Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Māra Zālīte, cienītā kolēģe! Es te kaut ko nesaprotu. Lato grāmata melo par Egilu Levitu? Tas ir pārāk nopietni. Žurnālists vairākus gadus izpētījis Levita dzīvi, atradis nesakritības, uzrakstījis grāmatu. Levits klusē. Neko neatspēko.

Tas ir pārāk liels amats, lai tik pavirši to visu tā atstātu un virzītu. Un kā virzītu, ar kādām metodēm? Valsts prezidenta pienākums būtu atspēkot Lato faktus. Bet tikai un vienīgi tiesas vai divu pušu publiska dialoga ceļā. Citādi tā ir patiesība, ko raksta Lato, un prezidentam ir jāatkāpjas.

Bet kas notiek?! Lato lapsu visādi terorizē valsts varas iestādes. Kur mēs atrodamies? Atkal septiņdesmitajos? Un Tu, Māra… šādu lietu risinājumu aizstāvi? Pasaki taču Levitam, lai Levits liek Lato tiesā, nevis kā komunistu laikos...

Pašlaik es saprotu, ka grāmatā par prezidentu ir uzrakstīta patiesība un viņam ir jāatkāpjas. Vismaz es cīnījos par tādu Latviju, rakstīju dzeju un dziesmas, kuras izpildīju Latvijas folkfestivālos, ballītēs pie tautas un dažādos citos pasākumos, aicināju tautu uz atmodu.

Tu tad vēl nebiji uz „skatuves”, un Tevi neviens neaicināja. Jo Tu neizcēlies ar tiešu politisku vārdu dzejā. Tu vilkies nopakaļus. Citi dzejnieki virzīja Latvijas atmodu. Ne Tu.

Es te kaut ko nesaprotu. Tiek jaukta lietu kārtība. Kas notiek? Kāpēc Lato Lapsu terorizē un Tu savu amata brāli neaizstāvi. Taisni pretēji, piemet uguni, lai vienu darba rūķi sabradā. Ja Lato melo, pierādiet to. Tikai tad es no Lato novērsīšos.

Māra, Tu esi tur pie prezidenta galmā. Uzstāj, lai Levits atspēko grāmatas faktus. Ja viņš to nedara, tad Lato ir tīrs. Netīrs ir levits. Un sanāk arī Tu.

Ko man par Tevi tagad domāt? Represiju atbalstītāja?

* Atbilde uz Māras Zālītes paziņojumu, kas lasāms šajā Pietiek publikācijā:

https://www.pietiek.com/raksti/pec_maras_zalites_pazinojuma_par_bezgodi_un_viltvardi_lato_lapsa_detalizeti_izskaidro__kad_gaidams_viltvardis,_kad_valstsgribis_un_kas_abas_gramatas_bus_ieksa/

Novērtē šo rakstu:

338
12