Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

LSM.lv ziņo: "Valdībā, VM... rosināts diskutēt par papildu pasākumiem iedrošināšanai vakcinēties, piemēram, rīkojot izlozi vakcinētām personām ar balvu fondu līdz 1 miljonam eiro, darbnespējas lapu vakcinācijas blakņu gadījumā, aicināt uzņēmumus pēc vakcinācijas darbiniekiem izmaksāt naudas balvas...”

LR Ģenerālprokuratūrai, Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētājam Mārim Kučinskim: ņemot vērā, ka sabiedrības veselība ir nacionālās drošības jautājums, lūdzu savas kompetences ietvaros izvērtēt un prokuratūrai ierosināt kriminālprocesu par zāļu prettiesisku REKLAMĒŠANU, plānojot rīkot IZLOZES ar naudas BALVĀM.

Ministru kabineta noteikumu Nr.378, pieņemti Rīgā 2011.gada 17.maijā (prot. Nr.31 25.§), "Zāļu reklamēšanas kārtība un kārtība, kādā zāļu ražotājs ir tiesīgs nodot ārstiem bezmaksas zāļu paraugus" 5.punkts:

„Aizliegta tāda zāļu reklāma, kurā:

5.1. zāles tiek piedāvātas kā dāvana vai kompensācija par kādas preces iegādi vai pakalpojuma saņemšanu;

5.2. tiek piedāvāta dāvana par zāļu iegādi;

5.3. sabiedrībai tiek piedāvāts iegādāties konkrētas zāles ar atlaidi vai bez maksas;

5.4. reklamējot zāles, tiek organizēts konkurss, spēle vai cits līdzīgs pasākums, kura dalībnieki vai uzvarētāji saņem labumus – dāvanas par dalību vai balvas par uzvaru."

Lūdzu ņemt vērā, ka šobrīd valdība un īpaši veselības ministrs Daniels Pavļuts publiski reklamē potes, kas reģistrētas ES Zāļu reģistrā saskaņā ar ES normatīvajiem aktiem, kas ir saistoši arī Latvijai, ar atrunu un terminēti uz 1 gadu.

Tirdzniecības atļaujas ar nosacījumiem izsniegšanas gadījumā ES normatīvajā regulējumā nav paredzēts, ka šāda atļauja ar nosacījumiem atļautu obligātā kārtā un masveidā ar tām vakcinēt cilvēkus. Vēl jo vairāk - NAV PIEĻAUJAMA cilvēku maldināšana ar REKLĀMU, pievilinot tos ar naudas balvām, potēties ar eksperimentālu preparātu.

Tā kā iesāktie pirmsklīniskie un klīniskie (arī farmaceitiskie) pētījumi ar šīm potēm vēl nav pabeigti, tad jebkurš cilvēks, kurš piekrīt potēties ar šādu produktu, faktiski piedalās medicīniskos pētījumos. Šobrīd valdības un Pavļuta retorikā tas tiek SLĒPTS!

Produkta lietotājam jāsaņem PATIESA un VISPUSĪGA INFORMĀCIJA par produktu un pilnībā jāapzinās tiesiskās un medicīniskās sekas, kas izriet vai varētu izrietēt no tā lietošanas.

Novērtē šo rakstu:

112
15