Menu
Pilnā versija
Foto

Man ir sapnis

Zigurds Finks · 03.01.2015. · Komentāri (31)

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Kopš baismās nakts no 2014. gada 4. uz 5. decembri mani moka dīvains sapnis, kas ik pa brīdim atkārtojas. Proti, slavenajā grants karjerā Vlakon, kura nosaukumam, kā jau gan presē, gan no augstām tribīnēm pietiekami pārliecinoši teikts, nav nekāda sakara ar valsts akciju sabiedrības Latvijas Autoceļu uzturētājs valdes priekšsēdētāju Vladimiru Kononovu, notika kas dīvains.

Vairāk nekā sešdesmit smagās pašizgāzēju automašīnas no visas Latvijas, kas turklāt ļoti izskatījās pēc valsts akciju sabiedrībai piederošiem automobiļiem, bija sabraukušas tieši šajā Vlakon karjerā, lai visu nakti tumsas aizsegā pa visu Latviju izvadātu “unikālu” produktu - šķembu un grants maisījumu “032”.

Viens otrs no šoferiem pa šo nakti esot veicis pat 2-3 reisus līdz pat 200 kilometru attālumā. Visa Latvija tagad, šķiet, ir apgādāta ar Vlakon karjera šķembām.

Man kā ceļu uzturētāju lietās un “štellēs” neapgaismotam cilvēkam šķita dīvaini – kāpēc tas maisījums būtu jāved tādus gabalus, pat lepni garām citiem karjeriem, kas arī piedāvā to pašu produktu? Būtu taču lētāk ņemt uz vietas, ietaupot transporta izmaksas! Es vairākas naktis uzdevu sev šo jautājumu, līdz vakarnakt sapnī pēkšņi parādījās jauns personāžs - labi barots pilsonis, kas stāvēja pie zviedru auto un atgādināja deputātu, un visu izskaidroja.

Lieta esot pavisam vienkārša. Ceļu uzturētājs strādājot pēc tādiem tarifiem, ka uzņēmumam 2013. gadā sanākusi pamatīga peļņa. Valsts akciju sabiedrībā tas tā kā nebūtu labi, jo skaidrs, ka tarifi sarēķināti pārlieku trekni. Lai nebūtu jāpārskata tarifi, tagad, piemēram, mēģinot sadārdzināt pakalpojumu izmaksas – tai skaitā vest no attāliem karjeriem pat divsimt kilometru attālumā, turklāt tādā veidā vēl palīdzot labam īpašniekam, kuram gan nav nekāda sakara ar uzņēmuma vadītāju. Vienkārši!

Paldies dievam, mums, čangaļiem, nervu sistēma ir stabila, un mēs spējam tādas cūcības pārciest, - tā, beidzoties sapnim un sēžoties zviedru auto, vien paspēja pateikt labi barotais pilsonis, kurš atgādināja deputātu,

Baidos, ka neviens mediķis man nepalīdzēs tikt vaļā no nelāgā sapņa. Ja nu vienīgi Valsts kontrole vai kauču opozīcijas partijas pamēģinātu noskaidrot, bija vai nebija šāds nakts murgs noticis patiesībā vai arī es tikai sapņoju, bija tur Ceļu uzturētāja mašīnas vai tikai mašīnām līdzīgi priekšmeti. Bet, ja bija, tad kurš mūsu valstī atbildīgs par nakstmiera traucēšanu, nesaimnieciskumu un savējo stutēšanu.

Novērtē šo rakstu:

0
0