Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Dienu pirms galīgā termiņa, kad savus piedāvājumus var iesniegt potenciālie maksātnespējīgā metalurģijas uzņēmuma Liepājas metalurgs pircēji, savu finanšu piedāvājumu iesniedzis tikai viens pretendents - Krievijas uzņēmums Afina Pallada, liecina Pietiek rīcībā esošā informācija. Iepriekš Liepājas metalurga maksātnespējas administrators Haralds Velmers (foto no liepajniekiem.lv) solījis, ka pretendenti būšot vairāki, jo vairāk nekā 20 kompānijas izrādījušas interesi, parakstot konfidencialitātes līgumus.

Piedāvājumus potenciālie investori var iesniegt vēl piektdien. Tie nebūs saistoši, bet interesentiem dos iespēju veikt Liepājas metalurga padziļināto izpēti, lai lemtu par uzņēmuma iegādi. Tomēr piedāvājumu skaits, kā arī piedāvātās pirkuma summas un nosacījumi var ietekmēt Liepājas metalurga tālāko pārdošanas procesu.

Pēc Pietiek rīcībā esošās informācijas, piedāvājumu iesniegšanas termiņam tuvojoties beigām, ir maz cerību, ka kāds Liepājas metalurgu varētu nopirkt par tā ieķīlātās mantas novērtējumu - 112 miljoniem eiro. Jāatgādina, ka valsts Finanšu ministrijas un Valsts kases personā pērnvasar samaksāja uzņēmuma ņemto un valsts garantēto kredītu Itālijas Unicredit Bank - 67 miljonus eiro. No Liepājas metalurga pārdošanas cenas tieši atkarīgas valsts izredzes atgūt šo naudu, kā arī uzņēmuma uzturēšanā ieguldītos līdzekļus un citus izdevumus.

Līdz piektdienai vienīgā zināmā pretendente, kas iesniegsi investīciju piedāvājumu Finanšu ministrijai, administratoram Velmeram un piesaistītajam pārdošanas konsultantam Prudentia Advisors, - Krievijas holdingkompānija Afina pallada savā piedāvājumā uzsvērusi, ka uzņēmuma darbības atjaunošanai nepieciešams investēt 50 līdz 60 miljonus eiro. Tādēļ tās finanšu piedāvājums Liepājas metalurga iegādei, lai arī atzīst ieķīlātās mantas vērtību 112 miljonu eiro apmērā, ne tuvu nav šī summa.

Krievijas investors piedāvājis divus iespējamos apmaksas variantus. Pirmajā variantā par Liepājas metalurgu samaksāt uzreiz 55 miljonus eiro, kas būtu galīgais maksājums, ņemot vērā nepieciešamās papildu investīcijas līdzīgā apmērā. Otrajā - samaksāt 10 miljonus eiro, bet pārējo summu kā atlikto maksājumu - 10 gadu garumā.

Pietiek jau rakstījis, ka Velmers iecerējis maksātnespējīgā metalurģijas uzņēmuma pamatražotni pārdot nevis izsolē, bet gan "labākā piedāvājuma" iesniedzējam - pēc shēmas, kāda savulaik tika aktīvi izmantota Latvijas kuģniecības privatizācijā. Šādā veidā Velmers prognozējot saņemt pat 112 miljonus eiro, kas ir oficiālais ražotnes novērtējums.

Velmera plānā apgalvots, ka administrators izvērtējis uzņēmuma mantas (ieķīlātās un neieķīlātās) pārdošanu un secinājis, ka kreditoru ieguvums no mantas pārdošanas uzņēmumu vai lietu kopības ietvaros būs augstāks, nekā pārdodot katru mantas vienību atsevišķi, par vērtību, kas nosakāma attiecīgā uzņēmuma ietvaros saimnieciskās darbības neturpināšanas (likvidācijas vērtība). Tāpēc Velmers uzsākšot Liepājas metalurga mantas pārdošanu uzņēmumu vai lietu kopības ietvaros, nerīkojot izsoli.

Novērtē šo rakstu:

0
0