Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Ārstniecības iestādes darbiniekiem drīkst būt tikai pareizais viedoklis par vakcināciju, un, ja tiks pausts cits viedoklis, Nacionālais veselības dienests var lemt par valsts apmaksātu pakalpojumu sniegšanas pārtraukšanu konkrētai ārstniecības personai, - šāda šīs iestādes oficiāla vēstule ir nonākusi Pietiek rīcībā. Šodien publicējam to pilnībā.

Labdien!

Epidemioloģiskā situācija Latvijā ir sākusi uzlaboties, saslimstībai ar Covid-19 mazinoties. Būtiska loma saslimstības mazināšanā ir vakcinācijai. Diemžēl Latvijas iedzīvotāju vakcinācijas aptvere šobrīd ir 33%, bet tas ir nepietiekami, lai nodrošinātu pūļa imunitāti, kas pēc EK rekomendācijām iestājas, ja vakcinēti ir 75% no iedzīvotājiem. Nesasniedzot norādīto vakcinācijas aptveri, pastāv augsts risks, ka rudenī un ziemā epidemioloģiskā situācija atkal var pasliktināties un būs jāveic Covid-19 ierobežojošus pasākumus.

Atbilstoši savstarpēji noslēgtam līgumam, veselības aprūpes pakalpojumu sniedzējs nodrošina personu slimību profilaksi, izmeklēšanu un ārstēšanu atbilstoši saslimšanai un normatīvajiem aktiem, rūpējoties par saslimšanas nepieļaušanu vai personas iespējami ātrāku izveseļošanos. Līdz ar to veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēja pienākums ir motivēt pacientu vakcinācijai pret Covid-19.

Nacionālais veselības dienests (turpmāk – Dienests) vērš uzmanību, ka šobrīd Jūsu ārstniecības iestādes darbinieku viedoklis ir ļoti svarīgs, skaidrojot iedzīvotājiem vakcinācijas nozīmību. Nav pieļaujams, ka ārstniecības iestādē pacientiem tiktu pausts viedoklis, kas veicinātu lēmumu atteikties no vakcinēšanās pret Covid-19. Dienests brīdina, ka gadījumos, ja tiks konstatēta šāda ārstniecības iestādes darbinieku rīcība, Dienests var lemt par valsts apmaksātu pakalpojumu sniegšanas pārtraukšanu konkrētai ārstniecības personai. Atbilstoši savstarpēji noslēgtam līgumam, Dienests var vienpusēji izbeigt Līgumu pirms termiņa pilnībā vai daļā attiecībā uz veselības aprūpes pakalpojuma veidu vai konkrētu ārstniecības personu, ja veselības aprūpes pakalpojumu sniedzējs nepilda līguma noteikumus vai neizpilda tos pilnīgi un laikus, vai pārkāpj normatīvo aktu prasības.

Vienlaikus vēršam uzmanību, ka ārstniecības iestādes vadītājs ir atbildīgs par savu darbinieku motivāciju aicināt pacientus vakcinēties pret Covid-19, kā arī vakcinēties pašiem pret Covid-19.

Dienests izsaka pateicību veselības aprūpes pakalpojumu sniedzējiem par ieguldīto darbu epidemioloģiskās situācijas uzlabošanā un cer kopīgiem spēkiem sasnieg valstī pūļu imunitātes aptverošus vakcinācijas rādītājus, lai turpmāk nebūtu jāorganizē darbs smagos epidemioloģiskos apstākļos!

Ar cieņu Nacionālais veselības dienests

Novērtē šo rakstu:

57
36