Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Ar interesi iepazinos ar publikāciju, kurā iekšlietu minists Sandis Ģirģens stāsta, kā viņš pilnīgi un absolūti nejauši kaut kad – nezin kad esot labticīgi nobildējies ar jauku cilvēku, kuram uz pieres neesot bijis rakstīts, ka viņš dažus gadus vēlāk tiks aizturēts un apcietināts kā narkodīleris. Tiesa, 99,99999999% cilvēku nekad dzīvē nenofotografēsies ar narkodīleri, bet tā saucamajam iekšlietu ministram sanāca, - taču ir kas nopietnāks par šo matemātisko apsvērumu.

Publicētajā fotogrāfijā ir vēl viens interesants personāžs – jauneklis grupiņas otrajā plānā. Tas, kā jau rakstā pieminēts, ir nevis kāds pavisam parasts jauneklis, bet gan Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētājas vietnieces Leldes Graudas dēls Jorens Grauds.

Taču rakstā nav pieminēts cits zīmīgs fakts: Sanda Ģirģena deklarācijā šādus vārdus meklēt ir veltīgi, taču patiesība ir tāda, ka iekšlietu ministrs dzīvo kopā ar tiesnesi Rīgā, zem Deglava tilta un viņiem ir kopējs bērns. Savukārt Jorens Grauds pēc būtības ir ministra audžudēls.

Tas, ka kopā ar „sabiedrībā ārkārtīgi pazīstamo” Sandi Ģirģenu palūdza nofotografēties arī viņa audžudēlu, pats pat sevi ir diezgan interesanti. Taču vēl daudz interesantāk ir tas, ko mēs redzam – vai, pareizāk, vairs neredzam – Jorena Grauda Facebook profilā.

Pēc „Ģirģena loģikas” arī tā droši vien ir tikai nejauša sagadīšanās, ka nez kāpēc tieši šobrīd Jorens ir ne tikai nomainījis sava Facebook profila nosaukumu, bet arī... izdzēsis visas bildes ar narkodīlera un sava audžutēva klātbūtni.

Protams, ka ir pietiekami daudz cilvēku, kuri šīs fotogrāfijas ir sakopējuši un sataisījuši Facebook ekrānšāviņus. Interesanti, kā pašlaik naktīs guļ iekšlietu ministrs, zinot, ka kuru katru brīdi šīs fotogrāfijas var tikt nodotas atklātībā – un ko tad?

Savukārt jautājums par to, kāds tieši ir bijis ministra un viņa audžudēla sakars ar narkodīleri un kuram šajā stāstā vismaz reizēm ir bijis balts deguns, droši vien ir risināms ļoti kompetentām valsts iestādēm. Arī tai, no kuras atkarīga valsts noslēpuma pielaides pagarināšana Sandim Ģirģenam.

Novērtē šo rakstu:

165
8