Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Atšķirībā no mediju pārstāvjiem, kam Liepājas metalurga administrators Haralds Velmers augusta beigās stāstīja pasaciņas par uzņēmuma potenciālā pircēja kapitālu Eiropas izcelsmi, uzņēmuma kreditoriem viņš dienu iepriekš neko nav slēpis - visi "pretendenti būtībā ir ar austrumu kapitāla izcelsmi". To apliecinaPietiek rīcībā nonākušais Velmera parakstītais uzņēmuma kreditoru sapulces protokols.

Pēc tam, kad Pietiek jau iepriekš bija nosaucis visus pāri palikušos, līdz tam rūpīgi slēptos pretendentus uz Liepājas metalurga ražotnes iegādi, Velmers publiski paziņoja, ka šī informācija neesot precīza. Savukārt mediju pārstāvjiem uzņēmuma administrators augusta beigās dažādos veidos mēģināja iestāstīt, ka vienam no diviem izvēlētajiem pretendentiem esot visnotaļ eiropeiska izcelsme.

Saskaņā ar viņa medijiem stāstīto pretendents esot nevis Krievijas miljonāra Igora Šamisa kompānijai Bummaš piederošā Iževskas metalurģijas un mašīnbūves rūpnīca Ižmetmaš, bet gan cienījams Luksemburgā reģistrēts uzņēmums  United Group, kura aktīvi atrodoties Eiropā. Tiesa, uzņēmuma beneficiārs gan esot "Krievijas izcelsmes uzņēmējs" Šamiss, taču "šobrīd skatāmies pircēju ne pēc tautības, bet skatāmies pircēju pēc kapitāla izcelsmes".

Taču, kā nu rāda kreditoru sapulces protokols, Liepājas metalurga kreditoriem Velmers šādas pasaciņas nav mēģinājis stāstīt, bet bez aplinkiem atklājis, ka visi "pretendenti būtībā ir ar austrumu kapitāla izcelsmi", jo neviens cits interesents par uzņēmuma iegādi atbilstoši Velmera un uzņēmuma Prudentia Advisers izvēlētajam pārdošanas modelim, veicot pretendentu atlasi, nav pieteicies.

"Pretendenti būtībā ir ar austrumu kapitāla izcelsmi un tas ir tas, ko šobrīd varu atklāt. Jāatzīst, ka tie pretendenti, kuriem bija rietumu kapitāls un procesa laikā uzrunātie un interesi izrādījušie Ķīnas investori, turpmākajās sarunās nepiedalījās. Bija arī pretendenti no Eiropas, taču netika saņemts saistošie piedāvājumi. Situācija metalurģijas nozarē nav atlabusi un stagnē vienā līmenī. Eiropā tirgus nav spējīgs konkurēt ar Ķīnas tirgu savu izmaksu dēļ un dempinga politikas dēļ," - šāds Velmera skaidrojums fiksēts kreditoru sapulces protokolā.

Taču arī uzņēmuma kreditoriem to intereses it kā pārstāvošais Velmers nav sniedzis atbildes uz jautājumiem, ko sapulcē uzdevusi kreditoru pārstāve Sandra Velhovika: "Kāds ir ražotnes pircēja piedāvātais iegādes termiņš, kurš attiecīgi arī būs pielīdzināms šī maksātnespējas procesa termiņam. Klīda baumas, ka tie būs 15 gadi, kas nozīmē, ka izvēlētais pretendents norēķināsies 15 gadu laika, kas vispār ir precedents, kurš nav dzirdēts un redzēts, un nav saprotams, cik slikti ir bijuši pārējie piedāvājumi, ja šis ir bijis tas labākais."

Kā izrādās, arī kreditoriem Velmers nav spējis vai vēlējies atklāt neko vairāk par nepazīstamo Konstantīnu Gončarovu, kurš pēc Kirova Lipmana piedāvājuma diskvalificēšanas ir guvis iespēju iegādāties Liepājas metalurga meitasuzņēmumu Liepājas Osta LM par diezgan nelielu summu - 150 tūkstošiem eiro.

"Pārdošanas process savā ziņā ir pabeigts, pretendents ir paziņots - tā ir fiziskā persona Konstantīns Gončarovs. Saskaņā ar pircēja, kurš administratoram nav personīgi pazīstams, pārstāvja sniegto informāciju, šis uzņēmējs nodarbojas ar transporta biznesu, jeb loģistikas biznesu, tajā skaitā sadarbojas ar Rīgas ostu, līdz ar to ir zināmas saiknes arī Latvijā. Viņa pieteikšanās un akciju iegāde ir loģiska," - tā bijusi visa kreditoriem sniegtā informācija.

Savukārt par to, cik gados un kādā veidā varētu notikt samaksa par Liepājas metalurga pamatražotni, ko par it kā 107 miljoniem eiro esot piekritis iegādāties Ukrainas holdings KVV Group, Velmers atklājis tikai to, ka  "nodrošinātie kreditori ir devuši savu piekrišanu Parādnieka mantas pārdošanas plānā paredzētajai mantas pārdošanas kārtībai, proti, pārdot to bez izsoles, taču ar atliekošu nosacījumu".

Novērtē šo rakstu:

0
0