Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Kādu laiku atpakaļ jau tika runāts par izbijušo heroīna atkarīgo un cietumnieku, draudzes „Kristus pasaulei” līderi un garīgo vadītāju Mārci Jencīti. TV pagājušā gada septembrī apkopoja iespaidīgu materiālu klāstu par reliģiskās organizācijas darbības stilu un veiktajiem pārkāpumiem – tai skaitā dezinformācijas izplatīšanu draudzes iekšienē, ne tikai piesaucot dažādus dziedināšanas brīnumus, bet arī izplatot dažāda satura informāciju par COVID-19 – to noliedzot vai brīžos, kad draudzes dalībnieki jābaida ar Elli uzsverot COVID-19 bīstamību, tādējādi pieprasot maksāt 10-tiesu vai bezierunu pakļaušanos.

Citiem vārdiem sakot, šī organizācija musina sabiedrību un pavērš draudzi par aklām avīm, neļaujot tām smelties informāciju no citiem avotiem, stāstot, ka tos pārvalda sātana apsēstie un tāpēc nav uzticami.

Turklāt Mārcis ir uzsācis mērķtiecīgu  Latvijas nomelnošanas kampaņu. Izmantojot visus pieejamos materiālus un Dieva vārdu, viņš mēģina pārliecināt savus sekotājus, ka valsts varas rokās ir totāla kontrole pār cilvēkiem, norādot uz režīma slēptajiem defektiem, proti, tuvošanos totalitārismam.

Tas gan ir diezgan absurdi, jo Latvijai tāpat kā citām Eiropas valstīm ir saistošas ANO un cilvēktiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas, kas iestājas pret agresīviem režīmiem un seko līdzi valstisko saistību izpildei, lai novērstu totalitāra terora rašanos. To gan nevarētu teikt par godbijīgā mācītāja vadīto draudzi, jo diemžēl tur gan ir manāma totāla kontrole pār cilvēku ikdienas dzīvi.

Tomēr, neskatoties uz atmaskojošo „Aizliegtā paņēmiena” sižetu, pašpasludinātais dezinformācijas atmaskošanas karalis (jo tikai Dieva, tas ir, viņa teiktais ir patiesība) negrasās piebremzēt ar dažāda veida diskreditējošas informācijas izplatīšanu sociālo mediju vidē. Šis Dieva kalps tā vietā, lai līdzdarbotos un palīdzētu sabiedrībai saglabāt mieru un stabilu veselību, turpina izplatīt nepatiesus vēstījumus, kas bieži vien saskan ar Kremļa vēstījumiem par Latviju un COVID-19 pandēmiju.

M. Jencītis aizgājušā gada novembra vidū pat izveidoja blogu, ko cēli ir nodēvējis par „Lions of God jeb Dieva lauvas”. Blogā paustā informācija pārsvarā satur murgainus un maldinošus vēstījumus par COVID-19, nereti iekļaujot diskreditējošus un pat naidu kurinošus rakstus pret Latvijas valdību. Piemēram, šī gada 25. janvārī publicēts raksts „Kas sagaida totalitārās Latvijas un pasaules valstu valdības nākotnē?, zem virsraksta atrodams piecu minūšu garš video rullītis krievu valodā, kurā attēlota Rumānijas komunistu partijas līderu nāves soda izpilde un parasto cilvēku prieks par televīzijā pārraidīto nāves soda izpildes procesu.

Kā to saprast? Izskatās pēc naida kurināšanas un ļaunu domu iedēstīšanas savu fanātisko sekotāju īsajos prātiņos. Kā zināms, fanātiskie līderi izmanto naivos atbalstītājus, kā instrumentus, lai  panāktu sev vēlamo, nesasmērējot savas rociņas.

Šeit arī parādās tik ļoti dievbijīgā mācītāja godīgums un cieņa pret sabiedrību un valsti, kuras labumus tas tik veiksmīgi izmanto. Saskaņā ar likumdošanu ziedojumi, ko tik ļoti apzinīgi un bailēs no sātana soda, tai skaitā saslimšanas ar COVID-19, draudzes locekļi maksā, pilnā apmērā paliek arī Jencīša kunga ģimenes krājkasītē. Turklāt izsekot naudas plūsmai nav iespējams, līdz ar ko atliek vien ticēt uz vārda un liekus jautājumus neuzdot.

Turklāt mācītājs ir ne tikai interesantās attiecībās ar COVID-19 vīrusa eksistenci (pēc izdevības – te ir, te nav), bet jau tā saspīlēto situāciju mēģina izmantot savā labā, piesaistot jaunas cilvēku grupas savai parodijai par draudzi.

Kā zināms Ciekura, Gobzema un citu galma ākstu sekotāju rindās ir aktīvi anti-vakcīnisti – tātad jau uz horizonta ir parādījušās veselas cilvēku grupas, kurus potenciāli pievilināt. Tā nu Mārcis arī meties iekšā šajā lauciņā un publicējis vairāku nepārbaudītu avotu rakstus par vakcinācijas upuriem pasaulē, tai skaitā spekulējot arī ar informāciju par Norvēģijā mirušajām 29 personām.

Kā zināms, pašlaik šī informācija ir maldinoša, jo personu nāvē nav tieša sakara ar vakcīnu. Taču tas ekstravaganto mācītāju nespēj novest no izvēlētā ceļa un savos sociālo mediju kontos viņš turpina izplatīt maldinošas ziņas par vīrusu, tā testēšanu un vakcīnu efektivitāti, uzsverot vakcīnu nāvējošo efektu.

Tā vien šķiet, ka vārdu salikums „kritiskā domāšana” šai personai ir  ieguvis jaunu nozīmi. Proti, ne jau viņam, bet viņa sekotājiem noteikti. Saskaņā ar mācītāja rīkojumu visi citi ir meļi, tikai ne viņš. Taču tieši lielākā daļa viņa publikāciju satur maldinošu informāciju. Tai skaitā viens no viņa pēdējiem ierakstiem sociālajā tīklā Facebook, kur redzami vairāki bērni ĶTR, pēc rektālā COVID testa veikšanas. Publicētajā video rullītī redzams, ka bērni ir spējīgi knapi paiet. 

Šis video un tur redzamais saturs noteikti neatbilst patiesībai. Jaunizstrādātā testa metode nav tik invazīva vai traumējoša, lai ietekmētu personu spēju pārvietoties. Taču mācītāja kungam tas absolūti nerūp. Viņš savā naidā pret Latvijas valsti, pie video iekomentējis, ka „latvieši, ja valdība liktu, staigātu ar gurķi pakaļā”, norādot uz jau tā viņa popularizēto ideju par valsts režīma totalitāriem iedīgļiem.

Turklāt Mārcis dalās arī ar Jāņa Pļaviņa video, kurā tiek pausti tādi paši apgalvojumi un Latviju diskreditējoša informācija un valsts režīms tiek dēvēts par totalitāru. Tā vien šķiet, ka viņa draudzi sākuši apmeklēt mums tik „mīļie” krievvalodīgo tiesību aizstāvji, kuri taču arī ir tikai un vienīgi nabaga mocekļi.

Var jau smīkņāt un tikai pabrīnīties par cilvēku lētticīgumu, taču pārsteidzošākais un laikam arī bīstamākais  ir tas, ka cilvēku, kuri patiešām tic visam, ko mācītāja kungs viņiem stāsta, ir pietiekami daudz. Tas atspoguļojas arī komentāros zem viņa publikācijām.

Lai cik nesakarīgs vai absurds būtu ieraksts, viņa sekotāji to slavēs un cildinās, tāpat arī, ja tiks izplatīts kāda tikpat aprobežota cilvēka ieraksts, piemēram, kaut vai tā paša psihiski nelīdzsvarotā Jāņa Pļaviņa slima suņa murgi par citplanētiešiem un plakano zemi.

Es, protams, ironizēju, bet kas cits mums atliek? Attiecīgajā brīdi šis cilvēks kļūst gandrīz vai par apustuli, jo viņš arī domā tāpat kā viņu vadonis. Tas viss norāda uz fanātisku sekošanu vienai personai un tās idejām, kas ir ļoti bīstama lieta, jo šādiem cilvēkiem viņu vērtības un ticība ir pēdējais, ko zaudēt. Tāpēc to nevajadzētu ignorēt.

AVOTI:

http://www.marcisjencitis.lv/par-mums/macitaji

https://www.lsm.lv/raksts/zinas/zinu-analize/aizliegtais-panemiens-peta-draudze-kristus-pasaulei-ekspertu-acis--viduslaiku-draudi-ar-elli-un-cilveku-kontrole.a375064/

https://marcisjencitis.com/

https://marcisjencitis.com/kas-sagaida-totalitaru-valstu-valdibas-nakotne/

https://marcisjencitis.com/vakcinacijas-upuri-pasaule/

https://rebaltica.lv/2021/01/pfizer-neaptur-razosanu-nav-pamata-saistit-norvegijas-senioru-naves-ar-vakcinu/

https://www.facebook.com/100000223823458/videos/4347079691976115/

https://www.forbes.com/sites/roberthart/2021/02/01/anal-swab-covid-test-wont-make-you-waddle-like-a-penguin-china-says/?sh=5ee5206d475e

https://www.facebook.com/100000223823458/videos/4316218551728896/

Novērtē šo rakstu:

9
32