Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Ekonomisko lietu tiesā ir nonākusi krimināllieta par it kā notikušu kukuļa izspiešanu no miljonāra Andra Ramoliņa, un tās materiāli cita starpā atklāj ne tikai prokuratūrai un Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam, bet arī Valsts ieņēmumu dienestam nepatīkamus faktus.

Kā izrādās, aizvadītajos gados Valsts ieņēmumu dienests laiku pa laikam saņēmis detalizētas sūdzības par A. Ramoliņa uzņēmumos notiekošām noziedzīgām darbībām, taču tās vienkārši „nobāztas tālākā atvilktnē”, un nekādas nopietnas darbības saistībā ar tajās minētajiem faktiem nav veiktas.

Lūk, viena no šīm sūdzībām, kas atrodama kriminālprocesa materiālos (saglabāta oriģinālrakstība): „Labdien. Vēlos informēt par pārkāpumu uzņēmumā SIA Stiga RM (Vella kalpi, Līgo auto - visi zem viena) uzņēmuma darbiniekiem par ikmēneša algu ir jāņem dīzeļdegviela, naudas izmaksas vietā. Tātad sanāk ka viņi tirgo degvielu saviem darbiniekiem.

Degvielu atļauts ņemt pa 200 vai 400 litriem, tas ir tāpēc lai varētu norakstīt ka iepildīts kokvedēju mašīnā. Par degvielu darbinieki zvana Mārtiņam Ramolinam un piesaka, jo pa dienu var 400 litrus paņemt. Tātad katru dienu tiek pārdota degviela 400 litri.

Darbiniekiem tas ir izdevīgi jo tiek aprēķināts no algas un netiek no tā ieturēti nodokļi. Līdz ar to degviela sanāk stipri lētāk kā DUS. Degvielu šoferi ņem SIA Stiga Rm bāzes vietā jeb remontu darbnīcās. Katru dienu tur tiek pirkta (darbinieku pērk) degviela.

Kad šoferis iepildās viņam ir jāuzraksta kladītē pie sargā paņemtais daudzums, un to atrēķina no algas. To zina visi šoferi un lielākā daļa šo arī izmanto. Būšu priecīgs palīdzēt, ja tas nepieciešams. Jauku dienu!”

Interesanti, kad tad, kad šī sūdzība beidzot nonākusi pie Nodokļu un muitas policijas izmeklētājas, kurai uzdots sameklēt pamatojumu, lai izbeigtu pret A. Ramoliņa uzņēmumu „nepareizi” sāktu kriminālprocesu, viņa izlikusies to vienkarši nemanām.

Pašlaik sagatavošanā ir Lato Lapsas grāmata „Vēža ieņēmumu dienests”, kurā nozīmīga vieta atvēlēta arī miljonāra A. Ramoliņa kriminālprocesam un tā aizkulisēm, kā arī KNAB un prokuratūras pārstāvju acīmredzami noziedzīgai rīcībai. Ja kāda lasītāja rīcībā ir informācija šai sakarā, ko Valsts ieņēmumu dienests ir ignorējis tāpat kā aprakstīto sūdzību, nosūtiet to portālam pietiek.com. Konfidencialitāte garantēta.

Novērtē šo rakstu:

69
3