Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Kā pēc koalīcijas padomes sēdes varēja saprast no Ministru prezidenta Māra Kučinska (ZZS), valdība neatbalstīs priekšlikumu par Lielo kapu atpirkšanu, valstij izmantojot pirmpirkuma tiesības. Lielo kapu draugi uzskata, ka tā ir liela politiska un kultūrvēsturiska kļūda.

Šī brīža Rīgas dome (RD) nespēj īstenot nedz saimniecisko, nedz politisko atbildību par šo kultūrvēstures objektu. Pilsētplānošana Skanstes - tautā saukta Kapu - tramvaja gadījumā un brutālā „kopšana”, ko veic Rīgas domes struktūras, liecina par, ļoti iespējams, visai dramatisku Lielo kapu nākotni. Bažas rada arī RD atļautās apbūves plāni Indrānu, Kaspara un Mazo Klijānu ielu rajonā. Valsts pirmpirkums ir nepieciešams!

Rīgas Lielie kapi ir unikāls Latvijas kultūrvēstures objekts. Tā skaistākā rota kādreiz bija krāšņie kapeņu mauzoleji, no kuriem līdz mūsu dienām atlicis vien divdesmit viens. Visiem ir vajadzīga restaurācija, bet vairumam - arī steidzama palīdzība. Strādājot visu ziemu un katru sestdienu, Lielo kapu draugi ir iztīrījuši šīs kapenes. Kultūras ministrija ir iedevusi naudu steidzamākajiem glābšanas darbiem. Bez atlīdzības ir sagatavots profesionāls pirmsrestaurācijas glābšanas projekts. Ir veikts viss, ko var veikt nesavtīgi un bez naudas.

Glābšanas darbi ir jāsāk steidzami. Nauda var tikt piešķirta Latvijas Evaņģēliski luteriskajai baznīcai (LELB) kā (pagaidām vēl) Lielo kapu īpašniekam. Nepieciešama LELB izlēmīga rīcību, lai tuvākā mēneša laikā varētu sākties darbi.

Novērtē šo rakstu:

0
0