Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Pēc TVNET aptaujas pagaidu rezultātiem tikai 13% neatbalsta TV Rain licences anulēšanu. Starp viņiem ir tādi, kuri bēdājās, ka šis lēmums visizdevīgākais ir tieši putinam un vispār - kanāla aizliegšana esot viņu specoperācija.

Šādam apgalvojumam būtu kaut kāda jēga, ja mēs joprojām piekrītam nu jau vecmodīgajai Rinkēviča koncepcijai, ka Rīgai jākļūst par krievu opozīcijas placdarmu cīņā pret putina režīmu.

Jo tā paļāvās uz prognozēm, ka putina režīms drīz kritīs un revolūcija tiks vadīta tieši no Rīgā bāzētajiem opozicionāriem. Šeit Rinkēvičam kaut ko pārmest nebūtu pareizi, jo mēs visi uz to cerējām.

Taču pēc 9 mēnešiem nu jau skaidrs, ka nekas tamlīdzīgs nenotiks. Kremļa režīms ir stabils, un tam nekas nedraud pārskatāmā nākotnē. Pat, ja putins tiktu nomainīts. Arī krievu opozīcijas spējas situāciju jebkā ietekmēt tika pārvērtētas.

Tagad mums ir pilnīgi jauna situācija, kur nepieciešama pilnīgi jauna stratēģija.

Līdzīgi kā izraēlieši netērē laiku ar cerībām pāraudzināt kaimiņos dzīvojošos musulmaņus, tāpat arī mums ilūzijas jāmet malā un jāsāk rūpēties tikai par savu drošību un savām interesēm.

Nav nekādas vajadzības veidot Latviju par krievu Honkongu, kur ar putinu neapmierinātie liberālie impēristi var veidot savu alternatīvo mazo krieviju. Izskatās, ka Igaunijas ārpolitikas koncepts pie šīs atklāsmes nonāca jau pirms kāda laika. Un igauņiem tagad ir pilnīgi vienalga, ko par to visu domā kaut kāds putins vai viņa oponenti krievijā, jo tas vienkārši vairs vispār nav svarīgi.

Mums nav jānodarbojas ar krievijas krievu problēmām. Vēl jo vairāk pēc tam, kad esam šais dienās tik daudz par sevi jaunu uzzinājuši no viņiem.

Vienīgie izņēmumi varētu būt augstas kvalifikācijas speciālisti, kuri pierādījuši savu lojalitāti un neslimo ar impērisma kompleksiem. Visi nu ņemsies piesaukt Čulpanu Hamatovu, bet viņas gadījums kā reiz atbilst šiem kritērijiem. Turklāt man zināms, ka jau kopš pavasara ar viņu personiski komunicēja Ukrainas prezidenta administrācijas cilvēki (konkrētus vārdus saukt man nav tiesību bez viņu ziņas), kuri tātad akceptē viņu.

Vārdu sakot - situācija nu ir izmainījusies kardināli. Un Latvijas ārpolitikas stratēģijai arī būtu jāmainās laikam līdzi. Piedāvāju sākt diskusiju par šo. Jo tas ir uz ilgiem laikiem.

Novērtē šo rakstu:

140
44