Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Patiesi sāpīgi bija lasīt, ka Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) padome izsaka man neuzticību un prasa atkāpšanos. Īpaši sāpīgi – šo ziņu nevis saņemt personīgi, bet izlasīt medijos.

Man izteiktā apsūdzība – ka es būtu zinājis par šādām norisēm, par pasniedzēju seksuālu varmācību pret studentēm ­un tās piesedzis – ir meli. Tas prasa nekavējoties veikt nepieciešamās darbības, lai noskaidrotu patiesību.

Nezinu, ar kādu mērķi šāda apmelošana notiek, taču raidījumā "Kultūršoks" izskanējusī informācija man bija pārsteigums. Līdz tam kā rektors biju saņēmis vienu iesniegumu par pasniedzēja neadekvātu rīcību, kas bija saistīta ar seksuāla rakstura saziņu ar studenti. Šī situācija nekavējoties tika risināta, darbinieks saņēma disciplinārsodu. Tas notika šī gada februārī.

Pēc tam esam akadēmijā veikuši virkni pasākumu, lai šādas iespējamas situācijas izskaustu. Medijos jau minētais rīkojums par JVLMA darbinieku uzvedības noteikumiem ir tikai viens no tiem. Faktiski tieši ar šo rīkojumu tika uzsākta pārdomātu un tiesisku darbību ķēde ar mērķi vairs nekad nepieļaut šāda veida rīcības.

Es savas kā rektora darbības laikā esmu darījis visu, lai studiju process būtu kvalitatīvs un profesionāls, lai studējošie JVLMA justos droši un sadzirdēti. Tā vienmēr ir bijusi mana prioritāte, un es savu amatu neatstāšu. Brīdī, kad nepieciešama aktīva rīcība situācijas risināšanai, kad nepieciešams ieviest jaunas iniciatīvas studentu drošības stiprināšanai, akadēmija nedrīkst palikt bez vadības.

Esmu jau vairākkārt minējis, ka JVLMA un arī es kā rektors stingri iestājos pret jebkādu neētisku, vispārpieņemtām sabiedrības normām neatbilstošu rīcību, komunikāciju vai attieksmi pret studentiem, darbiniekiem vai institūcijas viesiem. Pasniedzējiem, kuri īsteno šādu neadekvātu rīcību pret saviem studentiem, nav vietas nedz Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, nedz Latvijas mūzikā.

Visu pēdējo dienu notikumu rezultātā beidzot esam saņēmuši vairākus oficiālus iesniegumus, kas ļauj oficiāli sākt izmeklēšanu pret iespējamiem vainīgajiem. Tāpēc jau šodien viens docētājs tiek atstādināts. Notiks tikšanās ar policiju, tikos ar tiesībsargu. Jo šobrīd svarīgākais ir noskaidrot, kas ir sižetā minētie docētāji, un panākt, ka studiju vide JVLMA ir maksimāli droša.

*Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas rektors

Novērtē šo rakstu:

59
5