Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Nesen notikušā Latvijas-Baltkrievijas biznesa foruma dalībniekus pārsteidzis fakts, ka Latvijas Loģistikas asociācijas priekšsēdētājs Normunds Krūmiņš pieteikts kā Ministru prezidenta padomnieks, lai gan viņš šādu amatu neieņem.  Arī pats Krūmiņš bijis pārsteigts, ka uz viņa vārda kartītes norādīts šāds amats, bet pret to nav iebildis. Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) atzīst, ka tā bijusi neuzmanības kļūda.

LIAA sadarbībā ar Baltkrievijas vēstniecību Latvijā un Latvijas-Baltkrievijas ekonomisko sakaru veicināšanas biedrību rīkotajā Latvijas-Baltkrievijas biznesa forumā Krūmiņa vārda kartīti rotājis uzraksts, ka viņš ir Ministru prezidenta padomnieks. Tieši ar šādu amatu viņš arī pieteikts pirms uzstāšanās, un to darījis LIAA vadītājs Andris Ozols.

Krūmiņš sarunā ar Pietiek nenoliedza, ka tas viņu izbrīnījis, taču vienlaikus atzina, ka nekādā veidā nav iebildis pret šāda amata piedēvēšanu. Patiesībā viņš ir Pārresoru koordinācijas centra darbinieks, kuru tieši premjers Māris Kučinskis piesaistījis tranzīta jautājumu risināšanai. Krūmiņš uzsvēra, ka par nepatiesā amata piedēvēšanu atbildīga ir foruma rīkotāja LIAA.

LIAA vadītājs Andris Ozols Pietiek nenoliedza, ka pats bijis pārsteigts, kad no lapiņas pieteikumā nolasījis, ka nākamais runātājs ir premjera padomnieks. Tieši šī izbrīna dēļ sanācis, ka šo amatu viņš forumā īpaši uzsvēris. Taču tam neesot bijis nekāda īpaša nolūka. “Mēs katru gadu rīkojam desmitiem konferenču, es nevaru zināt katram runātājam amatu, kas man bija priekšā uzrakstīts, to arī nolasīju,” taisnojās Ozols, kurš aizņemtības dēļ tikai pašā konferencē saņēmis tekstu, kas viņam jārunā forumā.

Viņš arī noskaidrojis, kā neprecizitāte ieviesusies. Konferences darba kārtības saskaņošanas gaitā jau no paša sākuma Krūmiņš bijis ierakstīts kā Ministru prezidenta padomnieks. Darba kārtības pirmais uzmetums tapis Baltkrievijas vēstniecībā. Tā kā visās sanāksmēs par tranzītu premjera pārstāvja lomā piedalās Krūmiņš, cilvēki arī nolēmuši, ka viņš ir premjera padomnieks. Savukārt LIAA darbinieki, kuri tālāk saskaņoja biznesa foruma darba kārtību, nav iedziļinājušies šajā jautājumā.

“Tur nav nekādas sazvērestības. Tīra neuzmanības kļūda,” sacīja Ozols, norādot, ka paši LIAA darbinieki tagad esot ļoti nobijušies par šo faktu. Par to, vai vainīgajiem būs arī kāds sods par viltus amata piešķiršanu, Ozols nemācēja teikt.

Pirms trim gadiem 1977. gadā dzimušais Krūmiņš tika apspriests kā viens no ticamākajiem satiksmes ministra amata kandidātiem Vienotības valdībā kopā ar tā saukto „Olšteina sešnieku”. Toreiz Pietiek informēja, ka mazpazīstamā uzņēmēja vārds ir ticis minēts divu citu uzņēmēju tiesībsargāšanas iestādēm adresētā iesniegumā, kurā aprakstīta Krūmiņa gatavība „pārdot” savu ietekmi Satiksmes ministrijā.

Novērtē šo rakstu:

0
0