Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Pēdējās pāris dienās izdevēji no daudziem lasītājiem ir saņēmuši vienu un to pašu jautājumu – kāpēc „Jāņa Rozes” grāmatnīcās lielajos tirdzniecības centros (piemēram, „Alfā” un „Sāgā”) vairs nav nopērkama Indriķa Latvieša jaunā grāmata – romāna „Nāve” („Bailes 4”) pirmā daļa.

Paskaidrojam – „vainīgi” ir nevis kādi tumšie spēki un to ļaundarības, kā varētu padomāt, bet gan iespaidīgais pieprasījums pēc jaunās grāmatas. Ne jau tāpat vien „Nāve” jau četras nedēļas ir pieprasītākā grāmata Latvijas lielākajos grāmatveikalu tīklos – „Jāņa Rozes” un „Valtera un Rapas” grāmatnīcās.

Izdevējiem bija iecere neizpirktās grāmatas nodot bibliotēkām, līdzīgi kā tas notika ar „Baiļu” sērijas trešo grāmatu „Nauda”. Taču nekas no labajiem nodomiem nav sanācis, - jau pašlaik no 4000 eksemplāru tirāžas nepārdoti ir pāri palikuši vairs tikai 300-400 eksemplāri, kurus vēl var mēģināt sameklēt mazākās grāmatnīcās vai arī iegādāties internetā (piemēram, „Jāņa Rozes” un „Valtera un Rapas” interneta grāmatnīcās).

„Nāves” papildtirāžas „piedrukāšana” pašlaik netiek plānota. Tā vietā ir sākts darbs pie e-grāmatas sagatavošanas. Domājams, ka „Nāves” pirmā daļa e-grāmatas formātā būs pieejama jau tuvākajās nedēļās, un, protams, par to tiks paziņots visiem interesentiem.

Savukārt tad, kad klajā nāks „Nāves” otrā daļa – orientējoši nākamā gada pavasarī –, varētu nodrukāt vēl, piemēram, 1000 romāna pirmās daļas eksemplārus tiem, kam tomēr nebūs bijusi pa prātam e-grāmata.

Bet ir aktuālāki jaunumi. Jau vistuvākajā laikā – burtiski tuvākajās pāris nedēļās – grāmatnīcu plauktos nonāks pavisam jauna Indriķa Latvieša grāmata, kas daudziem šīs valsts varenajiem būs vēl netīkamāka nekā „Nāve”. Izdevēji vismaz pagaidām nevar apstiprināt to, ka jaunā grāmata tiešām varētu saukties „Kolaborants 2: Vonsoviča faili”, taču ilgi vairs nebūs jāgaida, un viss būs skaidrs.

Novērtē šo rakstu:

72
8