Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Vai ir iespējams strauji audzēt Latvijas ekonomiku, ja plāna realizētāji no ekonomikas neko (no vārda - pilnīgi galīgi vispār neko) nesaprot?

Ir iespējams. 100%. Valdībai ir savām spējām atbilstošs plāns, un to jau uzsākts realizēt.

Kā? Jārealizē kāds kosmisku izmaksu projekts, kuru pirms tam kosmiski sadārdzina un finansēšanai kosmiski aizņemas.

Šādu plānu daudzu gadu garumā izstrādāja kāds megamenedžeris Kaspars. Uzvārds Briškens.

Viņš ir patiešām (savā ziņā) ļoti spējīgs - desmitgades saņemt kosmisku algu par Tvaika ielas cienīgu Napoleonu ir jāmāk. Visu cieņu!

Kaspara ideja gan nav unikāla. Savu ideju viņš nospēris no saviem patroniem - padomjlaiku komunistiem. PSRS būvēja tādu Baikāla-Amūras maģistrāli (BAM), kas būtiski kurināja tālaika IKP.

Kaspara plāna atslēgas elements ir dzīt pāļus. Ar niansi - viņš vienkāršojis BAMa konceptu, jo īsti vairāk nespēj un tagad arī nav svarīgi, kurā vietā dzīt pāļus, jo tagad par kļūdām vairs nenošauj.

Pirmo pilotprojektu Kaspars realizēja RailBaltica ietvaros - šogad iedzina pāli tiltam Rīgā, kura (kā saprotu) nebūs. Bet exceliski audzēt IKP līdz nākamajām vēlēšanām tā var.

Kā tā sanāk? Šogad Daugavā Rīgas centrā iedzina pāli (pilotprojektu) par 20 miljoniem. Izdevās! Gan apguva miljonus, gan Kaspars saņēma algu, gan palika televizorā.

Latvijas IKP ir 40 miljardi. Lai nodrošinātu 5% IKP izaugsmi gadā, pieaugošā tempā vienkārši jāsadzen simtiem pāļu. Nākamgad 100 pāļi, aiznākamgad 200 pāļi (un tad jau vēlēšanas). Tas nodrošinās IKP izaugsmi ap 5% gadā.

Baltijas tīģeris!

Projekta realizētāji nav muļķi. Viņiem galvā ir zaļas sūnas, un tas palīdzēs amortizēt kritienu, kad IKP izaugsmes realizēšanai paņemtie aizdevumi būs jāatdod vai jāspēj vismaz maksāt kredītprocentus. Vēl viena problēma ir tā, ka ar šādu pieeju pārskatāmā nākotnē naudu pāļu dzīšanai vairs nedos, un IKP nogāzīsies atpakaļ. Bet tas - pēc vēlēšanām.

Pēc tam vainīgi būs 100 troļļi tviterī.

Novērtē šo rakstu:

140
3