Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Pavēstot, ka Latvijas sabiedrības informēšana par Krievijas prezidenta Vladimira Putina runas skatīšanās plāniem Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) restorānā esot apzināta valsts diskreditēšana, bibliotēkas preses pārstāvis esot paudis visas bibliotēkas vadības viedokli, - to apliecina bibliotēkas direktors Andris Vilks (attēlā pa kreisi).

Kā zināms, šajās dienās atklātībā nonāca Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkā esošā restorāna Klīversala plāni, kuros ietilpa arī jaunā gada sagaidīšana pēc Maskavas laika un Krievijas prezidenta uzrunas skatīšanās.

Sākotnēji bibliotēkas oficiālā reakcija bija neizprotoša un pat agresīva, - tika paziņots, ka šīs informācijas publiskošana radot aizdomas par „apzinātu valsts diskreditēšanu”.

„Jūsu pirmā ziņa, pievēršot ārzemju auditorijas uzmanību, un turpmākās tendenciozi rada aizdomas par apzinātu valsts deklarēšanu,” – šāds bija oficiālais Nacionālās bibliotēkas viedoklis, kurš sociālajā tīklā Twitter tika pausts žurnālistei Sandrai Veinbergai.

Veinberga bija viena no pirmajām, kas norādīja uz bibliotēkas restorāna plāniem svinēt Krievijas jauno gadu un noskatīties Krievijas prezidenta jaungada uzrunu.

Tikai pēc tam, kad bibliotēkas vadība aptvēra sabiedrības sašutuma patieso pakāpi, tika paziņots, ka tā visa esot bijusi tikai kļūda un ka patiesībā plāns Latvijas Nacionālajā bibliotēkā svinēt Krievijas Jauno gadu un skatīties Putina uzrunu esot tikai „programmas pirmais variants”.

Saskaņā ar jauno bibliotēkas vadības versiju šī pasākuma daļa esot bijusi iekļauta programmas sākotnējā variantā, ko restorānam pasākuma rīkotāji – aģentūra Sweet Events pieteikuši novembra sākumā.

Bibliotēka, kura sākotnēji nosodīja šīs informācijas nodošanu atklātībai, tagad paziņoja, ka jau novembrī šī pasākuma daļa esot noraidīta kā „nepieņemama”, jo šāda satura pasākums esot pretrunā nacionālas nozīmes institūcijas tēlam, vērtībām, mērķiem un misijai.

Nekādus pierādījumus tam, ka Krievijas prezidenta uzrunas noskatīšanās Latvijas Nacionālās bibliotēkas restorānā tiešām tikusi noraidīta pirms sabiedrības sašutuma sākuma, bibliotēkas vadība gan nav sniegusi.

Turklāt sākotnēji tika ziņots, ka sākotnējo neizprotoši agresīvo bibliotēkas viedokli izplatījis tās sabiedrisko attiecību speciālists Augusts Zilberts, kurš Pietiek apgalvoja, ka „S. Veinbergas ziņu tonis bija diezgan agresīvs un nekorekts”, tāpēc arī „no bibliotēkas puses sekoja stingrākas atbildes”.

Taču nu izrādās, ka sabiedrisko attiecību speciālists ir pildījis bibliotēkas vadības uzdevumu un precīzi paudis tās – tostarp bibliotēkas direktora Andra Vilka - oficiālo viedokli. „Zilberts, pārstāvot bibliotēku medijos, tostarp sociālajos tīklos, pauž LNB nostāju, kas atbilst LNB vadības viedoklim,” – šādu oficiālu apliecinājumu Pietiek ir saņēmis no bibliotēkas direktora.

Arī Vilks uzskatot, ka sabiedrības informēšana par bibliotēkas restorāna īpatnajiem plāniem ir vērtējama kā „apzinātu valsts diskreditēšanu”, savukārt Zilberta sarakstē ar Veinbergu „nav pausts nekas aizskarošs, neētisks vai rupjš, kas liktu apšaubīt darbinieka profesionālās kompetences”.

„Es iestājos pret iespēju morāli pazemot vai kā citādi diskreditēt LNB darbinieku!” Pietiek deklarē Nacionālās bibliotēkas direktors.

Novērtē šo rakstu:

0
0