Menu
Pilnā versija

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

mg

04.07.2021. 13:52

»

Briļāinais cūka, klavierklimperētājs ar pliko pauri un

Ja par veselības ministru iebāž nelieti, kuram primārs ir homoseksuālisma veicināšanas jautājums un kurš māk tikai klavieres klimperēt un briļļu stiklus noslaucīt, tad kāds gan cits var būt rezultāts. Tas nav pat smieklīgi, ka mums būs veseli divi bērnu ārsti ķirugi uz visu valsti. Tas ir noziegums, ...


Nav jau tā, ka būs 2 šie pediatrijas ķirurgi uz visu valsti un vairāk neviena. Vienkārši 2 šogad tiks uzņemti rezidentūrā. Pabeigs rezidentūru un strādās līdz pensijai gadus 40, ja Dievs dos.
Vai vajag vairāk šīs specialitāres ārstus? Diezin vai. Pieņemsim, ka 5 gadus katru gadu sagatavo 2 šādus speciālistus, tie ir 10 speciālisti 5 gados, kas strādās savus 30-40 gadus. Un vēl jau ir tādi, kas ir sagatavoti un ir spēku pilnbriedā.
Medicīnā tā diemžēl ir, ka dzimšanas gads nosaka iespējas. Var jau gribēt būt neiroķirurgs (starp citu vēl viena Latvijā pārproducēta specialitāte), bet, ja iecerētajā specialitātē speciālistu pietiek, bet citur trūkst, nav ko činkstēt, ka valsts nav ar mieru producēt nenormālos daudzumos tobrīd modē esošu speciālistu. Pieļauju, ka tagad visi grib būt infektologi, bet paies covids, nevajadzēs mums pat 5 infektologus uz visu valsti.

Atbildēt

vecais nīgrais onkulis

04.07.2021. 11:06

»

Vai Latvijā maz stulbumu?

Nu, nē, nevis stulbumu, bet ņirgāšanos pēc principa: "jp sliktāk, jo labāk". Tā it daudzās jomās un daudzos likumos...


Jābūt īpaši neattīstītam stulbenim, lai 3 dienās neatrastu zobārstu. īpaši mūsu dienās, kad kabineti vai uz katra stūra, atšķirībā no "labajiem padomju laikiem".
Bet ja gribēji par velti varēji atnākt te pat uz stūri pie bodes un nosaukt vietējo alkašu par "āzi", izsistu ka nemetas..

Atbildēt

Vlasts ierēdņu bizness

03.07.2021. 20:06

1) izdomāt arvien jaunus strukturālus paplašinājumus ministrijās un valsts kapitālsabiedībās, kur salikt savus tuviniekus. Protams, visur jābūt vairāktūkstošu algām.
2) nerūpēties par sabiedrības veslību, lai neveidojas prasto pensionāru bari. Lai cilvēki ražo līdz pensijas vecumam un tad mirst - uzkrāsies pansijas fonds, ko labi barotie, visu mūžu izlikušies, ka strādā un ar apdrošināšanas kartēm apgādātie ierēdņi varētu dzīvot ilgi un ar milzīgām penzijām.

Atbildēt

Briļāinais cūka, klavierklimperētājs ar pliko pauri un

03.07.2021. 19:59

Ja par veselības ministru iebāž nelieti, kuram primārs ir homoseksuālisma veicināšanas jautājums un kurš māk tikai klavieres klimperēt un briļļu stiklus noslaucīt, tad kāds gan cits var būt rezultāts. Tas nav pat smieklīgi, ka mums būs veseli divi bērnu ārsti ķirugi uz visu valsti. Tas ir noziegums, par ko pederastu jumtotājam Pavļutam ir jāsēž cietumā. Attīstībai /par ir kriminālnoziedznieku, Latvijas valsts nodevēju banda, sabotieri, kurus kara laikā šautu nost bez tiesas sprieduma'. Mums vajag karu, lai sakārtotu valsti?

Atbildēt

Situācija

03.07.2021. 16:27

Latvijas zemi un tautu jau sen un sistemātiski iznīcina milzīgais ierēdņu organizētās noziedzības grupējums. Tagad tā jau ur izveidojusies ka šķira vai kasta. Vismaz 4/5+ no šiem ierēdņiem ir funkcionāli absolūti nevajadzīgi un nekompetenti liekēži, klaji korumpanti un valsts izlaupītāji. Nemaz nerunājot par viņu veikto sistemātisko genocīdu pret tautu visās jomās un aspektos. Nepieciešama tikpat sistemātiska tautas pretdarbība. 30 gadu laikā ir izfiltrējies un nobriedis ārkārtīgi nelietīgs ierēdņu "kontingents". Sākot ar pašu "siles augšu", kļūdīties ir neiespējami, tur visur ir tikai galēji nelieši. Atlaist VISUS, izmeklēt, tiesāt un sodīt - vienīgā un Sakašvili pārbaudītā metode. Alternatīva ir partizāņu karš pret šo noziedznieku bandu, līdz tam lietas var nonākt, un tad par maz neliksies.

Atbildēt

Modinātājs

03.07.2021. 14:32

Labi, ka arī Kārlis sāk mosties. Labrīt! Šāda situācija ir visās jomās un jau SEN! Ir laiks apstāties un padomāt kas vispār notiek mums visapkārt!

Atbildēt

mg

03.07.2021. 13:21

»

Zuze

Diemžēl šī patiešām ir milzīga LV problēma, jo topošo rezidentu nav tik daudz, lai viņu balsis kāds sadzirdētu. Šo problēmu varētu vienkārši, bet ne uzreiz lēti atrisināt-valsts apmaksātās rezidentūras 80-90% topošo ārstu, bet pēc tam vismaz 5 gadus LV specialitātē atstrādāt. Jā, tas prasītu no valsts...


Medicīnā daudz naudas aiziet visādām figņām. Paskat, cik mums nav visādu VM pakļautu kantoru, kas pat nesaprot, kas īsti jādara un dara vienu un to pašu. Mums ir SPKC, ir VI, ir NVD, ir Zāļu valsts aģentūra, ir vēl visādi kantori un kantorīšī, kas bīda papīrīšus. Nu, ir tomēr jātaisa šo visu kantoru funkciju audits un jādomā, kā šo liekēžu baru samazināt.
Garās rindas ir izdevīgas ārstiem pašiem. Kādi 70% peld starp valsts un privāto sektoru. Jo garākas rindas, jo lielāka iespēja daļu pacientu no valsts sistēmas novirzīt pie sevis uz savām maksas praksēm.

Atbildēt

mg

03.07.2021. 13:11

No otras puses, demogrāfija ir tāda, kāda ir un, iespējams, ka tiešām vairāk par 2 pediatriem gadā nemaz arī nevajag. Šobrīd mums gadā piedzimst kādi 18 000, pēc pieciem gadiem būs kādi 15 000. Un bērni jau tomēr pie ārstiem neiet katru nedēļu kā pensionāri.
Toties, kas tiešām trūkst, tie ir endokrinologi, gerontologi, alergologi, dermatologi.
Tikmēr medicīnā toni nosaka kardiologi, tos producē nenormālos daudzumos, taču budžeta rezidentūra kardioloģijā ir rezervēta pediņiem (šo jomu Strados pilnīgi savākuši sev zilie) un ietemīgu ēstu dinastiju dēlēniem (meitenēm kardioloģijas rezidentūra nespīd vispār).

Atbildēt

Piedodiet-

03.07.2021. 12:25

»

Attīstībai/PAR! biedre

Toties LU filozofos ir 30 valsts budžeta vietas! Latvijai vajag gudrus cilvēkus un nevis ārstus


Jūs gribējāt teikt-gudrus``tukšmuldētājus``?Es arī varu savirknēt dažnedažādus vārdu savirknējumus,lai izklausītos gudri jo gudri.

Atbildēt

Jhff

03.07.2021. 12:02

Bet babas ministrijaa spēj pat veidot uzkrājumus , dirsaa ir Tev latvija

Atbildēt

Zuze

03.07.2021. 11:04

Diemžēl šī patiešām ir milzīga LV problēma, jo topošo rezidentu nav tik daudz, lai viņu balsis kāds sadzirdētu. Šo problēmu varētu vienkārši, bet ne uzreiz lēti atrisināt-valsts apmaksātās rezidentūras 80-90% topošo ārstu, bet pēc tam vismaz 5 gadus LV specialitātē atstrādāt. Jā, tas prasītu no valsts ik gadus pāris miljonus (bet ne vairāk), taču ilgtermiņā valsts no tā tikai iegūtu, galvenokārt, veselu cilvēku veidā. Vesels, darbspējīgs cilvēks valstij ilgtermiņā ir lētāks un izdevīgāks nekā slims. Bet dažreiz liekas, ka aptieku biznesa lobijs ir tik stiprs, ka LV ir izvēlēts modelis cilvēkus max ilgi ārstēt, vēlams, rijot visādas tabletes. un slikti ir tas, ka pietiekoši ilgi un daudz pie valsts un veselības ministrijas stūres ir bijuši dakteri- Zatlers, Daudze, Straume, Circene uc, bet veselības jomā ir viens no vislielākajiem bardakiem valstī. Daļēji tas ir tāpēc, ka dakteriem pašiem ir ļoti izplatīta cunftes brālība- kāds tur publiskais iepirkums, ja no koriša kursabiedra to pašu var dabūt 10x dārgāk, bet ar kārtīgu otkatu. Un arī tagad- jā, tagad ir traki-VM vada pianists, bet kur tad jūs, rezidenti, bijāt agrāk- šī problēma jau pastāv visu otrās brīvās LV laiku! Ko tad nerunājāt par šo, kad veselības ministre bija Circene? Ginekoloģijā tāpat ir tikai pāris rezidentūras valsts apmaksātās vietas, lai gan valstī ir rajoni, kur ir tikai pāris ginekologi, bet, piemēram, specializētie ginekoloģi, kuri ārstē neauglību, uz Aizputi (pie tās pašas Circenes) un Valmieru braukā no Rīgas. Onkologi no Rīgas brauc uz Ventspili un Smilteni. Bērnam, lai tiktu Stomatoloģijas institūtā bez maksas uz zobu labošanu ar narkozi, jāgaida rindā pusotrs gads. Pēdējais gan vairāk saistīts ar valsts kvotu lietām. Taču kopumā veselības aprūpē mūsu valstī nav nekāda ilgtermiņa redzējuma, ko labi parādīja arī Covid krīze- visi kaut kur skraidīja kā vistas bez galvām, darbīgi, politiķiem pietuvināti cilvēki taisīja savas štelles, pārdeva par miljoniem nederīgus respiratorus, bet beigās atlaida 2 ierēdņus, kuri, visticamāk, pat tuvumā nebija lielajiem otkatiem, ko saņēma visādas ilzes uc izdarīgi cilvēciņi. Tā nu ir, ka uz katru krīzi un problēmu ir kāds, kurš labi uz šī rēķina nopelna.

Atbildēt

Aleksis

03.07.2021. 10:49

»

Patriots

Pretīgajiem kremļa troļļiem nekas nav labi, ka tikai atkal pačīkstēt


Latvieši tādus "patriotus" sauc par sūda brāļiem...Izdari tak beidzot secinājumus.

Atbildēt

VB

03.07.2021. 09:46

»

Litrs

īsti nesapratu, kas tur pa bēdām


Jā, raxtā kāds penteris vnk. sanācis... - nu lai viņš, tāpat kā es, iet strādāt, kur vajag kādam...

Atbildēt

vietējais

03.07.2021. 09:17

»

Aha

Nesaprotu, ko šis cilvēks vēl dara šajā bedrē ko sauc arī par Latviju. Studentiem jau laicīgi jāsāk interesēties par darbu citās valstīs, ko lielākā daļa arī dara


Man komunistu valdīšanas laikā nekad nebija nedēļām jāgaida lai tiktu pie ārsta, tai skaitā arī pie speciālistiem.Tik ļoti nīstamie komunisti bija sen sapratuši ka bez veselas tautas, arī pašiem nebūs dzives.

Atbildēt

Aha

03.07.2021. 08:31

Nesaprotu, ko šis cilvēks vēl dara šajā bedrē ko sauc arī par Latviju. Studentiem jau laicīgi jāsāk interesēties par darbu citās valstīs, ko lielākā daļa arī dara.

Atbildēt

Andron Mc

03.07.2021. 06:14

»

Harijs Poters

Kārli, līdzīgi kā jūsu piemērā, Latvijā vēl ir stipri daudz situāciju, kuras ir līdzīgas...


Brīžiem un tikai likties?

Ja uz vēlēšanām dodas tieši tik daudz cik ir pensiķu skaits valstī, un 26 gadus pēc kartas ievēl zagļus un pajolus valdībā - tas jau ir fakts!

Šī dauņu nācija ir pelnijusi visu ko saņem.

Atbildēt

Andron Mc

03.07.2021. 06:11

Nu bet visus tos 6 gadus viņš dzīvoja kaukādā mucā?
Nevarēja noskaidrot kāda ir situācija slimnīcās?
Slimnīcas jau sen ir pārtaisītas par pelnīšanas iestādēm.

Atbildēt

Litrs

03.07.2021. 00:30

īsti nesapratu, kas tur pa bēdām..

vēl nesapratu kamdēļ nav iesniegums veselīguma ministram..

bet kaukāds dikti uztraucies puisītis ir - piparmētru tēja steidzami jāpadzer..

Atbildēt

Vecais šariata pspiņš

02.07.2021. 22:06

»

Latvija - neizdevusies valsts

Pārāk centīgs un gudrs. Tādi sistēmai nepatīk, - var sākt runāt taisnību par covidafēru un citām lietām. Ārstiem ir jābūt atkarīgiem un ietekmējamiem, tikai tad ir iespējams 2 gadus visus muļķot, gripu nosaucot citā vārdā un viltojot statistiku


Nāves sods pakarot ir adekvāts Latvijas Republikas ienaidniekiem. Viņu gaitas var paildzināt pēriens pie Brīvības pieminekļa, bet tad gan mudīgi uz Karātavu dārzu un tas arī viss.

Atbildēt

Franklins

02.07.2021. 22:03

Raksts kā naglai uz galvas! Īstenībā par esošo sistēmu. Nav brīnums, kā liela daļa mediķu apmācības iestāžu darbinieki aizbrauc uz pavisam prom,, jo šī sistēma ir sliktāka kāda Latvijā ir bijusi

Atbildēt

Es nau krieva

02.07.2021. 21:10

»

mulku zemes rutina

asv kolonijas ikdiena


Aizveries !!!!!

Atbildēt

vietējais

02.07.2021. 20:50

Cilvēkam Latvijā nav nekādas vērtības, par to liecina situācija medicīnā un darbaspēka resurs (cilvēki) ir paši vainīgi ka slimo, tāpēc ari medicinai tiek veltīts tik maz uzmanības lai to sakārtotu līdz daudz maz normālai situācijai.Lai nokļūtu pie ģimenes ārsta bieži vien jāgaida 3 nedēļas, bet pie speciālistiem vispār nav vērts runāt.

Atbildēt

02.07.2021. 19:58

https://youtu.be/i0FI2rXv2D0

Atbildēt

doks

02.07.2021. 19:09

»

Elmars

Nu kas Tev puis tās atbildes dos????? Klavierspēlētājs? Attopies te ir latvija, kur gudros nevajag tik saviešiem vietas ir


Mūsu mazajā valstī ir DIVAS medicīnas augstskolas, kuras cenšas aizpildīt visas vietas, studijas ir bez maksas,tādēļ ar to nav problēmu. Realitātē ārstu tiek saražots pa daudz un vairākas specialitātes ir pārprodukcija. Māsas turpretī ir krietni par maz, bet beidzējus nekas netur vai neliek atstrādāt iegūtās zināšanas. Daudzas mājsaimnieces to izvēlas hobijam.

Atbildēt

!

02.07.2021. 18:26

»

mulku zemes rutina

asv kolonijas ikdiena


bez satversmes originala !

Atbildēt

mulku zemes rutina

02.07.2021. 18:25

asv kolonijas ikdiena.

Atbildēt

ugu

02.07.2021. 18:20

Nesistēmas cilvēks... ar to arī viss pateikts.... karjerai punkts pielikts biedra kartītē ir atzīmēts.

Atbildēt

Patriots

02.07.2021. 18:17

Pretīgajiem kremļa troļļiem nekas nav labi, ka tikai atkal pačīkstēt

Atbildēt

Nika

02.07.2021. 17:48

»

Baložu Marija(47)

Latvijai vajag gudrus pederastus, jo pēc LU vēl cītīgi jāmācās kādā no žīdu skolām, piemēram Kembridžas Universitātē, arī par velti


Es bez uzbrauciena. Tikai jautajums. Vai Kembridžā mācās tikai netradicionāli seksuāli orientētie, vai ir arī citi? Vai tur par tādiem top?

Atbildēt

Baložu Marija(47)

02.07.2021. 17:32

»

Attīstībai/PAR! biedre

Toties LU filozofos ir 30 valsts budžeta vietas! Latvijai vajag gudrus cilvēkus un nevis ārstus


Latvijai vajag gudrus pederastus, jo pēc LU vēl cītīgi jāmācās kādā no žīdu skolām, piemēram Kembridžas Universitātē, arī par velti.

Atbildēt

Vai Latvijā maz stulbumu?

02.07.2021. 16:33

»

Elmars

Nu kas Tev puis tās atbildes dos????? Klavierspēlētājs? Attopies te ir latvija, kur gudros nevajag tik saviešiem vietas ir


Nu, nē, nevis stulbumu, bet ņirgāšanos pēc principa: "jp sliktāk, jo labāk". Tā it daudzās jomās un daudzos likumos.
Esmu teikusi, ka Latvija - mana mīļā zeme, bet nolādētā valsts pārvalde, NOMENKLATŪRAS stulbums un alkatība, korupcija līdz kaklam.
Šodien atkal kāds Latvijas Radio maļ "PAJ+KALPOJUMUI", katra vārda galā.
Nav vair ne ārstniecības, ne izmeklējumu, bet ir tika "PAKALPOJUMI"- prostitūtu pakalpojumi, biznesa pakalpojumi un . nauda, nauda, nauda. VM sniedz korupcijas "pakalpojumus" zāļu aģentūrai, lai tā dažus centus vērtās zāles pārdod par EIRIKIEM. 10 un 100 reizes dārgāk.
Krievijas, Ukrainas, Baltkrievijas medikamenti (un preces arī) lētākas un kvalitatīvākas, LIEDZ IEVEST. NOLĀDĒTĀ VALSTS VARA.

Sāp zobs, žoklis jau uzpampis, atkarājas, pa visu Latviju nevaru dabūt zobu rāvēju dakteri - lai gaidot 3 mēneši.
Nolādu šo valsts kārtību, kas sagrāva medicīnu.nolādu neatkarību, nolādu šo demokrātiju - man sāp zobs un galva, es esmu sabrucis. Apn[braucu trīs lielākās pilsētas Latvijā - vis, neņem pretī, nav kas rauj zobus.

Paldies dakteriem, medmāsām, kuri strādā tomēr un kad atļauts, palīdz un dara visu, kas viņu spēkos.

Kad okupācijas zvēri pārtrauca tautu slepkavot, apmēram pēc 20 gadiem sākās normāla dzīve, ziedu laiki, uzplaukums.
Ārsts, lai kāds tas bija līmenis, mēs bijā nodrošināti ar medicīnas ārstniecību, kad nebija pakalpojumu, kas atgādina _ prostitūciju pakalpojumu.
Laikam ši valsts vara arī ieviesa līdzīgi - PAKLPOJUMI - par visu maksā trīs reizes. dārgāk, ja ne visas 10 reizes. Prasu, cik cena izraut zobu - saka ap 60-70 EUR.
Ko, jūs aptrakuši - divu minūšu darbs, neleieli izdevumi par anestēziju un zāļēm un 79 EUR?
Pirms diviem gadiem kāda daktere rāva zobus par 8 EUR, tagad bez 80 nekur. tas ir tas pats - prostitūtu pakalpojumi, citādi neizteiksi, ka prostuitūtas ir "DARBA DEVĒJAS"?!
Varb;ūt prostitūtas ir "darba ņēmējas"?

Atbildēt

Esmu anonīms

02.07.2021. 16:28

Divas biudžeta vietas rezidentūrā ir skola, kas jāiziet, nevienu no tām nesaņemot.. ka cilvēkam, cilvēciņam un viņa problēmām nav nozīmes... nozīme ir tikai NAUDAI. Tāda r 4. maija valsts finanšu korporācijas antihumānā mācība. Un lai rezidents to ielāgo!

Atbildēt

Elmars

02.07.2021. 15:59

Nu kas Tev puis tās atbildes dos????? Klavierspēlētājs? Attopies te ir latvija, kur gudros nevajag tik saviešiem vietas ir.

Atbildēt

Lasītājs

02.07.2021. 15:53

Par izglītību ir jāmaksā. LV nav LPSR.

Atbildēt

Latvija - neizdevusies valsts

02.07.2021. 15:37

Pārāk centīgs un gudrs. Tādi sistēmai nepatīk, - var sākt runāt taisnību par covidafēru un citām lietām. Ārstiem ir jābūt atkarīgiem un ietekmējamiem, tikai tad ir iespējams 2 gadus visus muļķot, gripu nosaucot citā vārdā un viltojot statistiku.

Atbildēt

P.

02.07.2021. 14:55

Nu nedrīkst taču būt tā, ka kaut kāds iedzīvotājs atnāks un izdzīvos no vietām cilvēku bēŗnus. /sarc

Atbildēt

Attīstībai/PAR! biedre

02.07.2021. 14:48

Toties LU filozofos ir 30 valsts budžeta vietas! Latvijai vajag gudrus cilvēkus un nevis ārstus!

Atbildēt

Harijs Poters

02.07.2021. 14:35

Kārli, līdzīgi kā jūsu piemērā, Latvijā vēl ir stipri daudz situāciju, kuras ir līdzīgas.
Kur tu esi beztiesīgs, jo tava problēma vai situācija vienkārši neeksistē valsts, ministru un ierēdņu izpratnē. Brīzam sāk likties, ka esam tāda kulturāli defektīva nācija, kurai viss pilnīgi vienalga, ja reizi vairākos gados Dziesmu svētkos atļauj uzdziedāt "Jo šeit ir Latvija..."

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts: