - EUR 150.00 (viens simts piecdesmit euro),” – šāda bija prezidenta kancelejas oficiālā atbilde par pasākuma izmaksām.

Taču šajā oficiāli sniegtajā informācijā, kuras sagatavošana Levita kancelejai bija prasījusi veselas divas nedēļas, bija „piemirsta” ievērojamākā pasākuma izmaksu daļa, kuras dēļ visa „ballīte” nodokļu maksātājiem izmaksāja vismaz 48 tūkstošus eiro. Runa ir par ēdināšanas un dzirdināšanas izmaksām.

Tikai pēcāk Levita kanceleja bija spiesta atklāt, par ko tieši samaksāti prezidenta viesu ēdināšanai un dzirdināšanai iztērētie 26 tūkstoši eiro. Tāpat tikai pēc lielas stīvēšanās tika publiskots ielūgto viesu saraksts, turklāt par virkni viesu Levita kanceleja tā arī nevēlējās paskaidrot – par kādiem nopelniem tie ielūgti.

Savukārt tagad, kad pagājusi jau nedēļa kopš Levita rīkotās svinīgās svētku pieņemšanas Rīgas pilī, viņš un viņa kanceleja jau atkal vilcinās atklāt ielūgto sarakstu.

Novērtē šo rakstu:

88
6