Menu
Pilnā versija
Foto

Nāk kailcirtes izgreznot Latviju?

Ivonna Plaude · 15.11.2017. · Komentāri (36)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Mežzinis

23.11.2017. 21:25

Strīpnieku un Duklavu-pie pēdējā koka ...

Atbildēt

Ir jābūt daudz tiem ķertajiem

20.11.2017. 12:07

»

Evita

Paldies autorei par rakstu! Par drosmi un pilsonisko stāju, aicinot sargāt mūsu dabas vērtības. Zinu, ka NTZ redakcija ne tikai izgaismo, bet arī virza lietas risinājuma panākšanai. Gan par beigtajām zivīm Šlokenbekas ezerā, gan par daudzām citām pret dabu nodarītām neģēlībām


"Ziedot.lv" regulāri saņem telefona zvanus, no cilvēkiem, kas nodod savus vēstījumus likumdevējiem. Uz to Dimanta atbildot, ka viņai ir tādas pašas iespējas ietekmēt politiku kā zvanītājam. "Mēs nevaram sagaidīt, ka viena kaut kāda ķerta Rūta Dimanta ies… ir jābūt daudz tiem ķertajiem."
"Mēs esam diezgan vienaldzīga sabiedrība," jautāta par attīstības bremzētājiem, teic Dimanta. Viņasprāt, lielā mērā šāda inerce nāk no Padomju Savienības. / Delfi, šodien, 20.nov.)

Atbildēt

Lauķis

19.11.2017. 23:23

Kas gan te mūsu mežos ir tā izcili jāpēta? Ir gadu simtos pārbaudītas mežu apsaimniekošanas vērtības un lietas, kuras neievērojot, jau tagad ir zināms kādas sekas tas radīs. Jautājums ir tikai par to, vai valsts jau savā saimniekošanas manierē ir tik tālu sagrāvusi savu ekonomiku, ka nav cita ceļa to kādu laiciņu vēl uzturēt, nocērtot tos mežus kuri ir no valdoņiem iecerēti. Bet tas jau būs tikai uz īsu brīdi un paliekot bez Latvijas mežu rotas.
Ja kāda domāšana ir radījusi problēmas, tad šīs problēmas nevar atrisināt nemainot šo domāšanu. Un, liekas, ka ir pienācis brīdis tieši šādai darbībai, nevis mežu izciršanai.

Atbildēt

no Jūrmalas

19.11.2017. 17:31

Var dažādi skatīties uz ES prasībām dalībvalstīm.
Taču, ka mēs nebūtu ES, mankārīgie mežu īpašnieki un korumpētā ZZS ar Ļimončiku priekšgalā Latviju pataisītu par CELMU ZEMI.

Atbildēt

Vai ar šo Ministru kabineta lēmumu atļausim viņiem iesist vēl vienu naglu Latvijas zārkā?

19.11.2017. 14:12

..No tās pašas dokumentālās filmas* faktiski ir secināms, ka Latvijas tautu no atmodas laika sapņa par to, kāda būs brīvā Latvija, šķir astoņi prihvatizēti miljardi. Vairāk, nekā pasaulē iedzīvotāju.
Taču vislielākais ZAUDĒJUMS ir bijis nevis nauda, bet cilvēku cerības, viņu iespējas dzīvē un UZTICĪBA SAVAI VALSTIJ. / Arhibīskaps Jānis Vanags, 18.novembris /
*Jāņa Dombura un Antras Cilinskas dokumentālā filma “4. maija republika”

Atbildēt

piļītājs

19.11.2017. 14:06

Vajag zāģēt visu ko var nozāģēt!Nauda tehnikā ieguldīta,tai jādod atdeve!Māja Spānijā man jau sen nopirkta,te man tikai bizness.Kad viss būs nopiļīts un naudas plūsma izsīks,braukšu to tērēt uz Eiropu.
Jūs bez tām sēnēm tīri labi iztiksiet.

Atbildēt

jukumnis

19.11.2017. 13:13

Padomju laikā meži tika ekonomiski pareizi apsaimniekoti un saglabāti,patīkami bija ieiet palasīt ogas,pasēnot,un atpūsties.Izgriežot nesaimnieciski mežus,mēs esam iekļuvuši dabas katostropā,trīs gadus nēsam kārtīgu vasaru,ziemu redzējuši,lūk rezultāti mežu izgriešanai,braucot no Rīgas uz Jēkabpili,mēs redzam izgrieztas kailcirsmas,pabraucot vēl 100.m.un atkal kārtēja kailcirsme,un tā turpinās līdz pašai Jekabpilij,regulari braucot ik pec divām nedēļam,iraugot atkal jauunu izgrieztu cirsmu.Šie visi izgrezēji izgriezīs,un ar pilnām kabatām naudas dosies uz Ameriku,kur vairaki jau atrodas tur,zin ka viņus neizdos tiesāsanai latvijai.Un tagad Latgale mirkst ūdeņos,tas mezu izgriešanas rezultāts.

Atbildēt

kēpēc ZM mūs krāpj?

19.11.2017. 12:13

Šajā rakstā* tekstā “sausās minerālaugsnēs, kādās aug aptuveni 16 procenti priežu mežu Baltijas jūras un Rīgas jūras līča piekrastes ierobežotas saimnieciskās darbības joslā (300 metri līdz pieci kilometri no jūras, bet ne 300 metru kāpu zonā), kur līdz šim atļautas tikai izlases cirtes, priežu atjaunošana nenotiek sekmīgi“ ir viena ļoti interesanta vieta un viens trūkstošs sīkums. Interesants un īpaša zinātniska pētījuma vērts būtu skaidrojums, kas notiek starp 299. metru no jūras un 301.? Kāpēc līdz 300 m tādas problēmas nav, bet tā pēkšņi rodas pie 300 metriem, neatkarīgi no tā, kas tajā vietā aug… (Māris Strazds, goris.lv; 4.11.2017, pietiek.com)
* Atis Rozentāls, Priekšā izšķiršanās par mežu nākotni. Diena, Otrdiena, 31. oktobris, 2017. 4. lpp.

Atbildēt

akvais

19.11.2017. 03:48

Jā, tiešām baisi. Mūsu meži tika aizargāti un tādējāti izdzīvoja cauri visiem padomju varas gadiem. Ir par ko padomāt. Un vai ir redzēts kāds krievu taiutības cilvēks apmīžam Brīvības pieminekli? Nav.

Atbildēt

200m priežu mežš...

18.11.2017. 16:55

»

200m priežu mežš...

Vismaz 50m no kāpu aizsargjoslas ir pludmale. 200m plats priežu mežš gar jūŗas krastu... diez kādam reāli ir saprašana kā tas dabā izskatās...


Latvija kādreiz bija jūŗas gultne. Nereti zem sūnām arī vairāk kā 5km no krasta apakšā ir tikai smilts - tāda pati kā pie krasta. Ja nekas tās smiltis neturēs - sāks staigāt kāpas - būs tādas pašas 600m(ierobežotas) līdz pat 1km neierobežotas kāpas, kā Kuršu kāpās. 300m aizsargjosla pret šādu kāpu staigāšanu ir kaķa šķavas. Un šur tur Kurzemē vētras laikā noskalo pa 50m no krasta - 4 tādas vētras un piekrastes "meža" nav un vajadzēs domāt kā betonēt krastu - ne jau par LVM naudu!

Atbildēt

200m priežu mežš...

18.11.2017. 16:40

»

purva bridējs

priežu meži Baltijas jūras un Rīgas jūras līča Ierobežotas saimnieciskās darbības joslā. To arī nozīmē ir ierobežotas saimnieciskās darbības josla, tautā saukta arī par 5 km joslu un ir krasta kāpu aizsargjosla, tautā saukta par 300 m...


Vismaz 50m no kāpu aizsargjoslas ir pludmale. 200m plats priežu mežš gar jūŗas krastu... diez kādam reāli ir saprašana kā tas dabā izskatās?

Var saprast, ka tas ir normāli apdzīvotās vietās, bet kāpēc kaut kam tādam ir jābūt ārpus apdzīvotām vietām? nereti šāds mežš nodrošina dabisku barjeru lai ar mašīnu nevar iebraukt kāpu zonā, jo likumi darbojas tikai likumpaklausīgiem pilsoņiem un arī tad, ja tur 24/7 dežūrē kāds kas seko tam lai tie tiek ievēroti.

Atbildēt

apk

18.11.2017. 16:21

Ko var ņemties, globālā sasilšana izdarīs savu. Pierīga un liela daļa Kurzemes būs zem ūdens, tā ka var iepirkt zemi pie austrumu robežas un stādīt nākotnes mežu.

Atbildēt

vēsture

18.11.2017. 16:13

»

mūsdienas

un Rail Baltica


Aizsargjoslu likumu pieņēma laikā, kad saeimā sēdēja tāds Pēteris Apinis.

Atbildēt

Vigo

18.11.2017. 15:56

Nepiekrītu šādai damagoģijai. Gods un slava Dr Aizsilniecei un Ārstu biedrības valdei, kas nosūtījusi vēstuli mūsu valsts vadītājiem, lai pārtrauc nenormālo mūsu mežu uzciršanu! Mēs visi, ne tikai mežrūpnieki, dzīvojam Latvijā un izmantojam savu valsts meža resursu. Mēs visi, kā šī resursa īpašnieki, esam tiesīgi paust savu viedokli un gribu.

Atbildēt

Andīna

18.11.2017. 10:19

Ļoti žēl, ka pat valdības līmenī tiek pieļauta mežu izciršana milzīgos apmēros. Pēdējo gadu laikā, it īpaši Kurzemē lielu mežu masīvu gandrīz vairs nav.Visi domā tikai par naudu, bet par meža iemītniekiem un par ekosistēmas saglabāšanu nospļauties. Turklāt tiks iznīcinātas sēņu vietas un pastaigu takas. Kad vienreiz beigsies tā alkatība. Mežs ir domāts visiem, nevis dažiem naudas kāriem ļautiņiem, kuri augstāk par rubli neko neredz.

Atbildēt

Mežu eksperte... :D

18.11.2017. 09:46

https://www.sudzibas.lv/ivonna-plaude-neatkarigas-tukuma-zinas-krapniece-c17824

Atbildēt

Kaut kas pazīstams

18.11.2017. 06:54

Kādreiz vāca parakstus par Āfrikas brīvību, Amerikas nēģeru tiesībām un vēl šo to. Ārsti tomēr varētu pielikt vairāk laika un prāta savas saimniecības sakārtošanai, jo tas bardaks, kas tur valda , nav samērojams ar koku ciešanu priedēs. Pēc ciršanas jau viss ataug, bet pēc ārstu paviršības, nemākulības, alkatības gan tikai vietiņa kapos.

Atbildēt

vēsture

17.11.2017. 23:12

»

+++

Mana kolēģe, Ārstu biedrības viceprezidente Ilze Aizsilniece nesen publikācijā un uzrunā valsts augstākajām amatpersonām norādīja – katrs taču ir braucis pa lielceļu Tīnūži – Koknese, kas ir visai labs ceļš. Taču mēs visi zinām to, ka Latvijas iedzīvotāju un autobraucēju skaits tuvākajos 50 gados nepieaugs...


Tīnūžu ceļu paralēlā trīsjoslu ceļa platumā cirta krievu laikā un līdz Maskavas priekšpilsētai Krapei paspēja arī daļēji uzbūvēt un tad pameta pusratā. PSRS laika meža un ceļa platuma ciršanas ministri jāmeklē kapsētā.

Atbildēt

purva bridējs

17.11.2017. 22:44

»

purva bridējam

Nu, un ko tad pēc tavas burkān-domātāja loģikas nozīmē - priežu meži Baltijas jūras un Rīgas jūras līča Ierobežotas saimnieciskās darbības joslā...


priežu meži Baltijas jūras un Rīgas jūras līča Ierobežotas saimnieciskās darbības joslā. To arī nozīmē ir ierobežotas saimnieciskās darbības josla, tautā saukta arī par 5 km joslu un ir krasta kāpu aizsargjosla, tautā saukta par 300 m.
Precīzāk par aizsargjoslām to platumiem, funkcionālo nozīmi u.c. izlasīt Aizsargjoslu likumā. šeit https://likumi.lv/doc.php?id=42348

Atbildēt

Edge

17.11.2017. 21:47

"Šobrīd mūsu „projektu” varētu izteikt vienkāršā formulā: „grābj, kas var!”
Harijs Tumans, Vēsturnieks:Par valsts identitāti un par ciklopiem valstī.
===================================================
Kas seko neo-liberālisma ideoloģijai, tas visu planētu gatavs noskalpēt!

Atbildēt

zagļi un bandīti

17.11.2017. 21:45

turpina izzagt un izvarot Latviju....

Atbildēt

+++

17.11.2017. 21:35

Mana kolēģe, Ārstu biedrības viceprezidente Ilze Aizsilniece nesen publikācijā un uzrunā valsts augstākajām amatpersonām norādīja – katrs taču ir braucis pa lielceļu Tīnūži – Koknese, kas ir visai labs ceļš. Taču mēs visi zinām to, ka Latvijas iedzīvotāju un autobraucēju skaits tuvākajos 50 gados nepieaugs tā, lai šajā posmā vajadzētu paralēli būvēt vēl vienu šoseju un pārvērst ceļu par četrjoslu ceļu. Bet nocirta visu mežu tā, it kā jau šodien sāktu būvēt paralēlo trīsjoslu ceļu. Vienkārši pie viena nozaga mežu un skābekli.
Un šobrīd neviens politiķis, neviens bijušais vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs, neviens bijušais satiksmes ministrs, neviens bijušais zemkopības ministrs (kas tomēr pārrauga mežus) neatzīstas – kurš deva pavēli vai atļauju uzreiz nocirst divreiz vairāk meža, lai būvētu šo šauro un nenozīmīgo (no Eiropas viedokļa) ceļu.
“Rail Baltica” kā meža nozagšanas projekts
Pēteris Apinis*
17.11.2017. pietiel.com

Atbildēt

purva bridējam

17.11.2017. 21:12

»

purva bridējs

Pilnīgi pareizi! Grozījumi noteikumos "Par koku ciršanu mežā", paredz atļaut cirst līdz 2 ha kailcirtes priežu mežos Baltijas jūras un Rīgas jūras līča Ierobežotas saimnieciskās darbības joslā, bet nekādā gadījumā KĀPU AIZSARGJOSLĀ, kā to savā rakstā apgalvo I.Plaude


Nu, un ko tad pēc tavas burkān-domātāja loģikas nozīmē - priežu meži Baltijas jūras un Rīgas jūras līča Ierobežotas saimnieciskās darbības joslā??
A, ko? Vari pastāstīt?
Ozols tak skaidri pateica – “ ka vēl arī būs jāpanāk kompromiss, kāda veida cirtes pieļaujamas piejūras mežos.” (Leta)

Atbildēt

meža cienītājs

17.11.2017. 21:03

Vairākas Igaunijas nevalstiskās organizācijas nosūtījušas atklātu vēstuli Latvijas Republikas Ministru kabinetam, aicinot nepieļaut Igaunijas kļūdas mežu apsaimniekošanā un, lemjot par mežu apsaimniekošanas nākotni, ņemt vērā gan mežu ekoloģisko, gan sociālo, ne tikai ekonomisko vērtību.
Vēstule nosūtīta pēc tam, kad Igaunijas organizācijas iepazinušās ar Latvijā sagatavotajiem un Zemkopības ministrijas virzītajiem grozījumiem noteikumos “Par koku ciršanu mežā”, kas paredz atļaut līdz 2 hektāru lielas kailcirtes piekrastes aizsargjoslas ierobežotas saimnieciskās darbības joslā augošajos priežu mežos (no 300 metriem līdz 5 kilometriem no jūras), kā arī samazināt galvenās cirtes caurmēru priežu, egļu un bērzu mežos, tātad šos mežus atļaut nocirst ātrāk. Līdz ar to kailcirtēs izcirstās platības varētu pieaugt par 20-40% tuvākajos gados, un samazinātos vecu mežu īpatsvars. Īpaši liela būtu grozījumu negatīvā ietekme uz priežu mežiem – ciršanai pieejamā priežu mežu platība varētu palielināties par 69%. Igaunijā līdzīgas izmaiņas mežu ciršanas noteikumos veiktas šī gada pavasarī, un radījušas plašus protestus un pat jaunu sociālu kustību pret mežu pārāk intensīvu izciršanu.
Igaunijas organizāciju parakstītājā vēstulē teikts: “Kā Igaunijas nevalstisko organizāciju pārstāvji no valsts, kas kultūras, vēstures un dabas ziņā ir tik līdzīga Latvijai, mēs jūs aicinām nepieļaut mūsu valsts kļūdas, bet mācīties no tām un meklēt risinājumus, kas ir patiesi ilgtspējīgi un ietveroši.”
Info avots: http://www.leta.lv/press_releases/31E94BD3-3335-4774-A40C-DA15AB77021F/

Atbildēt

purva bridējs

17.11.2017. 20:53

»

!!!

Jau ziņots, ka Meža konsultatīvās padome lēmusi virzīt izskatīšanai Ministru kabineta (MK) komitejā un tālāk valdībā grozījumus noteikumos par koku ciršanu mežā un meža atjaunošanas, meža ieaudzēšanas un plantāciju meža noteikumos. Pirms tam vēl plānotas vairākas profesionālas darba grupas sanāksmes...


Pilnīgi pareizi! Grozījumi noteikumos "Par koku ciršanu mežā", paredz atļaut cirst līdz 2 ha kailcirtes priežu mežos Baltijas jūras un Rīgas jūras līča Ierobežotas saimnieciskās darbības joslā, bet nekādā gadījumā KĀPU AIZSARGJOSLĀ, kā to savā rakstā apgalvo I.Plaude.

Atbildēt

Zeitgeists

17.11.2017. 20:05

Latvijas mežus ar prātu savā laikā sargāja vācu baroni. No viņiem mācījās pirmās LR mežziņi. No tiem savukārt mācījās padomju laiku mežziņi. Kad padomju laiki beidzās un iniciatīvu visos segmentos pārņēma latviešu tautas vērtīgi nevērtīgā miljona izbīdītie cilvēciskie atkritumi ar idiotu smadzenēm un idiotu fasādi, tad Latvijas mežiem ir beigas tāpat kā tai stulbajai latviešu lielmasai ir beigas.

Atbildēt

kā tad

17.11.2017. 16:19

kas tie tādi, kas neļaus Strīpniekiem un Dūklaviem izcirst visu, ko vien var?

Atbildēt

Vigo

17.11.2017. 16:12

»

Jautājums raksta autorei

Vai varat pakomentēt,kāda loma mežu izciršanas iniciatīvā ir Arnim Muižniekam, kuŗš ir Latvijas Mežu Īpašnieku biedrības valdes priekšsēdētājs...


sev izsmeļošu atbildi atradīsi Māra Strazda rakstā "Kamēr Latvijas mežu nozares vadībā un valdībā nesamazināsies alkatība.." Raksts publicēts (pietiek.com)

Atbildēt

pats nemelo

17.11.2017. 16:11

»

Kāpēc jāmelo?

",,,atļaut izcirst līdz šim aizsargātās kāpu aizsargjoslas...


http://mezaipasnieki.lv/lv/about_us/prese_par_mib/

Atbildēt

!!!

17.11.2017. 16:08

»

Kāpēc jāmelo?

",,,atļaut izcirst līdz šim aizsargātās kāpu aizsargjoslas...


Jau ziņots, ka Meža konsultatīvās padome lēmusi virzīt izskatīšanai Ministru kabineta (MK) komitejā un tālāk valdībā grozījumus noteikumos par koku ciršanu mežā un meža atjaunošanas, meža ieaudzēšanas un plantāciju meža noteikumos. Pirms tam vēl plānotas vairākas profesionālas darba grupas sanāksmes, lai gūtu atbildes uz atlikušajām neskaidrībām.

Pēc Ozola teiktā, līdz šim noteikumos par koku ciršanu mežā ir panākts daļējs kompromiss, bet ir jautājumi, par kuriem pusēm joprojām ir atšķirīgi viedokļi. “Tā kā no dabas aizstāvju puses tika paustas bažas, ka visi riski ar aprēķiniem nav pamatoti, mēģināsim maksimāli panākt, lai ar aprēķiniem varētu pamatot, cik lieli ir identificētie riski,” sacīja Ozols, skaidrojot, ka lielākās viedokļu atšķirības joprojām ir par priekšlikumu samazināt galvenās cirtes caurmēru.

Grozījumi noteikumos “Par koku ciršanu mežā” paredz atļaut kailcirtēs cirst tievākus kokus un samazināt galvenās cirtes caurmēru. Grozījumi noteikumos paredz arī atļaut cirst kokus kailcirtē sausās minerālaugsnēs augošās priežu mežaudzēs, lai gan tas līdz šim bija liegts.
Leta, 17.11.2017

Atbildēt

Evita

17.11.2017. 16:05

Paldies autorei par rakstu! Par drosmi un pilsonisko stāju, aicinot sargāt mūsu dabas vērtības. Zinu, ka NTZ redakcija ne tikai izgaismo, bet arī virza lietas risinājuma panākšanai. Gan par beigtajām zivīm Šlokenbekas ezerā, gan par daudzām citām pret dabu nodarītām neģēlībām.

Atbildēt

Jautājums raksta autorei

17.11.2017. 16:04

Vai varat pakomentēt,kāda loma mežu izciršanas iniciatīvā ir Arnim Muižniekam, kuŗš ir Latvijas Mežu Īpašnieku biedrības valdes priekšsēdētājs?
http://mezaipasnieki.lv/lv/jaunumi/latvijas_me%C5%BEa_%C4%ABpa%C5%A1nieku_biedr%C4%ABbas_valdes_priek%C5%A1s%C4%93d%C4%93t%C4%81js_arnis_mui%C5%BEnieks_iev%C4%93l%C4%93ts_eiropas_priv%C4%81to_me%C5%BEa_%C4%ABpa%C5%A1nieku_konfeder%C4%81cijas_vald%C4%93/

Atbildēt

Kāpēc jāmelo?

17.11.2017. 16:03

",,,atļaut izcirst līdz šim aizsargātās kāpu aizsargjoslas…"
Nav izteikti priekšļikumi ļaut cirst mežu kāpu aizsargjoslā. Ja raksta autorei ir zināmi šādi priekšlikumi, tad lūdzu norādiet kur, kad un kurš tos ir iesniedzis, kurš pieņēmis izskatīšanai un kādā stadijā pašreiz ir tie priekšlikumi

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts: