Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Šī gada 24. februāra "sabiedriskā" medija LSM publikācija, kurā Ukrainas karavīri tika attēloti kā cūkas, dodot iespēju šo publikāciju pēc tam izmantot apspriešanai Krievijas propagandas kanālu programmās, nav bijusi pirmā, kurā Ukrainas valstiskuma atbalstītāji tikuši attēloti šādā  veidolā.

Jau 2023. gada 31. martā LSM publicēja tās pašas autores Gundegas Evelones sagatavotu attēlu, kurā Ogres pilsēta un tās mērs Egils Helmanis attēloti kā cūkas. Ogre ir viena no tām pašvaldībām, kas Ukrainu sistemātiski atbalstījusi jau kopš 2014. gada, bet E. Helmanis ir vienīgais pilsētas mērs Latvijā, kurš kopā ar saviem darbiniekiem regulāri brauc uz piefrontes zonām, piegādājot humāno un militāro palīdzību, neizvairoties arī no apšaudes zonām.

Tāpat E. Helmanis, būdams pēc specialitātes militārās tuvcīņas instruktors, jau daudzus gadus pirms tam, kad šāda prakse tika uzskatīta par vēlamu, ilgstoši braukāja uz Ukrainu, kur kopā ar citiem instruktoriem no Ogres tuvcīņas skolas apmācīja Ukrainas aizstāvjus.

Taču LSM pirms gada izmantoja iespēju, lai arī šos centienus attēlotu kā cūku veiktas darbības, pieskaņojot savu publikāciju tobrīd aktuālajai tēmai par Ogres muzeja vadības maiņu. Nezināmu apsvērumu dēļ tika pretnostatītas militārās tuvcīņas un LGBTQ tēmas.

No tā izriet, ka LSM vēršanās pret Ukrainas aizstāvjiem un aktīvākajiem atbalstītājiem, attēlojot tos kā cūkas, nav vienreizējs gadījums: nevar izslēgt, ka šādi izlēcieni, kas noderīgi vienīgi Kremļa propagandistiem, notiks vēl.

https://www.lsm.lv/raksts/arpus-etera/komiksi/31.03.2023-cuku-komikss-helmanis-ka-ogres-muzeja-muza.a503090/

Novērtē šo rakstu:

46
12