Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Eiropas Komisijas dokuments parāda, ka kopā valsts un nodokļu maksātāji air Baltic aviokompānijā laikā no 2020. līdz 2022.gadam ir ieguldījuši 340 miljonus eiro. Oficiālais avots: https://ec.europa.eu/competition/state_aid/cases1/202230/SA_101755_90631682-0000-C67C-9952-F3A517DA275F_53_1.pdf, paskatāmies paragrāfus nr. (23) līdz (27) un (120).

Aviokompānijas vadītājs Martins Gauss tā vietā, lai nepārtraukti koncentrētu spēkus uz to, kā aviokompānijai izdzīvot un attīstīties kovida situācijā  (pasaule ir plašāka par Latviju), vienkārši... bauda dzīvi un pilnveido savu profesionālo pilota karjeru. Ar lepnumu tiek sniegtas intervijas ārvalstu profesionālās vides mēdijos, ka viņš ir viens no retajiem aviokompāniju vadītājiem, kas ir profesionāli piloti.

Vēl vairāk, kovida tukšuma laikā ir rasta iespēja apgūt... Airbus A220 tipa reitingu (airBaltic flotes aparāts). Komercpilotam nepietiek ar pašu pilota licenci, ir jāsaņem tipa reitings arī uz katru lidmašīnas modeli, ko pilots vēlas vadīt. Martina Gausa gadījumā tas nozīmē Airbus A220. Pieejamais avots ir, piemēram, šeit: https://www.airlineratings.com/news/air-baltic-ceo-control-airlines-a220s/

Ierindas pilotam, kas nav Gauss, izmaksas šādam sākotnējam tipa reitingam būtu vidēji 30 tūkstoši eiro. Apmēram viena Gausa mēnešalga. Gauss un airBaltic lepni turpina reklamēt Gausa pilota karjeru, kas sākusies skaistajos 90. gados. Avots ir, piemēram, šeit: https://www.pilotcareernews.com/airbaltic-boss-passes-type-rating-on-airbus-a220/

Pirmais raksts (https://www.airlineratings.com/news/air-baltic-ceo-control-airlines-a220s/) arī atklāj Gausa luksusa dzīves veida tendences, norādot, ka "nozares aprindās" ir zināma Gausa aizraušanās ar itāļu Ferrari. Vai tā ir tikai tukša "modelīšu kolekcionēšanas" līmeņa spēle, vai arī Virtuozs Gauss (aviokompānijas vadītājs un pilots) tomēr spēj nodrošināt sev miljonāra cienīgu dzīveveidu (visticamāk ārpus Latvijas)?

Kopš 2011.gada, kad pie aviokompānijas vadības ir Gauss, valsts un nodokļu maksātāji ir tikai turpinājuši ieguldīt, klausoties Gausa regulārajos "makaronu" stāstos par sprādzienveida izaugsmi. Tikai vienmēr ir kādi traucēkļi, piemēram, sliktais kovids. Bet realitātē Gausam nav uzraudzības ne no aviokompānijas padomes, ne no Satiksmes ministrijas. Melot par "augstajām procentu" likmēm un "izdevīgām obligācijām" var tikai tad, ja zini, ka tevi nevar nokontrolēt.

Novērtē šo rakstu:

117
4