Menu
Pilnā versija
Foto

Mežkopis, kurš nebaidās runāt

Viesturs Ķerus · 01.02.2017. · Komentāri (0)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

hmm

07.02.2017. 14:25

Kur tās grāmatas ir pieejamas?

Atbildēt

Dace

04.02.2017. 11:25

Mežs ir jāizcērt,bet saprātīgi. To,ka par sviestmaizi tiek pārdoti koki ir cita lieta un vēl cita,kas uz to iedzīvojas.

Atbildēt

Jorens

03.02.2017. 09:41

Zemkopības ministrijai jau 2015.gada nogalē diezgan tieši tika norādīts uz trūkumiem un kļūdām konkrētā ministrijas pārraudzītā nozarē, kuru vada Arvīds Ozols. Tika norādīts pēc nepieciešamības uz sistēmiskām izmaiņām. Dažādos formātos. Netika darīts nekas, gaidīja un sagaidīja sprādzienu, kura dzēšanai tika izlietoti miljoni no sabiedrības kabatas. Gaidīsim nākamo sprādzienu. Kad sabiedrības muļķošana aiziet par tālu, nāk atsitiens varai. Neizbēgami.

Atbildēt

Mežinženieris

03.02.2017. 02:00

»

Mežsaimnieks

Nu izaudzēji mežu, un kas pēc tam? Atstāt sapūšanai? Atstāt svešzemniekiem? Uzlikt liegumus un taisīt zaļo biznesu pētīšanai , pupuķu monitorēšanai , ekspertēšanai utt...


Izaudzēju mežu Latvijai, taču tas ir nocirsts un par kapeikām atdots Eiropai. Lieliski zāģbaļķi, finieru kluči, sērkociņu kluči - lielākā daļa aizsūtīta tur kā papīrmalka. Vienkārši grūti apslāpēt bija emocijas laikā kad LVM iznīcināja sērkociņu fabriku Komēta, pieprasot sērkociņu klučiem, šīs rūpnīcas izejvielai, nesaprātīgu cenu, bet pēc rūpnīcas slēgšanas tos atdodot pār dīķim par apses papīmalkas cenu, jo vairs pircēja nebija. Man nevarēs iestāstīt, ka tā nebija, jo tolaik strādāju Rīgas ostā un savām acīm to postu redzēju.
Varētu teikt un teikt par tām nelietībām, kas Latvijas mežos ir veiktas, bet kāda jēga tam, jo tas ir padarīts un atpakaļceļa vairs nav. Skumji, bet savu stulbumu pasaulei esam parādījuši. Tai skaitā arī Jūs, mežsaimniek!

Atbildēt

lasītājs

02.02.2017. 20:25

»

temida


neapkauno Temīdu ar saviem meliem un murgošanu

Atbildēt

Sēņotājs

02.02.2017. 18:29

Karte ļoti labi parāda kopējo situāciju. Neko nenoslēpsi. Vai sķdro meželi, pamīsus ar izcirtumiem, var saukt par mežu? Kāda tur ogosana? Skaistie sēņu meži ir izcirsti. Kas ir palicis pāri no lielajiem Kurzemes mežiem? Ir jābūt zināmai platībai, lai varētu runāt par kvalitāti. Ir nepieciesami arī briksņi un biežņas, cilvēka brutāli nepārveidota ainava. Ne tikai rūpnieciskais mežs. Mežam ir ne tikai kokmateriāla vērtība.

Atbildēt

apk

02.02.2017. 17:05

Nav jau tik traki ar tiem mežiem, ja tajā ieiet iekšā un apskatās apkārt, no automobīļa loga ir atkal cits skats. Man piederošajā meža gabaliņā puse ir nocirsta kailcirtē, tur dabīgi atjaunojusies mežaudze. To 3/4 esmu izretinājis un tagad pēc 5 gadiem kociņi ir pastiepušies jau no 3-5 metriem, iepriekš palikušās nebojātās eglītes pat 10 cm diametrs uz celma, bet tādu nav daudz. Malku 20 m3, ko man katru gadu mājas apsildei vajag, sazāģēju, kas nokaltis, izgāzies. Un katru gadu ir kāda nolūzusi egle, kurai ap simts gadu, kura nonāk malkā nevis materiālos. Ir pietiekoši bieži zāģēts mežs un pēkšņi iezāģē metāla armatūrā, jo betona stabiņš ir sabirzis un, tad saproti, ka te ir bijušas ganības, bet šobrīd 200 metri līdz meža malai. Bet, kas notiek ar ošiem vai tiešām nevar izgudrot līdzekli, lai tie neaizietu visi bojā un apskatāmi būs tikai grāmatā.

Atbildēt

zinošais

02.02.2017. 16:38

Ja dodies uz "mežu" ogot tad dažas var atrast tikai vietās kur ir IZCIRTUMS ! ! !
Un ogas neviens necenšas saukt par "izcirtuma", bet gan "meža" ! ! !
Vai t.s. meža sargātāji ir pret šādu iespēju un daudzveidību ?!??!?!

Atbildēt

Ķerusam

02.02.2017. 15:30

Grāmatu sarakstīja mežkopis, bet viedokli paužat Jūs, ornitologs. Vai, tad AM nauda pupuķu pētīšanai beigusies?

Atbildēt

Mežsaimnieks

02.02.2017. 15:25

»

Mežinženieris

Balta patiesība ir viss, ko autors ir teicis. Jau sākot savu darbību Latvijas valsts mežu darboņi ignorēja visu to, ko mežzinātne bija konstatējusi vairāku gadsimtu gaitā, bet visskumjākais tas, ka kāda meža zinātņu korifeja dēls tagad pašrocīgi piedalās sava tēva darba un atziņu sagraušanā. Ir patiesi...


Nu izaudzēji mežu, un kas pēc tam? Atstāt sapūšanai? Atstāt svešzemniekiem? Uzlikt liegumus un taisīt zaļo biznesu pētīšanai , pupuķu monitorēšanai , ekspertēšanai utt?
Visas šī senilā vaimanāšana "Piedodiet nenosargājām !!" ir apzināta mazvētības kompleksa izpausme. Stādi, kop audzē, bet ražu pats, muļķa latvieti, nedrīksti novākt.
Malači meža īpašnieki un LVM, ka izmantojat pašu valsts labā, nevis kā seniori cirta Maskavai, vai ķerusveidīgie taupa, lai saņemtu Briseles grašus!

Atbildēt

Cik var - bet var.

02.02.2017. 14:08

Patiesība kā kulaks uz acs - uzliekot LV karti vai izbraucot cauri valstij. Jāsaka, gan mūsu dziesmām, gan citām kultūras zīmēm ( t. sk. sēņosanai, ogosanai) drīz būs jāliek anotācija - kas tas tāds ir - mežs?!

Atbildēt

temida

02.02.2017. 12:51


Reali meli un tie kas murgo par patiesibu
ssajaa Rakstaa liekullo un melo apzinaati.

Atbildēt

!!!

02.02.2017. 12:50

"Citi vai nu baidās runāt vai jau zem velēnas"...

Atbildēt

redaktors

02.02.2017. 12:42

»

režisors


par to, ka kādiem ļims ķeblīši

Atbildēt

visa cieņa Viesturam!

02.02.2017. 12:38

Ļoti labs raksts, kā vienmēr! Paldies Jums, ka dariet visu iespējamo un neiespējamo mūsu dabas aizstāvībā. Nepadodieties un nebaidieties no tiem, kas mēģina dabas aizstāvjus šķelt un iebiedēt. Tauta zinās vairāk, ja biežāk pacelsiet savu balsi un aicināsiet mūs pievienoties. Mums daudziem palika "labi" dzirdot bijušās premjerministres Straujumas kādā sēdē Jums adresēto, kad aicinājāt ievērot Ministru kabineta pieņemtu likumu - " es Jūs cienu, bet..." Tas atklāj visu.

Atbildēt

muahaha

02.02.2017. 10:07

oi, ká nu LVM párstávji metísies sevi aizstávét!
neesmu konkrétá ornitologa fans, bet raksts ir 101% patiess!

Atbildēt

Ornitologs

02.02.2017. 08:09

Šķiet, ka Ķerusam ir pakaļā ierauta skabarga - liela skabarga, kas nedod mieru !
Absolūts liekēdis cīnās pret veselu tautsaimniecības nozari !

Atbildēt

Mežinženieris

02.02.2017. 01:41

Balta patiesība ir viss, ko autors ir teicis. Jau sākot savu darbību Latvijas valsts mežu darboņi ignorēja visu to, ko mežzinātne bija konstatējusi vairāku gadsimtu gaitā, bet visskumjākais tas, ka kāda meža zinātņu korifeja dēls tagad pašrocīgi piedalās sava tēva darba un atziņu sagraušanā. Ir patiesi skumji to visu vērot saprotot, ka meži tiek nežēlīgi izlaupīti visu acu priekšā, un nav Latvijā politiskā spēka, kas varētu, vai pat gribētu, to laupīšanu apturēt.
Arī man, ka bijušajam meža darbiniekam, ir patiesi žēl, ka visi mūsu kādreizējie pūliņi izaudzēt skaistu un kvalitatīvu, augstražīgu mežu - ir beigušies ar pilnīgu fiasko. Kungi ir aizmirsuši patiesību, ka mežs mūsu tautu ir barojis vienmēr, bet degradējot to - nauda taču nav ēdama.

Atbildēt

LVM- Latvijas valsts mafija

01.02.2017. 22:59

...sponsorējot tos, kam vajag un kam nevajag.

Atbildēt

Skudra

01.02.2017. 22:34

Traka suņa murgs! Ķerusam un pensionētam padomjlaiku mežkopim ir tikai viena kopēja pazīme - naids pret LVM, kas ir dzīvs viņu melu vai arī maldu apliecinājums. Par to arī šis raksts. Ķeruss gatavs kaut ar nīlzirgu saderināties, ja tik tad varētu meža nozares akā iečurāt.

Atbildēt

režisors

01.02.2017. 22:32


par ko filma ?

Atbildēt

Haris.

01.02.2017. 17:59

Poča k-gs ir īstens Latvijas patriots,bet smiltnieki ar visiem saviem protežē jāsēdina uz apsūdzēto sola!Ko par šo apsūdzību saka Dūklavs,Kučinskis,Vējonis?

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts: