Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Kāds Jēkabpils zemessargs ir vērsies pie Nacionālo bruņoto spēku (NBS) un Zemessardzes komandieriem, lūdzot izvērtēt zemessardzes virsseržanta - Līvānu novada domes priekšsēdētāja Andra Vaivoda „pikantu” fotogrāfiju, kas tapusi Krievijas Kaļiņingradas apgabalā.

Vēstulē, kas nonākusi Pietiek rīcībā, norādīts, ka A. Vaivods, kas daudzu gadu garumā pilda Līvānu novada Domes priekšsēdētāja pienākumus un arī apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni, sevi vienmēr pozicionējis kā Latvijas patriotu - zemessargu, kurš Zemessardzes rindās arī saņēmis dažādus apbalvojumus un pagodinājumus.

Šis publiskais tēls esot klajā pretrunā ar virtuālajā vidē klejojošo un attiecīgi publiski pieejamo foto, kurā A. Vaivods redzams, pozējot ar automātu rokās un blakus atrodoties Domes darbiniecei Zanei Gaidukai, kura cieši tur PSRS laika rokas ložmetēju. Savukārt „fonā pozē persona, kura acīmredzami ir tērpta LR aizliegtās PSRS simbolikas elementus iekļaujošā uniformā (pufaikā, galvā "pilotka" ar zvaigzni)”.

„Par šiem ieročiem un formu nebūtu īpaši jābrīnās, jo, pēc manā rīcībā esošās informācijas, šis foto ir uzņemts Kaļiņingradas apgabala Pioņerskas pilsētā, kas, kā zināms, ir Krievijas Federācijas anklāvs. Jābrīnās būtu par to, ka šī persona, Andris Vaivods, kurš sevi pozicionējis kā LR patriotu - zemessargu, kurš ir arī Līvānu novada Domes priekšsēdētājs, ar šo foto diskreditē ne tikai sevi, bet arī Latvijas Republiku kā arī visus amatus, kurus viņš ir ieņēmis,” norādīts vēstulē NBS un Zemessardzes vadībai.

Vēstules autora ieskatā esot vienkārši nožēlojami skatīties, kā Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris un foto uzņemšanas laikā arī koalīcijas padomes loceklis pašapzināti pozē ar 2.Pasaules kara ieročiem: „Neviļus rodas pārdomas, kādiem dienestiem Krievijas Federācijai varētu rasties interese par šo foto un figurantu šajā fotogrāfijā...”

Esot jāņem vērā arī apstāklis, ka Andris Vaivods pirms Covid-19 ierobežojumu stāšanās spēkā bija ļoti biežs viesis Baltkrievijas Republikā - Minskā, Žodzinā, Glubokoje, kā arī Kaļiņingradas apgabalā, un jāpatur prātā, ka „"atslēgas Latgales vārtos" turētājam, kurš vienlaikus ir arī valsts amatpersona, šie galamērķi absolūti nevar būt primāri Domes darba uzdevumu ietvaros”.

A. Vaivods gan ir pārsniedzis 60 gadu slieksni un saskaņā ar likumu vairs nevar piedalīties aktīvajā dienesta, taču saskaņā ar vēstules autora informāciju foto uzņemšanas laikā tā tas neesot bijis. „Tamdēļ aicinu Jūs pievērst vērību notikumiem un amatpersonas rīcībai, kas, iespējams varētu būt nodarījusi kaitējumu valsts drošības interesēm un demonstrējusi LR amatpersonai necienīgu rīcību un uzvedību. Nedomāju, ka arī turpmāk Andrim Vaivodam dažādos patriotiskos pasākumos būtu jāturpina dižoties ar Zemessardzes formastērpu. Triju Zvaigžņu ordeņa kavaliera statuss tomēr uzliek lielu morālu un cieņpilnu attieksmi pret mūsu valsts vērtībām,” teikts vēstulē.

Pietiek pagaidām nav izdevies noskaidrot, kāda ir bijusi šīs vēstules virzība Zemessardzē un NBS.

Novērtē šo rakstu:

37
54