Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

2021. gada 18. oktobrī Krīzes vadības padome (KVP) Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa vadībā nolēma atbalstīt virkni Veselības ministrijas sagatavotos ieteikumus Covid19 izplatības ierobežošanā. Šajā sakarā vēlamies paziņot:

- Nepieciešamība lemt par tik stingriem, Latvijas ekonomiku un izglītības sistēmu  degradējošiem pasākumiem ir sekas tam, ka, neskatoties uz laika rezervi un gandrīz neierobežotiem finanšu resursiem, Ministru kabinets un Krišjānis Kariņš tā arī nav spējuši nostiprināt veselības aprūpes sistēmu pret Covid19 pandēmijas izraisīto pacientu pieplūdumu. KVP lēmums skaidri parāda, ka simtiem miljonu veselības aprūpē ieguldītās Latvijas nodokļu maksātāju naudas faktiski tikusi izsaimniekota;

- Uzskatām, ka KVP ieteiktie stingrie pārvietošanās un pulcēšanās ierobežojumi nedos būtisku ietekmi uz saslimstības un hospitalizācijas rādītājiem. Pirmkārt, tāpēc, ka līdzvērtīgi pasākumi nav bijuši rezultatīvi nekur pasaulē, taču galvenokārt tāpēc, ka ierobežojumi primāri attiecas uz personām līdz 60 gadu vecumam, savukārt smagai slimības gaitai pakļautas personas pēc šī vecuma sliekšņa. Arī vakcinācijas aptveres rādītāji nepārprotami runā par labu gados jaunākām un ārpus riska grupām esošām personām;

- KVP ieteikumu galvenais mērķis ir radīt iespaidu par politiķu izlēmīgu rīcību. To auditorija ir vēlētājs, ne veselības aprūpes sistēma. Kā saprotams no preses konferences pēc KVP sēdes, slimnīcu kapacitātes palielināšana vai ģimenes ārstu iesaiste cīņā ar slimību nav pat bijusi apspriežamo jautājumu sarakstā. Tā vietā tieslietu ministrs Jānis Bordāns kā vienu no iespējamiem krīzes risinājumiem atļāvās piedāvāt varas nodošanu armijas rokās. 

18.oktobra vairāku stundu garā KVP sēde ir viens no daudzajiem pierādījumiem tam, ka Krišjānis Kariņš nav spējīgs un cienīgs vadīt Ministru kabinetu Latvijas sabiedrības interesēs. Aicinām viņu beidzot uzņemties atbildību un atzīt to, par ko vairāku mēnešu garumā runā Latvijas pilsoņu vairākums. 

Mēs aicinām Krišjāni Kariņu demisionēt. 

Tā būtu vīrišķīga un godīga rīcība, un, ņemot vērā Ministru kabineta rīcības minimālo ietekmi uz veselības aprūpi, šim solim nebūs arī negatīvu seku tālākajā cīņā ar Covid19. Mūsuprāt, valdības demisija kā kļūdu atzīšana būtu svarīgs solis, lai panāktu lūzumu sabiedrības kritiskajā attieksmē pret valsts varas centieniem slimības izplatību ierobežot.

Novērtē šo rakstu:

134
14