Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Mēs, Gunāra Astras radinieki un tuvinieki, izsakām visdziļāko cieņu un atzinību valsts prezidentam E. Levita kungam par viņa dalību un atbalstu G. Astram veltītajos piemiņas pasākumos. Egila Levita kunga dzīve un darbs lielā mērā veltīts latviešu nācijas kā valstnācijas nostiprināšanai, latviešu valodas, tiesiskuma un kultūrvides saglabāšanai. Tas sasaucas arī ar G. Astras centieniem un mērķiem, cīnoties par Latvijas brīvību okupācijas laikos.

Mēs esam no sirds pateicīgi tieslietu ministram J. Bordāna kungam - pieminekļa projekta iniciatoram, procesa organizētājam par atbalstu gan pieminekļa atklāšanas, gan citiem ar G. Astras piemiņu saistītiem pasākumiem.

Mūsu vislielākā pateicība pieminekļa autoram - tēlniekam Gļebam Panteļejeva kungam par izcilo darbu. Piemineklis greznos laukumu Rīgas centrā un nemitīgi atgādinās: “Nebaidies!" - tāda ir šī pieminekļa devīze.

Un tomēr... ir jābaidās. Ir jābaidās no nevērības un tiesiskā nihilisma pret mūsu Latviju, mūsu Valsti. Vai demokrātija, vārda brīvība, cilvēktiesības ir savienojamas ar to svilpēju un trokšņotāju darbībām, kuri centās izjaukt valstsvīru uzrunas un visu pasākumu? Vai šie saorganizētie “tautas brīvības cīnītāji" ir nesodāmi par pasākuma agresīvo traucēšanu, necenzēto leksiku, klaju huligānismu? Ir taču Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa pants.

Vai Latvijas augstāko amatpersonu vai jebkura indivīda nomelnošanas kampaņas visrupjākajās izpausmēs sociālajos tīklos stiprina valsti un demokrātiju, audzina patriotus? Rodas iespaids, it kā mūsu demokrātiskās tiesības izpausties un izteikties ir atcēlušas elementāru pieklājību un cieņu, kurai taču būtu jābūt sabiedrības pamatā.

Mēs ticam, ka sabiedrība kopumā ir spējīga atšķirt konstruktīvu kritiku no ļaunprātīgiem apmelojumiem un organizētām nomelnošanas kampaņām.

* Ģirts Astra, Alvils Astra, Renārs Astra, Baiba Astra, Diāna Vagale, Gunārs Repše, Ingrīda Titava (Gunāra Astras brālis Leons Astra vēstuli nav parakstījis)

Novērtē šo rakstu:

27
278