Menu
Pilnā versija
Foto

Maskas ir efektīvas, un arī bērni saslimst ar COVID-19

Latviešu ārstu un zobārstu apvienības valde · 29.10.2020. · Komentāri (43)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Vispār

04.11.2020. 16:23

PVo atzina ka neefektīvas, kādi vairs jautājumi.

Atbildēt

Skolnieciņš no svētbirzs

04.11.2020. 13:24

Rudens ir beidzies. Ziema jau klauvē pie mūsu namu durvīm. Vēsās naktis un saltie rīti ir kļuvuši par ikdienu. Pirmais sniegs vairs nav aiz kalniem. Tomēr kovid-19 sērga turpinās. Būsim apzinīgi un ievērosim visus valdības ierobežojumus, kā arī mediķu rekomendācijas. Ieturēsim 2 metru distanci cits no cita. Nedrūzmēsimies! Bieži un rūpīgi mazgāsim rokas. Neaizmirsīsim par dezinfekcijas līdzekļiem! Lai pasargātu sevi un citus no saslimšanas, lietosim sejas maskas. Būsim atbildīgi par savu un apkārtējo drošību. Par spīti grūtībām, saglabāsim cerību savās sirdīs. Ticēsim labajam. Iedegsim uz palodzes zaļu svecīti par godu Dabas Mātei. Mēs visi esam Dabas Mātes bērni, Dabas Māte ir mūsu radītāja. Lūgsim Dabas Mātes svētību, lai Dabas Mātes viedums mūs pasargā no kovid-19 sērgas! Lai ticība Dabas Mātei kalpo mums par bruņām un vairogu! Lūgsim Pērkonu – Debesu Tēvu – lai Pērkons patriec kovid-19 sērgu prom no mūsu mīļās zemītes! Lai ticība Pērkonam kalpo par zobenu mūsu rokās! Lūgsim Veļu Māti – Viņsaules Valdnieci – kaut ar kovid-19 sērgu sirgstošie drīz izveseļotos! Lūgsim Laimu – Likteņa Valdnieci – lai mums būtu labklājība un laimīga dzīvošana! Iekursim ugunskuru par godu Latvju Dieviem sava nama pagalmā! Kvēpināsim ugunskurā kadiķa zariņus un vērmeļu buntes. Ziedosim ugunskurā sauju monētu. Lūgsim Latvju Dievus – mūsu dzimtās zemītes aizstāvjus. Būsim atbildīgi saimnieki savā zemē, turēsim cieņā savu senču gudrības un senlatvju spēka zīmes. Lai Latvju Dievi mūs sargā šajā sūrajā laikā! Lai Latvju Dievi svētī Latviju! Lai Latvju Dievi stāv mums klāt!
No sirds veselību un pārticību vēlot, Jūsu Skolnieciņš no svētbirzs [Latvju Skaudības Dievs]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-)
#Skolnieciņš #kovid-19 #kroņvīruss #drošība #veselība #Pērkons #Laima #Māra #DabasMāte #VeļuMāte #saticība #LatvjuDievi #PozitīvāDomāšana #LatvjuDievuSvētība #labklājība

Atbildēt

Zane JAUNIEŠIEM

03.11.2020. 16:03

»

Cik tu glups

Tu glups, šaura piere,jo te nav runa par bērnu skaitu vispār, kuri ASV miruši no Covid, bet tas, ka pat bērni var nomirt no šī briesmoņa. Un vai tev maz piemēru, ka mirst ne tikai veci un slimi. Tepat Latvijā ir daudzi piemēri, ka miruši pilnīgi veseli no citām slimībā, kā bijušais TV vadītājs un citi...


Mēs, jaunieši, būsim MODRI un ATBILDĪGI!

Lai cik tas neliktos aplami, bet viena daļa jauniešu spriež un spļauj virsū COVIDa - 19, stāstiem, ierobežojumiem, bravurīgi - MUMS TAS NEKAIT (?) un nevīžīgi staigā bez maskas, tev nāk klāt un pūš virsū - laikam domā: riska grupas lai mirst, mazāk būs rūpēs, vairāk paliks naudas viņiem, jaunajiem.


Mēdz būt, ka notiek pretējais un te vēl neviens nezina par sekām nākotnē, tiem, kuri it kā izslimojuši, par sekām pašiem, par sekām uz bērniem un mazbērniem, kuri vēl dzims pēc izslimošanas.

Tad nu būs lāsts - jūs, vecie, jūs mediķi, infektoloģi, mūs nepasargājāt, neizstāstījāt, kas var notikt, ka mums var dzimt bērni ar iedzimtām kaitēm utt.

RISKA GRUPĀM - bērni vairākumam vairs nedzims, mūžs daļēji jau nodzīvots un viņi būs tie, kuri visvairāk sargāsies, lai nesaslimtu un JAUNIEŠI BŪS (var būt) VISLIELĀSKIE ZAUDĒTĀJI, ja nesargāsies no saslimstības, nenēsās maskas, turpinās būt ĻAUNI pret vājākajiem - veciem, slimiem. Klau, riska grupa "smēķētāji un alkohola
regulārie lietotāji" un citi.

JAUNIEŠI, esiet modri, ļaunums nereti atmaksājas ar ļaunumu.

Atbildēt

Cik tu glups

01.11.2020. 21:36

»

Uldis

ASV ap 200 bērnu nomiruši. Tas ir 330 miljoniem iedzīvotāju. Salīdzinoši katru gadu tur autoavārijās nomirst virs 30 tūkst. cilvēku (un noteikti vairāk kā 200 bērnu


Tu glups, šaura piere,jo te nav runa par bērnu skaitu vispār, kuri ASV miruši no Covid, bet tas, ka pat bērni var nomirt no šī briesmoņa. Un vai tev maz piemēru, ka mirst ne tikai veci un slimi. Tepat Latvijā ir daudzi piemēri, ka miruši pilnīgi veseli no citām slimībā, kā bijušais TV vadītājs un citi.

Atbildēt

Kur aug kājas gobzemisma-apinisma izpausmēm

01.11.2020. 21:26

Rozentāles teiktais - valdības pasākumi ir aplami?
Komeentārs Pietiek.com
08.04.2020. 09:34
“Koronavīruss nav īpaši lipīgs un agresīvs!” “Koronavīruss agresīvs nav. Arī lipīgums nav augsts, jo, kā saka epidemiologi visā pasaulē, viens inficētais var vīrusu nodot tālāk diviem, diviem ar pusi, maksimālais trim cilvēkiem. Tātad tā nav augsta inficētība, augsta tā būtu, ja mēs runātu par 10 vai 15, 20 inficētajiem no viena infekcijas avota,” TV24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” skaidro Baiba Rozentāle, RAKUS Latvijas Infektoloģijas centra galvenā ārste.
Satraukumu par vīrusu rada fakts, ka tas ir kas jauns un nevienam pret to nav imunitātes.”Šeit viss ir atkarīgs no nespecifiskās šūnu imunitātes. Izrādās, ka daudziem cilvēkiem pie nelielas inficējošās devas, ieelpojot maz vīrusa, tā daļiņas tiek iznīcinātas. Tieši tādēļ 80% izslimo bez simptomiem vai ļoti viegliem – viegls klepus, kas pēc īsa laika pāriet,” turpina Rozentāle.

TĀTAD, ROZENTĀLES TEIKTAIS PIERĀDA, KA VALSTS IEVIESTAIS ĀRKĀRTAS STĀVOKLIS IR APLAMS, NEVAJADZĪGs, TAUTU TRACINOŠS, bezjēdzīgs utt.?

Tas ir Rozentāles atbildīgais žests?


Atbildēt

No Facebook

01.11.2020. 20:22

Šis būs mans pēdējais ieraksts FB par Covid tēmu.
Kāpēc esmu skeptisks attiecībā uz Covid histēriju?
Nolēmu apkopot visu vienā materiālā un vairāk par to nerakstīt. Ir apnicis, ir nogurdinoši; galu galā, notiek arī daudz kas foršs gan tālāk pasaulē, gan tepat apkārt.
Lai nav pārpratumu – nešaubos par vīrusa eksistenci un pie noteiktiem apstākļiem arī bīstamību. Neesmu Gobzema sekotājs, zinu, ka Zeme ir apaļa, atmiņūdeni nelietoju, mums lauku mājā darbojas 5G. Pieļauju, ka arī pats ar šo draņķi varu saslimt, sekas var būt visādas, un tāpēc šeit uzrakstītais nekādi nav bravūra vai ignorance.
Esmu padomju sistēmas produkts. Iespējams, tieši tāpēc rezervēti izturos pret gadījumiem, kad meinstrīma mēdiji “močī” “pareizo” veidokli. Kovida gadījumā “pareizais” viedoklis bija / ir paniku un izmisumu izraisošs. Tas īpaši attiecas uz publikāciju virsrakstiem, piemēram:
• Virsraksti katru dienu brēc par pēdējo 24 laikā saslimušajiem un mirušajiem, bet tendenciozi nenorādot, cik šajā laikā ir izveseļojušies. Links piemēram šeit: https://jauns.lv/.../411520-ceturtdien-latvija-jauns...
• Virsrakstos tendenciozi apgalvojumi, ka Kovids izraisa 5x lielāku mirstību kā gripa, tikai vēlāk tekstā it kā starp citu norādot, ka sacītais attiecas tikai uz stacionētajiem gadījumiem. Links piemēram šeit: https://www.tvnet.lv/.../petijums-covid-19-ir-vismaz...
• Vasarā, kad situācija bija daudz maz laba un pēdējo 24 stundu laikā bija tikai 1 saslimušais, virsrakstos figurēja vārdformula “vēl viens saslimušais”, tā vietā lai lietotu “tikai viens saslimušais” vai neitrālo “viens saslimušais”. Links piemēram šeit: https://www.la.lv/piektdien-latvija-registrets-vel-viens...
• Regulāri tika/tiek publicēti šausmu stāstu par ar C19 mirušajiem, emocionāli viņu draugu stāsti. Links piemēram šeit: https://tautaruna.nra.lv/.../328346-tuvinieki.../... Taču netika/netiek publicēts neviens stāsts par cilvēkiem, kuri C19 dēļ pavasarī netika uz atceltajām plānveida operācijām un tāpēc bija spiesti pamest šo pasauli. Mūsu radu lokā viens šāds gadījums ir; noteikti ir vēl, un nebrīnos, ka šādu gadījumu skaits ir samērojams ar C19 upuru skaitu.
Šāda acīmredzama tendencioza situācijas pasniegšana nevar neizraisīt jautājumus. Un pilnīgi neviļus nākas sev atzīt, ka šādu pieeju vislabāk raksturo jēdiens “farss”.
Ir zināms, ka panika, izmisums, depresija mazina imunitāti, paverot plaši vārtus visiem vīrusiem. Tāpat sabiedrības “močīšana” radīja/rada šķelšanos par tuvu draugu un ģimeņu locekļu starpā, vēl vairāk palielinot izmisumu un dzenot grīdā spēju pretoties vīrusiem. Kālab tā vajag??
No valdīšanas puses (pirksti neklausa uzrakstīt “valdības”, neko darīt) tika un tiek gāzti virsū tādi vai citādi ierobežojumi. Taču acīmredzami pietrūkst citu veselā saprata diktētu darbību, piemēram:
• no Dumpja, Viņķeles, Kariņa mutes ne reizi neizskanēja aicinājums stiprināt imunitāti, atmest smēķēšanu, mazināt lieko svaru – darbības, kas veicinātu katra indivīda pretošanos spēju vīrusam. Tā vien šķiet, ka viņiem vesela sabiedrība nemaz nav vajadzīga. Tā vien šķiet, ka viņiem nevajag, ka indivīds pats uzņemas atbildību par savu dzīvi un veselību, tā vietā akli kā aita klausot valdīšanas noteiktajiem ierobežojumiem;
• vasarā nekas netika sagatavots saprātīgām darbībām situācijā, ja rudenī pieaugtu saslimušo skaits. Kas traucēja vasarā vienoties apmaksāt slimības lapu jau no 1. dienas, lai cilvēks ar simptomiem bez svārstīšanās varētu palikt mājās? Kas traucēja jau vasarā atrast variantus, kā nepieciešamības gadījumā izolēt saslimušos valsts apmaksātā viesnīcā? (Akadēmiķis Kalviņš norādīja, ka bija svarīgi izolēt inficētos no sabiedrības, nevis visu sabiedrību! – links: https://xtv.lv/.../4rP7eA3q7BR-kalvins_kas_ir_vienkarsak... ) Kāpēc tiek “aicināts domāt” tikai oktobra beigās, kad inficēto skaitļi sāk strauji tiekties debesīs (links: https://jauns.lv/.../411410-vinkele-aicina-valdibu-domat... )? Tak tika saņemti 4+ miljardi Covida naudas.
Nobeigumā vēl divi pārdomas rosinoši apsvērumi un īss subjektīvs secinājums.
Pirmais apsvērums ir par taisnības sargsuņa lomā iecelto cenzoru “ReCheck”. Vispār jau tas ir amizanti, ka, piemēram, divu ārstu izteikto pretēju apgalvojumu pareizību “iztiesā” žurnālisti. Feini, ne? Vēl zīmīgā lieta – “ReCheck” “piekasīšanās” notiek pie “mēteļa pogām”, nevis pie paša “mēteļa”. Piemēram, vasarā tika izteikts apgalvojums, ka visi toreiz 14 Latvijā ar Kovidu viņsaulē aizgājušie bijuši ar nopietnām ielaistām blakusslimībām. “ReCheck” šo izteikumu nocenzēja, jo atrada, ka no 14 viens ir bijis ar lieko svaru un liekais svars medicīniski neskaitoties ielaista slimība. Šo linku man ir slinkums meklēt, taču katrs var pārbaudīt šo novērojumu uz dr. Pētera Apiņa cenzēšanu. Apiņa kungam ir vājība absolutizēt kādas nebūt tendences, piemēram, pateikt, ka: “Bērni ar C19 neslimo.” Taču tendencēm, kā zināms, mēdz būt nobīdes, par kurām tad tiek šauts – jā, bērni slimo maz, bet taču tomēr slimo! Jācenzē!
Otrs apsvērums – PVO no tribīnes apgalvoja, ka ar C19 ir izslimojuši vismaz 10% pasaules sabiedrības (links lejā pie komentāriem!). Tas ir ap 770 mlj izslimojušo. Mīrušo skaits ir ap 1,13 mlj. Tātad mirstība ir ap 0,13 – 0,14%. Katrs var salīdzināt šos ar gripas skaitļiem.
Mans secinājums ir gauži subjektīvs – šī histērija ir stipri pārspīlēta. Protams, arī pamācoša, liekot saprast, ka vienīgā stabilā lieta uz šīs pasaules ir nestabilitāte. Un man brīvība ir svarīgāka par veselību. Ja dziļāk ieklausos sevī – arī par dzīvību. Baidīties dzīvot dēļ bailēm nomirt? Vai tāpēc ir jānāk uz šo pasauli??
P.S. Pēdējo dienu publikācijas šo farsu padara tik kolorītu, ka nevarēju atturēties šo kopsavilkumu nepapildināt.
Un tā - Eiropas zāļu aģentūra saņēmusi reģistrēšanai divas Kovida vakcīnas: https://www.la.lv/iesniegti-divi-pieteikumi-vakcinas-pret... . Tātad, nepina gada laikā ir izstrādātas un pārbaudītas DROŠAS vakcīnas pilnīgi nepazīstamam jaunam vīrusam? Eu, jūs nopietni?? Man šeit saskatās tikai divas iespējas:
1) vai nu ir noticis astotais pasaules medicīnisks brīnums, vai
2) šīs vakcīnas tikai izveidotas jau kopā ar vīrusu. Un tad nu ir tā - mēs ar vienu roku iemetam labi mērķētu granātu sazvērestības teoriju mērķauditorijā - lasīt šeit: https://www.lsm.lv/.../covid-19-parslimosana-maina.../ , kamēr ar otru roku vicinām plakātu "Lai dzīvo sazvērestības teorijas!" cerībā, ka apjukusī sabiedrība uzrakstu neizlasīs.
Vai ir trešā iespēja? Iespējams. Būtu interesanti dzirdēt kāda patiešām uzticama eksperta viedokli. Piemēram, jau minētā akadēmiķa Kalviņa.
Un tad, jā, par šeit jau pieminēto sabiedrībā valdošo paniku un depresiju sākuši rakstīt mēdiji: https://www.lsm.lv/.../covid-19-ietekme-ir-skarba-pieaug.../. Taču ir neliela nianse - tur rakstīts, ka tas viss radies "Covid-19 ietekmē". Balstoties uz augstāk minēto, es sacītu, ka tas radies masu mēdiju ietekmē. Kādēļ to tā vajadzēja darīt? Tas jau ir cits jautājums. Taču farss turpinās!

Atbildēt

millers

01.11.2020. 11:09

aptiniet maasku ap krāniņu,vismaz slikta sēkla neizplatīsies,bet,kakariņa un vikeles gadījumā pat tas nepalīdzēs ,jo tas triperis vazājās visur

Atbildēt

Hmm

01.11.2020. 01:41

Sorry, bet tas nature raksts atgadina dailjliteraturu...

Atbildēt

aha

30.10.2020. 23:15

»

hmm

Jā, Apinis salaida tūtā gan dūmu daļiņu izmērus (pēc viņa domām tie sasniedzot o,3mm!!!), gan tiem sekojošos izmēru salīdzinājumus. Bet viņš deva konkrētus ciparus, kurus pāris minūšu laikā jebkurš var pārbaudīt un dabūt reālo bildi...


Apinis deva konkrētus ciparus, ko pārbaudot redzams, ka pilnīga tūta.
Šajā rakstā atsauce uz nopietna zinātniska žurnāla pētījumu ar virkni atsaucēm.

Tātad ticam Apinim, jo viņš taču "deva konkrētus ciparus, kurus pāris minūšu laikā jebkurš var pārbaudīt"

Atbildēt

hmm

30.10.2020. 21:50

»

aha

Apinis operēja ar tādiem skaitļiem, ka sanāca ka maskas izgatavo no futbola vārtu tīkla ar 20-300 mm caurumiem


Jā, Apinis salaida tūtā gan dūmu daļiņu izmērus (pēc viņa domām tie sasniedzot o,3mm!!!), gan tiem sekojošos izmēru salīdzinājumus. Bet viņš deva konkrētus ciparus, kurus pāris minūšu laikā jebkurš var pārbaudīt un dabūt reālo bildi.

Pamēģini pārbaudīt šī propagandas ūdensgabala autoru "skaidri zināmo" informāciju!

Atbildēt

Derdz

30.10.2020. 19:50

»

tev problēmas ar rakstītu tekstu

Citāti no tavas saites...


Bet vai jūs izlasījāt, ka med.maskas nav indiv.aizsardz.līdzekļi. šādas med.maskas neaizsargā to nēsētājus pret vīrusu. Tad rodas jautājumi kapēc tādas pretrunas, raksta, ka nepasargā, bet turpat raksta, ka samazina, bet tekstā nav pateikts kā mazina, samazina..tapēc papēti tālāk nevis apsaukāties, jums, laikam vecums jau iestājies ātrāk par laiku. Tajā skaitā, izlasiji, ka med.maskas ir paredzētas baktērijām, bet covid ir vīruss, kura izmērs no 40līdz140 nanometriem, bet med.maskas aizsardzibu veic no 300 nanometriem. Skat mekke un pēti, mēgini noskaidrot no ka sastāv vīruss un cik ilgi dzivo uz maskas virsmas, ka arī ar elpojot radi gaisa plūsmu, kam noteikts spēks un ātrumu, ar kuru ievelc mutē vīrysu vai no mutes uz āru.

Atbildēt

Derdz

30.10.2020. 19:39

»

tev problēmas ar rakstītu tekstu

Citāti no tavas saites...


Ja pamanīji tikai, ka mazina, tad lūdzu uz raksti, kā mazina,samazina, vai četrus vīrusa daļiņa maska pasargā, bet ar piekto laiž cauri kaut pareizi un stundu lieto masku.kā arī no ka sastāv siekalu un sekrētu pilieni, vai no ūdens, bet vīruss no kā sastāv, jo pilieni satur vīrusu, kuri nokļūst uz maskas virsmas, kurš dzivotspējīgāks..

Atbildēt

tev problēmas ar rakstītu tekstu

30.10.2020. 19:04

»

Derdz

Šeit gan rakstīts ka medicīniskās un nemedicīniskās maskas nepasargā no vīrusiem, tikai no pilieniem, kurš sastāv no ūdens, bet vīrusam cita viela https://www.ptac.gov.lv/lv/news/elposanas-celu-aizsardzibas-lidzekli-covid-19-infekcijas-izplatisanas-laika un tur arī norāde uz ecdc.eu


Citāti no tavas saites
"Medicīnisko masku lietošana mazina vīrusu izplatīšanu no tiem cilvēkiem, kuri jau ir slimi"

"Higiēniskās sejas maskas samazina runāšanas, klepošanas vai šķaudīšanas laikā izdalītos siekalu pilienus, krēpas vai elpceļu sekrētu. Tās ierobežo ārējā vidē esošu elpceļu pilienu nonākšanu maskas lietotāja mutes un deguna dobumos"

Atbildēt

aha

30.10.2020. 18:59

»

hmm

Apinis vismaz operēja ar šādiem tādiem izmēriem un mērvienībām, kurus, ja ir vēlēšanās, katrs var pārbaudīt pats...


Apinis operēja ar tādiem skaitļiem, ka sanāca ka maskas izgatavo no futbola vārtu tīkla ar 20-300 mm caurumiem!

Atbildēt

Derdz

30.10.2020. 16:32

Šeit gan rakstīts ka medicīniskās un nemedicīniskās maskas nepasargā no vīrusiem, tikai no pilieniem, kurš sastāv no ūdens, bet vīrusam cita viela https://www.ptac.gov.lv/lv/news/elposanas-celu-aizsardzibas-lidzekli-covid-19-infekcijas-izplatisanas-laika un tur arī norāde uz ecdc.eu

Atbildēt

hmm

30.10.2020. 15:56

Apinis vismaz operēja ar šādiem tādiem izmēriem un mērvienībām, kurus, ja ir vēlēšanās, katrs var pārbaudīt pats.
Šitā varza bliež tikai standarta propagandas frāzes - "zināms", "skaidri zināms" un, protams, piesauc vienus "pētījumus", kamēr cītigi noklusē citus.

Sekli gan strādājat, amerikas bļauri!

Atbildēt

viss ir vienkārši

30.10.2020. 12:22

»

Lasu

komentus un jāsecina , ka Apiņa oponenti kaut kā nolasījušies no viena aizgalda , jo viņu mentālie griesti nesniedzas augstāk par jostasvietu. :D


Kāds "mēēēdijs" un tā kuratori - tādi "autori", pietiekfani un citi tamlīdzīgi zombiji.

Atbildēt

turpinājums

30.10.2020. 08:34

»

Kā tur ir ?

Brīvprātis...


“Laboratory tests showed the penetration of particles through the cloth masks to be very high (97%) compared with medical masks (44%) (used in trial) and 3M 9320 N95 (

Atbildēt

Kā tur ir ?

30.10.2020. 08:33

Brīvprātis
28. Oktobris plkst. 14:10 ·
Vai auduma maskas aizsargā tās lietotāju vai tieši palielina iespēju tās nēsātājam inficēties ar vīrusu?
Pēdējā laikā arvien lielāks masu mēdīju un dažu organizāciju spiediens tiek likts uz to, ka ir pierādīts, ka auduma maskas aizsargā un ka tās ir lietderīgi nēsāt. Taču neviens, kurš šādu informāciju izplata, nedod atsauces uz zinātniskiem pētījumiem. Piemēram, nesen Pēteris Apinis publicēja video par to, kas maskas nav lietderīgi nēsāt, bet uzreiz ārstu uz zobārstu biedrība nāk klajā ar atklātu vēstuli, ka maskas pasargā un tas ir zinātniski pierādīts, bet nekādas atsauces uz pētījumiem nedod.
Tad nu lūk, lai tiktu skaidrībā, nolēmu veikt publiskajos medicīnas žurnālos esošo pētījumu nelielu apskatu.
Pirmais un apjomīgākais pētījums, uz kuru atsauces ir arī vēl daudzos citos rakstos par šo tēmu, ir šis 2015. gadā veiktais pētījums.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4420971/
Tajā tika iesaistītas 1607 medicīnas personāla darbinieki no 14 slimnīcām. Pētījums tika veikts 3 grupās, kur pirmā lietoja medicīnas maskas, otrā auduma maskas, bet trešā kontrolgrupa varēja nelietot maskas. Tajā pētīja inficēšanās gadījumu skaitu ar gripai līdzīgiem vīrusiem, tas ir kategorijas, kurā iekļaujas arī covid-19.
Šajā pētījumā tika konstatēts:
“The rates of all infection outcomes were highest in the cloth mask arm, with the rate of ILI statistically significantly higher in the cloth mask arm (relative risk (RR) 13.00, 95% CI 1.69 to 100.07) compared with the medical mask arm. Cloth masks also had significantly higher rates of ILI compared with the control arm.”
Tas ir, auduma masku lietojošai grupai bija ievērojami vairāk inficēšanās gadījumu, nekā grupām, kuras lietoja medicīnas maskas vai maskas nelietoja.
Tāpat šajā pētījumā tika pētīta vīrusa izmēra daļiņu caurlaidība maskā un rezultāti ir šādi:
1) auduma maskas laiž cauri 97% daļiņas;
2) medicīnas maskas laiž cauri 44% daļiņas;
3) N95 maskas

Atbildēt

Latviešu ārstu un zobārstu apvienības valde

30.10.2020. 06:40

Cik zinu, ar latviešiem šai valdei nav nekāda sakara. Tur strādā ebreji, kas Latvijā pārsvarā ir zobārsti un darbu nepārtrauca pat “pandēmijas” sākumā. Runājot latviešu vārdā, šie ebreji sevi parāda kā žīdus. Tieši tā dara E. Levits.

Šī “valde” 4. maija valsts korporācijai lien ti.sā, jeb ats.ka, kā izteicies Kanādas premjers tautas valodā, ar šādu paziņojumu, jo zobārstniecības bizness ir dārgs un ienesīgs gan zobārstiem, gan valstij. Otrkārt, valde tā paziņo, lai cionistu varas kliķe zobārstniecības biznesu neaizmlapē ciet uz kaut kādu “karantīnas laiku”!

Atbildēt

RP

30.10.2020. 06:33

»

Lasu

komentus un jāsecina , ka Apiņa oponenti kaut kā nolasījušies no viena aizgalda , jo viņu mentālie griesti nesniedzas augstāk par jostasvietu. :D


Es arii to ieveeroju. Ne tikai Apinja oponenti, bet tie teksti ir vieni un tie pashi zem visiem "neertajiem" rakstiem. Visai tizli un jeeli.

Atbildēt

fakts

30.10.2020. 06:23

»

fakts

Debiliķis nav spējīgs pat savu ieteikto rakstu izlasīt līdz galam...


Un vēl tajā rakstā PVO piedēvēts pilnīgi šizofrēnisks padoms

"Ja esat vesels, jums nav jāvelk maska. Jums tas jādara tikai tad, ja novērojat simptomus, vai aprūpējat ar “Covid-19” slimu cilvēku”

Ja jau maska ne no kā neaizsargājot, tad kāpēc tā būtu jāvelk aprūpējot saslimušo?!

Atbildēt

fakts

30.10.2020. 06:15

»

ko nu ,zoparsti ?

Medicīnas profesors, infekciju profilakses speciālists un Aiovas Universitātes, ASV, Medicīnas fakultātes profesors Elī Perencevičs nācis klajā ar viedokli, ka parastās sejas maskas ne tikai nepasargā no bīstamā koronavīrusa, bet pat var palielināt iespējas ar to inficēties...


Debiliķis nav spējīgs pat savu ieteikto rakstu izlasīt līdz galam!

"Tāpat viņš piebildis, ka maskas ir efektīvas tikai tādos gadījumos, kad cilvēks jau ir slims ar gripu vai jauno vīrusu “Covid-19”, jo tādā veidā iespējams pasargāt citus un neļaut saviem baciļiem izplatīties apkārtējā vidē. "

Atbildēt

ākstam

30.10.2020. 06:11

»

lauķis

Kas tad to nezina,odus tikai ar žoga sietu ķer.Interesanti,tās ir visu ārstu domas vai tikai valdes ,,locekļu,, domas?Valde jau nu varētu iepazīstināt ar vācu ārstu biedrības domām


Tu vispār masku vai kaut vai audumu esi kaut reizi dzīvē redzējis vai dzīvo ietīts marlē, ko uzskati par vienīgo auduma veidu?

Atbildēt

FENIKSS

30.10.2020. 03:31

»

Kauns!

Vai tiešām mūsu valstī ir ārsti, kuri skaļi var reklamēt, ka šīs maskas aiztur vīrusu...


Latvijai vispār ir ekonomika ko sagraut? Pēc privatizācijas un iestāšanās eirosavienībā ekonomika mums ir tikpat stipra kā kara aviācija - pat Piedņestrai ir gan stiprāka ekonomika, gan kara aviācija.

Atbildēt

Kauns!

30.10.2020. 00:21

»

Solī

kur tika apkopoti dati par 200 valstīm, secinājums ir - inficēšanās pieaugums ar COVID bija 4 reizes lēnāks, lietojot maskas


Vai tiešām mūsu valstī ir ārsti, kuri skaļi var reklamēt, ka šīs maskas aiztur vīrusu?
Man vienkārši ir kauns par cilvēkiem, kuri savas mantkārības dēļ vai arī idiotisma dēļ neredz, kas notiek pasaulē un aicina mūs sagraut (ierobežojumu dēļ) mūsu valsts ekonomiku- pretim bezdarbam, badam, daudzu cilvēku nāvēm. KAUNS!
Šie vairs nav joki!

Atbildēt

Kam vēl ir šaubas

29.10.2020. 22:34

koē ? :) Reizē tika noraidīts vairāku deputātu priekšlikums komersantiem piemērot sodu līdz 5000 eiro par sejas masku lietošanas pienākuma nekontrolēšanu. Šādu rosinājumi bija virzījuši deputāti Rihards Kols (NA), Kaspars Ģirģens (KPV LV) un Edvīns Šnore (NA).

Atbildēt

Lasu

29.10.2020. 22:17

komentus un jāsecina , ka Apiņa oponenti kaut kā nolasījušies no viena aizgalda , jo viņu mentālie griesti nesniedzas augstāk par jostasvietu. :D

Atbildēt

Solī

29.10.2020. 22:16

kur tika apkopoti dati par 200 valstīm, secinājums ir - inficēšanās pieaugums ar COVID bija 4 reizes lēnāks, lietojot maskas.

Tas visu arī pasaka. Tikai lēnāks.
Marksisti rullē vai?

Atbildēt

biete

29.10.2020. 21:56

Apinim var ieteikt pēc čurāšanas rūpīgāk nokratīt savu gobzemiņu. Lai nepiepil bikses.

Atbildēt

MAO

29.10.2020. 20:43

»

GEO

Vēl tikai jautajums,kā interesēs Apeņonkuls izvērsis šādu propagandu. Diez vai tikai sava labuma guvējs būs


Par otru parasti spriež pēc savas samaitātības pakāpes ...

Atbildēt

GEO

29.10.2020. 20:24

Vēl tikai jautajums,kā interesēs Apeņonkuls izvērsis šādu propagandu. Diez vai tikai sava labuma guvējs būs..

Atbildēt

ko nu ,zoparsti ?

29.10.2020. 20:06

Medicīnas profesors, infekciju profilakses speciālists un Aiovas Universitātes, ASV, Medicīnas fakultātes profesors Elī Perencevičs nācis klajā ar viedokli, ka parastās sejas maskas ne tikai nepasargā no bīstamā koronavīrusa, bet pat var palielināt iespējas ar to inficēties.
https://jauns.lv/raksts/par-veselibu/374053-asv-medicinas-eksperts-uzsver-sejas-maskas-no-koronavirusa-nepasargas-tas-tiesi-var-palielinat-risku-inficeties?

Atbildēt

Tikko apmetis kožoju apīnis

29.10.2020. 20:03

No laika gala zobārsti ir bijuši izredzēti, tādēļ nav šaubu kuram noziedznieku grupējumam tie pieslējušies.

Atbildēt

lauķis

29.10.2020. 19:13

Kas tad to nezina,odus tikai ar žoga sietu ķer.Interesanti,tās ir visu ārstu domas vai tikai valdes ,,locekļu,, domas?Valde jau nu varētu iepazīstināt ar vācu ārstu biedrības domām.

Atbildēt

Uldis

29.10.2020. 18:30

ASV ap 200 bērnu nomiruši. Tas ir 330 miljoniem iedzīvotāju. Salīdzinoši katru gadu tur autoavārijās nomirst virs 30 tūkst. cilvēku (un noteikti vairāk kā 200 bērnu).

Atbildēt

:)))

29.10.2020. 17:52

»

pietiekskapja

lapsveidīgo covidiotu atkritums iesmirdējās


Un tas ir viss , kas tavā galviņas šķidrumā peld ? :))) Lopiņ , marš uz kūti!

Atbildēt

pietiekskapja

29.10.2020. 17:49

»

:)))

Ēzeļu koris brēca , jo kabaļas kante jānotur.Es jums pat savu kaķi neuzticētu ārstēt


lapsveidīgo covidiotu atkritums iesmirdējās?

Atbildēt

:)))

29.10.2020. 17:44

Ēzeļu koris brēca , jo kabaļas kante jānotur.Es jums pat savu kaķi neuzticētu ārstēt! :)))
https://youtu.be/nZMaBPMmqAM

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts: