Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Lielu daļu valsts finansējuma, kas vairākus gadus tika piešķirts Latvijas PSR VDK darbības zinātniskās izpētes komisijai, ir saņēmuši nevis pētnieki, bet gan šīs komisijas administrācija (attēlā - komisijas priekšsēdētājs Kārlis Kangeris), - to rāda pēc oficiāla pieprasījuma publiskotie komisijas atalgojuma saraksti, ko šodien publicē Pietiek. Šie dati vismaz daļēji izskaidro, kāpēc ir tik plaši izskanējuši komisijai adresēti pārmetumi par tās nepārliecinošajiem darba rezultātiem.

Kā zināms, pašlaik tieši šī administrācija cenšas panākt, lai tās vajadzībām tiktu radīta jauna barotava Nacionālās atmiņas institūta formā. Pietiek rīcībā esošā informācija liecina, ka šādā veidā šiem „pētniekiem” izdotos apiet oficiālo grantu sistēmu un izvairīties no projektu konkursa, kurā diez vai viņiem veiktos.

Pēdējā Latvijas Zinātnes padomes konkursā veiksmes procents bija tikai 13% (pat Eiropas Savienības projektos ir vidēji aptuveni 25%), kas nozīmē, ka konkurence bija ārkārtīgi nežēlīga. Politiska retorika, ko visbiežāk ir izmantojusi VDK izpētes komisijas vadība, tajos noteikti nebūtu nekāds arguments,”

Interesanti, ka pēc tam, kad pēc oficiāla pieprasījuma Izglītības un zinātnes ministrija sagatavoja publiskošanai šos atalgojuma datus, tos citādā formā publiskojusi arī pati komisija, kas tagad darbu faktiski pārtraukusi. Šie dati apskatāmi šeit:

Dokumenti

FotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFoto

Novērtē šo rakstu:

16
1