Menu
Pilnā versija
Foto

Maskai nav nekāda sakara ar valdības gāšanu

Sandis Ģirģens, iekšlietu ministrs · 18.10.2020. · Komentāri (48)

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Reāli fakti - Covid19 ir lipīgs, paaugstinās temperatūra, pazūd oža, bezspēks utt. Iespējams, daudzi jau ir pārslimojuši bez acīmredzamiem simptomiem vai komplikācijām. Manā paziņu lokā viena persona ir mirusi, viena atrodas karantīnā. Tā nav nekāda izklaide izslimot šo “zarazu”.

Kaut arī neesmu masku cienītājs, ārtelpās un darbā nenēsāju masku, tomēr cenšos izvairīties no masveida pulcēšanās vietām, vakar, ieejot benzīntankā, uz tām 5 minūtēm uzliku pašdarinātu masku. Neviens loceklis man no tā nenokrita, arī nejutos noniecināts vai aizskarts. Turklāt jūtos neomulīgi, kad kāds tuvumā klepo, puņķojas vai šķauda.

Es apzinos, ka šāda veida epidemioloģiskās drošības prasības par maskām veikalos, sabiedriskajā transportā utt. noteiktas uz divām nedēļām, un, ja situācija uzlabosies, pats MK cīnīšos PRET obligātu prasību nēsāt maskas. Šādai prasībai būtu jābūt rekomendējošai, jo pašdistancēšanās prasība 2m, roku mazgāšana bija, ir un būs pamatprasības.

Anarhistiem vai “varoņiem” ar selfijiem no veikala vai autobusa bez maskas... Ja jau tiešām vēlieties līdz galam būt varoņi, atrodiet, kādu draugu karantīnā ar covid19 diagnozi. Apskaujieties, samīļojieties un tad dokumentējiet savu pieredzi. Dalieties ar video par inficēšanās pieredzi un slimības gaitu. Vēlams pēc apskaušanās un samīļošanās pa tiešo doties uz mājām. Neapdraudiet citus, kas nevēlās inficēties. Par nakts diskotēku apmeklētājiem bez galvas labāk neizteikšos...

Vispār jau Austrumeiropā ir tāds “po...isma” gēns. Joprojām kaut kur klejo tas PSRS kolhoza sindroms... Kamēr pats vai ģimenē nenoliksies gar zemi, tikmēr var selfijoties.

Cienītie, es nevienu nenosodu. Tikai dalos ar pieredzi un faktiem. Es neesmu ne konspirāciju teoriju atbalstītājs, ne Covid19 noliedzējs, neizplatu murgainus stāstus par obligātu čipošanu, vakcinēšanu. Tai pat laikā nekrītu otrā galējībā - nēsāt masku ar smaidu uz lūpām un mazgāties dezinfekcijas līdzekļos.

Es vienkārši esmu cilvēks, racionāli domājošs un nelecu ar galvu nezināmā ūdenstilpnē vai ugunskurā. Sargā sevi, un Dievs tevi pasargās. Maskai nav nekāda sakara ar valdības gāšanu. Ja tev ir vēlme - paraksties par neuzticības izteikšanu valdībai, nevis tēlo varoni pustukšā veikalā, autobusā vai benzīntankā.

Ja tev ir idejas, kā uzlabot valdības darbu vai kā risināt vienu vai otru problēmu, strādājam kopā. Piesekojies manam facebook kontam un piesaki savas idejas, kā uzlabot valsti.

Divas nedēļas mēs varam pamēģināt būt piesardzīgi. Selfiji autobusos un veikalos ar tēmturi - esmu bez maskas.

Novērtē šo rakstu:

18
45