Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Eiroparlamenta vēlēšanās Latvijā, kurās piedalījās trešā daļa vēlētāju un kuru norises tehniskā puse izraisīja vēl nebijušas šaubas par to godīgumu un rezultātu patiesumu, par uzvarētāju ir pasludināta valsts ekonomiskajā, demogrāfiskajā un pārvaldes katastrofā vainojamā partija „Jaunā Vienotība”.

Tās pārstāvis Krišjānis Kariņš gan no saraksta otrās vietas faktiski izlidoja politiskajā mēslainē, saņemot rekordlielu svītrojumu skaitu un tikai sesto vietu sarakstā pēc vēlēšanu rezultātiem, toties uz Briseli atkārtoti dosies Valdis Dombrovskis un Sandra Kalniete, bet gadījumā, ja V. Dombrovskis atkal kļūs par eirokomisāru, Eiroparlamentā atkārtoti iesēdīsies Inese Vaidere.

No vēlēšanās otro vietu ieguvušās Nacionālās apvienības mandātus ir ieguvuši Roberts Zīle un Rihards Kols, bet tālākās vietas ieguvušās partijas pārstāvēs Ivars Ijabs („Latvijas Attīstībai”), Reinis Pozņaks („Apvienotais saraksts”), Mārtiņš Staķis („Progresīvie”), Nils Ušakovs („Saskaņa”) un Vilis Krištopans („Latvija pirmajā vietā”), kura partija bija pēdējā, kas pārvarēja 5% robežu.

Visnepopulārākā un vēlētājiem nevēlamākā partija Eiroparlamenta vēlēšanās ir izrādījusies „Kustība Par”, kura par pirmo numuru sarakstā bija izvēlējusies formālu ukrainieti ar demonstratīvi noniecinošu un snobisku attieksmi pret latviešu valodu, - pat vēl mazāk nekā partija „Tautas varas spēks”.

Novērtē šo rakstu:

97
6