Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Muitas policija piektdien aizturējusi trīs Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) darbiniekus – maiņu vecākos, kuri varētu būt iesaistīti shēmu piesegšanā ar automašīnu importu, faktiski – kontrabandas maskēšanu.

„CSDD jau sākotnēji sadarbojas ar VID Muitas policiju, un pati pārbaude CSDD ir mūsu sadarbības tiešs rezultāts. Pēc mūsu informācijas procesā ir iesaistīti daudzi spēlētāji. CSDD atbildīgie darbinieki (drošības dienests u.c. speciālisti) izmeklētājiem ir jau iepriekš snieguši informāciju un nepieciešamo atbalstu sekmīgai izmeklēšanas operācijas realizācijai,” Pietiek notikušo komentē CSDD pārstāvis Jānis Aizpors.

Saskaņā ar viņa teikto aizturēšanas notikušas sadarbībā ar CSDD Pretkorupcijas daļu, taču CSDD patlaban nevar sniegt nekādus komentārus par to, vai un kā tieši automašīnu importa shēmās ir bijuši iesaistīti CSDD darbinieki, taču „CSDD turpinās sadarboties ar izmeklētājiem, sniedzot informāciju, bet vienlaikus ir ieviesti jauni pasākumi analoģisku kontrabandas gadījumu novēršanai”.

Kā liecina Pietiek rīcībā esošā informācija, ekskluzīvas automašinas ievestas Latvijā, reģistrētas ("uzliktas") pagaidu uzskaitē, pēc tam pārdotas, un, pateicoties shēmā iesaistītajām amatpersonām, līdz ar šo legalizāciju Eiropas Savienībā par tām nav nomaksāta ievedmuita, valsts budžetam tādējādi zaudējot ievērojamas summas.

Pietiek rīcībā esoša neoficiāla informācija arī liecina, ka līdz ar šo aizturēšanu atsevišķas Muitas policijas vadības amatpersonas lolo cerību apturēt savu aizrotēšanu uz citām Valsts ieņēmumu dienesta (VID) struktūrām. Par to varētu liecināt arī īpašais entuziasms, ar kādu notikušas aizturēšanas un tālākais process – aizturētie aizvesti uz VID centrālo ēku Talejas ielā, nopratināšanas turpinājušās vēl piektdien vakarā, turklāt aizturētajiem bijušas nopietnas problēmas saņemt advokāta palīdzību.

Novērtē šo rakstu:

0
0